Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogniwo S6WC czy dobry wybór ????


Darro73

Recommended Posts

Muszę wymienić piec CO. Po poprzednim włascielu został piec Zębca który kończy swój żywot, wyprodukowany w 1988 roku

Mój wybór padł na piec Ogniwo S6WC 17 KW. Niestety nigdzie w necie nie mogę się dowiedzieć czy ten piec jest ekonomiczny, jak wygląda obieg spalin. Zębca raczej nie kupię bo przynajmniej w tym moim wszystkie spaliny od razu lądują w kominie

Jeżeli nie Ogniwo to doradżcie jakiś niedrogi piec na 130 metrów ocieplonego domu z wymienionymi oknami tak do około 2,5 tyś zł bez sterowania,

Żeliwnego za bardzo nie chcę z powodu niewygodnego czyszczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Używam tego typu kocioł od 4 lat. Mój ma 20kW.

Ogrzewam 140m2 powierzchni piętrowgo nieocieplonego domu ( taki klocek ) z plastikowymi oknami. Zuzycie węgla,ja palę mieszaniną kostki i orzecha wynosi od 4.5 - 6t. Ten pierwszy wynik to wyjątkowo ciepła zima.

W tym zakończonym sezonie grzewczym przez 7.5 miesiąca spalłem jak to mówią (cirka, koma, przecinek) 5,5t +/- 50kg.

Kilka zdań o samym kotle, wg mnie na podstawie organoleptycznych porównań z innymi kotłami, jest solidnie wykonany, ma bardzo ułatwiony dostęp do wymiennika co znacznie upraszcza czyszczenie, pali się w nim bez zarzutu, palę z ciągiem naturalnym.

Ponieważ nie bardzo wiem jak tutaj wkleić zdjęcie to informuję, iż na podobnym forum jest podobny post tam dołączyłem jeden obrazek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...