Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

WYMIANA PIECA GAZOWEGO NA NOWSZY


pirania34

Recommended Posts

POMOCY!!!!! Posiadam piec gazowy Viessman Litola 18 kWz 1996r.

z podgrzewaczem RudoCell 160l z 1996 roku chcę wymienić na nowszy jestem w kropce. Chciałbym kondensata, aby zmniejszyć koszty teraz 1770 za dwa miesiące, nadmieniam, iż docieplam drewnem w kominku z ogrzewaniem graw. Ogrzewam kominkiem i mam 25C jak piec dogrzewa - pogodówka mam prawie 30. co mam robić ?????????????? . Dla tego pieca jest ciężko zamontować pokojówkę???????????

Viessman Litola to żeliwinak i od razu startuje z 18 kW potrzebuję o dużej modulacji. min 3,5 - 6,0 do 18,9 -24kW. Jakby był wiszący z zasobnikiem to super , kolega ma Vail. z zasobnikiem 20 L z wydajnością 180L

Powierzchnia 166 m2 tak jak u kolegi , który ma to samo on ma rachunki 750-850 za 2 miesiące a ja 1770-1805 za dwa miesiące to o co tu chodzi ??????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogodówkę odłączę i zobaczę jak będzie sprawować się na pokojówce. Czekam na serwisanta od Viessmana i zobaczymy co powie. Jaką cenę żuci i w ogóle - montaż. Czy można wpiąć termostat zwykły pokojowy na miejsce pogodowego czy musiałby być typowy od Viessmana - chyba typu F czy coś podobnego ??? Zużycie sprawdzę dopiero po sezonie grzewczym, mam nadzieję, że rachunki spadną gdzieś do ok. 1200 PLN przy jednoczesnym użyciu kominka. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc. Może jeszcze o czymś zapomniałem !?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...