Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

2 kozy do jednego komina


jarkotowa

Recommended Posts

Mam sąsiadujące ze sobą pokoje (z jednego przechodzi się do drugiego), które będą ogrzewane kozą/kozami.

Plan był na 1 "mocną" kozę. Ale gdy zamknę drzwi pomiędzy pokojami to w pokoju z piecem będzie za ciepło a w drugim będzie zimno.

Wymyśliliśmy, że w obu pokojach postawimy "słabsze" kozy, ich dwie rury spalinowe połączymy trójnikiem i do komina będzie wchodziła jedna rura.

Czy tak można? Wg mnie, na logikę, można, ale może ktoś z was wie coś więcej na ten temat.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sąsiadujące ze sobą pokoje (z jednego przechodzi się do drugiego), które będą ogrzewane kozą/kozami.

Plan był na 1 "mocną" kozę. Ale gdy zamknę drzwi pomiędzy pokojami to w pokoju z piecem będzie za ciepło a w drugim będzie zimno.

Wymyśliliśmy, że w obu pokojach postawimy "słabsze" kozy, ich dwie rury spalinowe połączymy trójnikiem i do komina będzie wchodziła jedna rura.

Czy tak można? Wg mnie, na logikę, można, ale może ktoś z was wie coś więcej na ten temat.

Pozdrawiam

 

 

Nie można. Zwłaszcza na logikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł stary jak świat z piecy kaflowych czasami rury szły przez łazienki i inne pomieszczenia no i było ciepełko. Możesz też zamontować wiatrak przy kozie na ścianie aby wysysał ciepłe powietrze :) Na allegro sa super radiatory które sotosujesz jako przedłużenie rury myślę, że dadzą radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem stara jak świat :wink: więc trudno mi ocenić.

Wyczytałam gdzieś na forum, że zakładając radiator na rurę w kozie zmniejszy się temperatura spalania i co za tym idzie, w rurach będzie się osadzało więcej syfu. Co to znaczy "więcej" - nie potrafię powiedzieć.

Planuję kozę Jotula i widziałam też u nich radiator. Ale pojawiły się wątpliwości (zdanie powyżej). Może Forest Natura się wypowie na ten temat. Będę wdzięczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...