Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wkład kominkowy bez możliwości doprowadzenia spalin?


alibac

Recommended Posts

Witam!

Zainteresował mnie taki oto wkład

 

http://www.allegro.pl/item612992935_blanzek_700_f_ra_vat_gwarancja_kominek_bef.html

 

Widziałem go na żywo w sklepie za 3100, a na necie znalazłem za 2500. Ma porządną żeliwną konstrukcje. Jest produkcji czeskiej, spełnia wszystkie normy DIN. Jednak nie ma możliwości podłączenia powietrza z zewnątrz:/

A rurę mam już doprowadzoną, no i we wszystkich wątkach piszecie że powietrze musi być doprowadzone bo to kominiarz nie odbierze, bo nie bezpieczne i zabiera powietrze z salonu itp.

Druga sprawa która mnie trochę dziwi jak to jak to możliwe że wkład spełnia wymagania normy DIN i nie posiada możliwości doprowadzenia powietrza...dziwne troche.

 

Czy ma ktoś z Was wkład bez doprowadzenia powietrza z zewnątrz? I czy z tego powodu ma jakieś problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że sie będzie palił. Przecież to nie termos - pobierze powietrze z pomieszczenia w którym stoi. NIe wszystkie wkłady świata mają doprowadzenie powietrza z zewnątrz. Trzeba sie tylko zastanowić co oznacza pobieranie powietrza z pomieszczenia...

Ale z tym doprowadzeniem spalin to fajny tekst :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że sie będzie palił. Przecież to nie termos - pobierze powietrze z pomieszczenia w którym stoi

 

jak nie ma "dziurek" to nie pobierze... :p :wink:

 

Jassssne - a szyber to nie dziurka :):)

Rusek - ale nie próbuj z szyberkiem - może być za ciepły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że sie będzie palił. Przecież to nie termos - pobierze powietrze z pomieszczenia w którym stoi

 

jak nie ma "dziurek" to nie pobierze... :p :wink:

 

Jassssne - a szyber to nie dziurka :):)

Rusek - ale nie próbuj z szyberkiem - może być za ciepły :)

 

Nie dość, że za ciepły, to jak to szyberek na ogół jest za duży! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie dość, że za ciepły, to jak to szyberek na ogół jest za duży! :wink:

albo za mały ... albo zbyt metalowy ... życie jest ciężkie :)

Ale lepszy szyberek niż rura doprowadzająca powietrze z zewnątrz ( w końcu głupio tak przy sąsiadach... w elewację...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie dość, że za ciepły, to jak to szyberek na ogół jest za duży! :wink:

albo za mały ... albo zbyt metalowy ... życie jest ciężkie :)

Ale lepszy szyberek niż rura doprowadzająca powietrze z zewnątrz ( w końcu głupio tak przy sąsiadach... w elewację...)

 

Elewację?! Nefer, brrr.. na samą myśl włos mi się zjeżył.

Oczywiście ze strachu przed bólem. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nefer dziekuję za odpowiedź, ale czy to wystarczy do dobrego palenia? I czy jest to bezpieczne tzn czy nie wysysa tlenu z pomieszczenia w taki sposóbże domownicy się poduszą w nocy?

Wiadomo wentylacja musi być, ale dzis każdy dba o to aby nie wiało oknami czy drzwiami...mam pewne obawy:/

A ty taki typ wkładu masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne pomysły :):)

 

Jedyny probelm to taki, że kominek "zaciąga" powietrze, ktore przed chwilą ogrzał w pomieszczeniu :)

Nie musisz się bać - jesli masz sprawną wentylację to ani się nie podusicie ani nie zassie Cię do szybra :):)

 

Ja mam Spartherma Rdrh z doprowadzeniem powietrza. Co nie zmienia faktu, że znam wielu ludzi, ktorzy doprowadzenia powietrza z zewnątrz nie posiadają - i mają się świetnie. W mojej firmie też jest taki wkład....

Czasem w zimie, przy rozpalaniu trzeba rozszczelnić okno jak drewno nie jest zbyt suche albo uchylić szybę - i wtedy gra i bucy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ten wkład nie spełnia norm DIN Plus.

Te normy spełniają wkłady z serii BeF i BeF Din (a nie Blanzek), m.in. z wyłożeniem szamotowym paleniska i doprowadzeniem powietrza przez dołączany stojak. Seria 600 nie ma odpowiednika z normami, ale 520 tak.

Różnica w użytkowaniu - diametralna...

Wystarczy doposażyć, nieco zmienić i inna bajka...

Cena też.

Ale te z normami DIN'owskimi można nazwać już "wkładem".

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...