Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moje Dorado-komentarze


angelb

Recommended Posts

  • 3 weeks później...
na zdjęciach widzę, że humus nie zdjęty - przed wylewkami zdejmij go, żeby nie gniło pod betonem

 

skoro piszesz w moim dzienniku to ci powiem ze humus zdjety i to na glebokosci 2,5 metra bo ja robilam wymiane gruntu :D

przez pomylke wpisales komentarz w moim dzienniku bo mysle ze mial byc to wpis do piotr.daszczuk on tez buduje domek tego samego projektu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za radę...humusu nie ma, piach wsypany teraz trzeba ubic i robic wylewke wg. projekty 14cm B20 folia 5cm styropianu i wylewka

 

Piotr-musimy cos poradzic z tymi blednymi wpisami w naszych dziennikach bo inaczej bedziemy mieli komentarze wspolne w jednym linku do naszych dzienniczkow :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Życzę powodzenia i cierpliwości. Nasza budowa jest na etapie wykończeniówki (my na szczęście nie). Dobrze że mamy dość luzackie podejście do sprawy, bo w przeciwnym razie zawał murowany... he he. Jakieś zmiany w projekcie? My zamieniliśmy drzwi garażowe tylne na okienko, no i dodaliśmy okno na klatce schodowej. Powiększyliśmy też klatkę schodową i schody drewniane będą (już nie pamiętamy dlaczego). Aha-dachówkę betonową wybraliśmy (Braas grafitowa celtycka).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Gabaryna witam serdecznie i ciesze sie ,ze jest naszych "doradowych "domkow wiecej

ja wiekszych zmian nie wprowadzalam-powiekszylam tylko garaz o 1 m i zmienilam uklad wejscia do najmniejszego pokoiku na gorze(podpatrzone u mario1976)

nie zrozumialam co jest u ciebie z tymi schodami drewnianymi-bo wlasnie drewniane sa w projekcie a ja zrobilam betonowe

masz gdzies(fotosik)jakies fotki z realizacji domku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postępy u Ciebie niesamowite!!! pogratulowac. u Mnie dopiero w tym tygodniu ma byc zalany strop. Postawilem na monolityczny czyli zbrojenie i sam beton grubosc ok 14cm wiec duzo niższy od terivy. Jestem na etapie szukania ekipy do dachu... :) licze ze uda mi sie znaleść FACHOWCÓW w pełnym tego słowa znaczeniu :) fotki u mnie juz niedługo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak-schody będą drewniane, choć dłuuuuuugo zastanawialiśmy się nad tą sprawą. Znaleźliśmy szczęśliwie wykonawcę, który wykona dla nas schody dębowe (a może jesionowe??), zabiegowe za 7 tysięcy (bez balustrady i tralek). Niedużo to, ale trzeba czekać do października..

Czekamy na kolejną transzę kredytu, by wykonać centralne ogrzewanie (na dole podłogówka+kominek, piec gazowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Pieknie to u was wyglada postepy niesamowite !!! Dom wreszcie nabiera kształtów.po uzgodnieniu z kierownikiem zrobiłem jeszcze jedną zmiane w moim DORADO... podniosłem całe poddasze o jeden pustak chcąc zwiększyć powierzchnię użytkową na poddaszu. Zobaczymy jak to bedzie wygladać, mam nadzieje ze nie naruszy estetyki i eometrii calego domu :)

pozdrawiamy!!! i pogodu życzymy a to jest teraz bardzo potrzebne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...