Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika "Domu z płaskim dachem"


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć Gosia, to teraz przeżywasz to, co większość forumowych ludków jakiś czas temu! ;)

Chyba będzie Ci łatwiej, większość problemów już rozwiązana. I o dziwo - dostałam powiadomienie o wpisie. Teraz tylko sprawdzę subskrypcję i mam nadzieję, ze będzie działało! :rolleyes:

Czyli teraz czas na kontynuację dziennika "Domu z płaskim dachem", który tak na prawdę jest bardzo mało plaski! :D

Czasami żałuję, ze w czasie budowy w niektórych punktach nie wykazałam się odpowiednim rozsądkiem, byłoby łatwiej w tych kryzysowych czasach.

Trzymam kciuki i czekam na makietę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

doczytałam o nowym pomyśle domu...ważne, że Wam się podoba, że będzie praktyczny i zaoszczędzi Wam stresów!

 

czekam na makietę, co tam nowego wymyśliliście;)

 

No musi się podobać (chociaż ja potrzebuję czasu aby się przyzwyczaić do tego nowego projektu)

Makietę postaram się wstawić w weekend jak tylko ja pomaluję i obfotografuje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Gosia, to teraz przeżywasz to, co większość forumowych ludków jakiś czas temu! ;)

Chyba będzie Ci łatwiej, większość problemów już rozwiązana. I o dziwo - dostałam powiadomienie o wpisie. Teraz tylko sprawdzę subskrypcję i mam nadzieję, ze będzie działało! :rolleyes:

Czyli teraz czas na kontynuację dziennika "Domu z płaskim dachem", który tak na prawdę jest bardzo mało plaski! :D

Czasami żałuję, ze w czasie budowy w niektórych punktach nie wykazałam się odpowiednim rozsądkiem, byłoby łatwiej w tych kryzysowych czasach.

Trzymam kciuki i czekam na makietę!

 

cześć sure

...Niestety mnie powiadomień nie wysyłają

I bardzo podoba mi się nowa nazwa mojego dziennika "Dziennik "Domu z płaskim dachem", który tak na prawdę jest bardzo mało plaski"

Ślicznie dziękuję za wymyślenie.

No mój zdrowy rozsądek to raczej nie działa - ale jakbym miała patrzeć przez resztę życia na oczy małża, które mówią z wyrzutem "a nie mówiłem" to wolę jednak udawać że jeszcze mam jednak odrobinę praktycyzmu. Dla rzeczy czy domu nie warto czasem toczyć bitew na śmierć i życie.

 

Kurcze muszę wieczorem siąść i poczytać co tam w waszych dziennikach - sporo mam do nadrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć sure

...Niestety mnie powiadomień nie wysyłają

I bardzo podoba mi się nowa nazwa mojego dziennika "Dziennik "Domu z płaskim dachem", który tak na prawdę jest bardzo mało plaski"

Ślicznie dziękuję za wymyślenie.

No mój zdrowy rozsądek to raczej nie działa - ale jakbym miała patrzeć przez resztę życia na oczy małża, które mówią z wyrzutem "a nie mówiłem" to wolę jednak udawać że jeszcze mam jednak odrobinę praktycyzmu. Dla rzeczy czy domu nie warto czasem toczyć bitew na śmierć i życie.

 

 

Kurcze muszę wieczorem siąść i poczytać co tam w waszych dziennikach - sporo mam do nadrobienia.

:D :D

ależ bardzo proszę, cieszę się, że nazwa się spodobała!

W moim dzienniku niewiele nowego, trochę roślinek. I na pewno znajda się tam wrażenia z zakupu kory na rabaty! ;)

 

a jeśli chodzi o nowe FM, to w swoim profilu wejdź po lewej w "ustawienia" i potem "zaawansowane ustawienia", tam jest trochę opcji do wyboru. A powiadomienia do każdego wątku ustawisz przyciskiem u góry, tzw. "narzędzia wątku" - wciśnij "subskrybuj"...

 

pozdrówka i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu,

 

plaski dach mozna zastapic czyms innym, tez ciekawym. Jest nawet maly raport w Muratorze:

 

http://www.muratordom.pl/budowa/dachy-i-stropy/dach-plaski-kolebkowy-czy-pulpitowy,17_3458.html

 

Mi takze podobaja sie takie rozwiazania jak na obrazku. Nasz dach tez mial byc taki na jedna strone zjazdowy (sorry za brak fachowej terminologii;)) ale niestety warunki zabudowy zmusily nas do dachu dwuspadowego:eek:

 

http://www.homedit.com/wp-content/uploads/2008/12/ocho-house-1.jpg

 

http://www.literaturesoft.com/wp-content/uploads/2010/02/best-picture-contemporary-house-design-remodeling.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam się i porównuję rzuty, ale idzie mi powoli, bo z jakiegoś powodu się zdjęcia wolno ładują. Zrozumiałam z tego, ze zlikwidowaliście jedną z sypialni i pracownię? I teraz zostały 2 sypialnie, czy zmieniacie też przeznaczenie pomieszczeń? A na jakim etapie jest realizacja, czy to jakoś ogranicza przeprojektowywanie?

A dach... zaskakujący! Robi wrażenie dużego (albo tylko mi się wydaje), czy jakoś wykorzystujecie przestrzeń poddasza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmmmmmmm.....

 

strasznie skomplikowany ten dach...pelno zalaman, uskokow, wyskokow...

...z tego co czytalam na forum Muratora to takie komplikacje robia dach mocno drozszym od zwyklego dwuspadwego....

 

Maja

 

Maja no też tak sądzę, że to sporo podraża koszty dachu. Zresztą nie ma porównania do mojego wymarzonego płaskiego. Ale weź to i wytłumacz mojemu mężowi. Tak się uparł, do tego znajomi i rodzice którzy raczej o nowoczesnej architekturze niewiele mają pojęcia i boją się wszelkich nowości i odstępstw od normy jak diabeł święconej wody, nagadali mu głupot i tak nakręcili, że ja niewiele już mam do powiedzenia. Zresztą nie działo się najlepiej ostatnio jak wiesz u nas więc już nie chce dolewać oliwy do ognia - Niech się małżonek czuje ważny i niech robi po swojemu. Później nie będzie mi jęczał, że coś przeze mnie go za dużo kosztowało itp. itd. etc. Będzie musiał przyjąć na klate swoje własne pomysły i koszty z nimi związane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam się i porównuję rzuty, ale idzie mi powoli, bo z jakiegoś powodu się zdjęcia wolno ładują. Zrozumiałam z tego, ze zlikwidowaliście jedną z sypialni i pracownię? I teraz zostały 2 sypialnie, czy zmieniacie też przeznaczenie pomieszczeń? A na jakim etapie jest realizacja, czy to jakoś ogranicza przeprojektowywanie?

A dach... zaskakujący! Robi wrażenie dużego (albo tylko mi się wydaje), czy jakoś wykorzystujecie przestrzeń poddasza?

 

Sure przeznaczenie się częściowo pozmieniało. Będą trzy sypialnie i duży salon, została tylko jedna garderoba, główna łazienka zmieniła miejsce, zmniejsza się hol, salon kuchnia, spiżarnia i wc zostały tak jak były.

Co do dachu to będzie on spory - dom jest rozłożysty mimo tych znacznych cięć powierzchni.

Kąt nachylenia dachu będzie gdzieś oscylował koło 20 st. i mój małż nie chce słyszeć o żadnych poddaszach czy strychach. Mnie znowu jest szkoda marnować taką powierzchnię. Ale jak pisałam już w odpowiedzi dla Mayadaski - niech robi co chce, przestałam się wtrącać zupełnie w to i zostawiłam sobie tylko do decydowania część związaną z aranżacją wnętrz i doborem materiałów wykończeniowych.

Realizacja jest na etapie takim, że w przyszłym tygodniu mają przyjechać bloczki fundamentowe i panowie maja ciągnąć fundamenty.

Mniej więcej będzie to wyglądało teraz tak, mniej więcej ponieważ wymiary moim zdaniem nie są zbyt dokładne i po zsumowaniu wszystkich pomieszczeń nie zgadzają mi się z tym co faktycznie zostało po zmniejszeniu.

http://lh3.ggpht.com/_rI_-_j0BlTk/S-Z1I1sNoQI/AAAAAAAACjY/ozmHhEWe3U8/s512/plan%20nowy1.JPG

Edytowane przez tutli_putli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tu pierwszy raz, ale nie ostatni. Zapowiada się fajny dom, więc będę tu częstym gosciem:) Tez planuje dom z płaskim dachem, niestety nie parterowy.

Witam w moich skromnych progach Minkapinka - hehe jeszcze zanim zobaczyłam Twój wpis w moim dzienniku napisałam coś u Ciebie :)

Niestety mój płaski dach już przestał być płaski:(

Mimo wszystko zapraszam Cię i tak do dzielenia się uwagami i spostrzeżeniami na temat mojego domku. Ja u Ciebie pewnie tez będę często gościć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt może być spory, lepiej to wcześniej wycenić, bo np. u mnie dach, mimo zastosowania niezbyt "wypasionej" dachówki, stanowił duży procent ogólnego kosztu budowy. Moim zdaniem - nie było warto. Ciekawe, jak wyglądałby dach jednospadowy? Przy 20 st. pewnie dałoby się go zrobić i już byłoby łatwiej w razie śniegu. Można byłoby zrobić wyższy salon np. ;)

Masz rację, że w budowaniu trzeba czasem iść na kompromisy i "dla dobra wspólnego" zrezygnować z forsowania swojego zdania (i tak bywa czasem nerwowo). Ale wcześniej warto policzyć koszty, tym bardziej, że założyliście sobie takie ograniczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sure no właśnie ja chciałam zrobić jednospad i zastosować ścianę attykową. Ale przecież małż jak się uparł to sobie mogę gadać i gadać i jak grochem o ścianę. Niech robi taki - jak dostanie w ... kosztami to może wtedy przyzna mi racje. Co ja zrobię jak to taki uparty typ i jak się zaweźmie to nie ważne jakimi kosztami byle postawić na swoim.

No nic " pożywiom uwidim" jak mawiają nasi wschodni sąsiedzi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...