Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika "Domu z płaskim dachem"


Recommended Posts

Pewna jesteś? Bo ja trochę żałuję, że jak jeszcze mieliśmy kasę, to nie zamowiliśmy razem z projektem domu, projektu aranżacji wnętrz. Potem było wszystko na gwałtu rety, niby wszystko przemyślane, ale...poprawki będą :D

Z drugiej strony, życie weryfikuje nasze plany i pewnie w moim wypadku i tak byśmy zmieniali aranżację...pieniążki jak zwykle decydują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Olga :rolleyes:Chyba raczej jestem pewna :) Z zawodu jestem artystą plastykiem i głupio by tak było prosić jakąś koleżankę po fachu by odwalała za mnie robotę na moim własnym podwórku. Aczkolwiek z moim brakiem zdecydowania co do własnych pomysłów wymysłów będzie ciężko mi ze sobą współpracować;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silikaty wewnątrz ze względu na akustykę, a zewnętrzne - jakoś tak od początku nam wychodziła ta ceramika, jako taki wypośrodkowany materiał między bardzo ciepłym, ale bardziej kruchym betonem komórkowym, a mocnymi ale chłodniejszymi silikatami.

 

U nas też gazu niet :( Będzie kombinowany układ - kominek z pw, bufor, a do tego element bezobsługowy w postaci pieca na prąd lub pompy ciepła, ale powietrznej raczej, bo sumy za gruntową jednak jak na razie za wysokie.

 

Emilko chciałam Ci wysłać pv ale mi coś odrzuca. Jeśli nadal szukasz projektanta od instalacji to mogę dać jeden ciekawy namiar na solidnego gościa od wod-kan, co i gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olga :rolleyes:Chyba raczej jestem pewna :) Z zawodu jestem artystą plastykiem i głupio by tak było prosić jakąś koleżankę po fachu by odwalała za mnie robotę na moim własnym podwórku. Aczkolwiek z moim brakiem zdecydowania co do własnych pomysłów wymysłów będzie ciężko mi ze sobą współpracować;)

 

Płonę rumieńcem :oops: :D

Nie ważne kto zrobi koncepcję- niech będzie i inwestor- nawet mniej znający się na rzeczy, ale żeby koncepcja była zanim wejdą elektryk i hydraulik. Ci zadają potem trudne pytania- a gdzie zlew, gdzie zmywarka, a gdzie biurko w dzieciowym, a na która stronę drzwi. NIby wszystko jest w projekcie budowlanym...niby ;) I odpowiedzi chcą na zaraz.

Ale dobrze będzie:) Ty profesjonalistka w końcu jesteś!

 

Gratuluję pierwszej warstwy własnych murów! Macie już dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia, zdjecia murow sa?;)

 

My mamy sciany zewnetrzne i wewnetrzne z silki. Nie narzekam - finansowo bylo ok oraz z jakosci tez jestesmy zadowoleni. Dla nas byl to jedyny sluszny material budowlany, bo lekki...tak przynajmniej mnie uswiadamiano na poczatku budowy;)

 

Jakies nowe wizualizacje dziewczyny macie? Cos wymyslilyscie nowego przez zime?

 

 

Maja

 

Maja - może to beton komórkowy - też biały jest - bo silikaty to najcięższy materiał :rolleyes:

 

Emilko chciałam Ci wysłać pv ale mi coś odrzuca. Jeśli nadal szukasz projektanta od instalacji to mogę dać jeden ciekawy namiar na solidnego gościa od wod-kan, co i gazu.

 

Projektanta od instalek już chyba nie będę potrzebować - zastanawiam się tylko nad podłogówką co najwyżej (robić projekt czy wykonawcy oddać temat - oto jest pytanie...) Teraz wybieram naczelnego hydraulika, sprytnego, obeznanego z naszymi wymysłami i nie drenującego portfela...

I chciałabym, żeby mi ktoś policzył zapotrzebowanie domu na ciepło - kto takie coś powinien robić, orientuje się ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wybieram naczelnego hydraulika, sprytnego, obeznanego z naszymi wymysłami i nie drenującego portfela...

I chciałabym, żeby mi ktoś policzył zapotrzebowanie domu na ciepło - kto takie coś powinien robić, orientuje się ktoś?

No też ja Ci właśnie na takiego chciałam dać namiar - ale na priv. Tylko mam uszkodzone łącze telefoniczne i internet raz mi działa raz nie w związku z tym mam problemy z dłuższym przebywaniem na forum. Mają podobno przyjść w tym tygodniu to naprawić. Nie wysyła mi tez do Ciebie prywatnych wiadomości. Jak możesz napisz do mnie jakiegoś maila a ja Ci wtedy odpisze bo chyba adresu mail do Ciebie też nie mam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płonę rumieńcem :oops: :D

Nie ważne kto zrobi koncepcję- niech będzie i inwestor- nawet mniej znający się na rzeczy, ale żeby koncepcja była zanim wejdą elektryk i hydraulik. Ci zadają potem trudne pytania- a gdzie zlew, gdzie zmywarka, a gdzie biurko w dzieciowym, a na która stronę drzwi. NIby wszystko jest w projekcie budowlanym...niby ;) I odpowiedzi chcą na zaraz.

Ale dobrze będzie:) Ty profesjonalistka w końcu jesteś!

 

Gratuluję pierwszej warstwy własnych murów! Macie już dom.

 

 

Olguś dziękuję za gratulki :)

Co do projektowania - nie chwaląc się kilka takich projektów u ludzi mam na swoim koncie... Małż będzie robił hydraulikę (ma przesrane ze mną) i bez uzgodnienia wcześniej wszystkiego ze mną nie zrobi nic sam. Elektryką też ma się zająć małż (pod nadzorem kolegi z uprawnieniami), więc i tutaj bez moich potrzeb i ustaleń ani rusz. Jeśli chodzi o gniazdka, odpływy ect. ect. to na pewno mam już z grubsza zaplanowane. Niestety kwestie instalacji to są jeszcze bardzo odległe klimaty. Na pewno nie w tym roku. Mam więc masę czasu na przemyślenia i wykonanie projektów na papierze. A to co potrzebne jest na tym etapie już zostało uwzględnione.

Oczywiście nigdy nie jest tak do końca, że raz zaprojektowane wnętrze nie może ulec modyfikacją - pewne rzeczy niestety wychodzą często już po .... W wakacje będę miała więcej czasu to zajmę się może wizualkami swoich wnętrz.

Ale na dzień dzisiejszy znając życie to np. kolor płytek, ścian czy rodzaj mebli wolę jeszcze zostawić w spokoju bo nie wprowadzimy się szybciej niż za jakieś trzy lata. Rynek wszelkich elementów wykończeniowych mamy bardzo dynamiczny I nie mogę zagwarantować że np. za trzy lata nie wejdzie coś co będzie podobać mi się o wiele bardziej niż rzeczy, które podobają mi się np. dzisiaj.

Powiem tak moim zdaniem o wiele łatwiej robi się projekty wnętrz obcym ludziom niż sobie samemu :rolleyes:

Edytowane przez tutli_putli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też ja Ci właśnie na takiego chciałam dać namiar - ale na priv. Tylko mam uszkodzone łącze telefoniczne i internet raz mi działa raz nie w związku z tym mam problemy z dłuższym przebywaniem na forum. Mają podobno przyjść w tym tygodniu to naprawić. Nie wysyła mi tez do Ciebie prywatnych wiadomości. Jak możesz napisz do mnie jakiegoś maila a ja Ci wtedy odpisze bo chyba adresu mail do Ciebie też nie mam. ;)

 

Aha - czyli to wykonawca jest? Jak myślący i niedrogi, to chętnie zrobię wycenę :)

 

Napisałam na priva, miałam znowu zapchaną skrzynkę :bash: limit jest skandaliczny, więc wolę na maila - powinnaś mieć mojego, ale wyślę ja do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problemy techniczne od kilku dni z neostradą a do tego dzisiaj od rana nie mogę się na poczcie na onecie zalogować i szlak mnie trafia. Pokazuje mi w nagłówku że mam 26 nieodebranych wiadomości ale na skrzynkę nie wpuszcza wrrrrr

Milka wysłałam Ci wiadomość na priv z muratora może dotrze.

Jak się uda naprawić telefon to bedę wieczorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia, te cegły na pierwszej warstwie bloczków to mają być jako podpora okien na szerokość warstw podłogi? Bo jeśli tak, to najlepiej i najłatwiej w tym celu sprawdzają się systemowe poszerzenia pod ramę okna, ale to dopiero przy montażu okien. Inaczej będzie mostek, jeśli te warstwy bloczków będą nieocieplone.

 

 

dzięki za opis łączenia ścian - wszystko skumałam :yes:

szerzej odpiszę jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie - warstwy będą ocieplone. Wysokość nam się nie zgadzała - ponieważ okna mam praktycznie od samej podłogi- a pierwsza warstwa silikatów stawiana na bloczkach fundamentowych stworzyła jakby wnekę, w której pójdą wszelkie instalacje i na tej warstwie będzie podłoga na gotowo. Trzeba było dać niewielką warstwę nad podłogę a bloczek silikatowy okazał się za wysoki - trzeba by docinać a na taką długość ściany to za dużo zabawy by było. Dlatego idalenie pasuję nam tak wyskość warstwy z cegieł. I chyba tak już zostanie ponieważ jak sie okazuje w sumie nie wpływa to połączenie cegły z silikatem na nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć tutli :)

 

ja myślałam, ze Gwożdzik ma tylko piękne Wacusie a tu proszę jakie dostojne i śliczne kocisko:)

 

Zaintrygował mnie Twój wpis u Sure, bo nie spotkaliśmy się u mnie, a Ty wiesz, że mam Wacusie (właściwie to miałem).

No więc, jak to Gwoździk wbiłem się do twojego dziennika i .... o mało nie zgubiłem ocynku ;)

Przecież Ty masz też staw ... i to jaki ładny. Nie tylko staw jest ładny... projekt, pomysły... i Teodor (fajna ta historia "pojmania" go z Ukrainy ;))

Jeszcze dokładnie poczytam i zacznę Cię odwiedzać częściej, jeśli nie masz nic przeciwko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj miło Gwoździku w moich skromnych progach:wiggle:

 

Teraz mi normalnie głupio - podczytuje sobie Twój dziennik ukradkiem - a historię z Wackami łykałam jednym tchem :) Tylko nigdy nie miałam odwagi się wpisać w komentach:oops: musze podnarabiać.

Oczywiście jak najbardziej zapraszam do wbijania się częściej:yes:

Mamy staw ale jak narazie wszystkie karpie zostały zjedzone - :/ Została tylko jakaś drobnica i żaby.

Staw jest zaniedbany i trzeba się będzie nim zająć, tylko niestety w kolejności najpierw dom - później staw i ogród.

Co do domu to moim zdaniem był fajny w pierwotnej wersji - ale do tego nowego projektu już sie po mału też przyzwyczajam.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...