Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika "Domu z płaskim dachem"


Recommended Posts

Robią, robią... ja cudne okna drewniane, ciemno brązowe, ze szprosami widziałam w Herbaciarni w Białce Tatrzańskiej i oczywiście znowu w tym roku zapomniałam im zrobić foto. Mam nadzieję że wybierzemy się jeszcze tam w marcu i wtedy je obcykam. Jeszcze jedne świetne białe okna są w "Polce" Magdy Gessler w Żelazowej Woli, w ogóle w tej restauracji cały wystrój mnie zachwycił.

Maja ale nam tu uroczego przystojniaka zaserwowałaś - gratuluje :D a jak się pięknie z tymi oknami komponuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj Tutli,

 

od jakiegoś czasu zaglądam do Twojego wątku, miałam się nawet wypowiedzieć w sprawie szprosów, ale pod koniec bardzo dlugiego elaboratu wszystko mi się skasowało i się poddałam :)

Mamy troszkę podobne domy i chyba w podobnym style będziemy je wykanczac- tak wnoszę z Twoich inspiracji :)

 

a teraz chcę się wypowiedzieć w sprawie kominów- moim zdaniem

1. nie warto wydawać ogromnych pieniędzy na cegły na kominie ponieważ ich za bardzo nie widac (chyba, że akurat w Waszym projekcie widać je bardzo...?)

2. u nas dach jest grafitowy i trochę żałuję, że nie zrobiliśmy kominów grafitowych- byłyby 'dyskretniejsze'

 

powodzenia w tych trudnych wyborach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj miło Kajka w skromnych progach mojego dziennika :)

Doskonale Cię rozumiem :) jak ja nie cierpię tej sytuacji kiedy to pisze i pisze a potem bach i ...skasowane ;-/

Masz może zdjęcia swojego domu albo dziennik na FM? Fajnie by było podejrzeć podobny dom, szczególnie, że mamy domy w tym samym województwie :)

U nas z tych samych cegieł będą jeszcze murowane najprawdopodobniej kolumny przed głównym wejściem, tak więc są one dosyć istotnym elementem. Ważne są też parametry cegły ponieważ u kilku osób widziałam już i sypiące się kominy z taniego klinkieru w prawie nowych domach i nie było to raczej pozytywne doświadczenie dla oka. Co do koloru dachu nasz będzie czarny albo prawie czarny. Ponieważ w tym roku będzie kryty tylko papą a główne pokrycie będzie w bliżej nieokreślonej przyszłości ostatecznie jeszcze może się zmienić materiał pokrycia ale nie kolor.

Jaki macie kolor kominów bo na awatarku nie wiele widać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awatarek się nieco zdezaktualizował :)

Całą elewację i kominy mamy z cegły firmy Nellisen- http://nelissen.pl/data/ec76269d.jpg

już teraz widze jak się brudzi- albo teraz po prostu bardziej sie brudzi bo poki co mamy w domu 'budowlaną' koze i palą węglem :( mam nadzieję, że uda się to wyczyścić jakoś :)

 

kolejnym potwierdzeniem zbliżonego stylu jest Twoja upatrzona dachówka AHI.

Widziałam taki dach na żywo- jest absolutnie PRZEPIĘKNY!!!

w zasadzie całą budowę byliśmy na niego nastawieni ale ponieważ nasz dom jest w lesie zrezygnowaliśmy w obawie przed 'zzielenieniem' co zresztą potwierdził też sprzedawca :(

 

na forum Bhm też ma taki dach :)

 

Dziennik prowadziłam na początku budowy- później zapał się zmniejszył i brakło czasu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie bardzo jasne cegły macie. Ja od początku jednak stawiam na czerń lub grafity.

Kajka a moja przyjaciółka też mieszka prawie w lesie i ma tą dachówkę na garażu z bali już od 3 lat. Przynajmniej jak na razie żadnego zazielenienia nie widać ani się nie zanosi. Dachówka wygląda jakby ja kładli wczoraj. na domu mają drewniany łupek i przegrywa on w wyglądzie z tą dachówkę. Żałują bardzo, że nie dali właśnie zamiast łupka Gerarda. Wydaje mi się, ze zielenieć to może i ceramika jak będą ku temu sprzyjające warunki i nic na to nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pszczółko ja jeszcze nie mam pojęcia co z opaską, ale cegiełki odpadają. Dom jest ogromny i poszłabym z torbami porywając się na takie cegiełki czarne. Będziemy dobierać coś pod tynki ale to odległy mocno temat ;/

Co do założenia albo odnowienia dziennika przez Kajke to też popieram, mało tu takich domków. Może chociaż jakąś galerię Kajka wstaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Gosiu,

w weekend rozmawialam z sasiadem. Oni sobie wymienili okna na biale plastiki, ale ich bar jest na zewnatrz. Ten bar nazywa sie "Astragal bar" moze sobie takie przeanalizuj:

 

http://www.weatherproof-windows.co.uk/images/photos/VS_Astragal_Bar1.jpg

 

http://www.aandsglazing.co.uk/manage/gallery/t01102008043%20%5B640x480%5D.jpg

 

nie moge znalezc zadnej irlandzkiej strony, ale jest pare angielskich:

 

http://www.bisonframes.co.uk/#/georgian-astragal-bar/4538495582

 

http://www.chasewindows.co.uk/pages/84/Georgian_Bars/Georgian_Bars

 

Maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te okna są przepiękne ale w Polsce pewnie nikt takich nie robi a jeśli robi to pewnie ceny kosmiczne. Małżonek żartuje, że może trzeba w Anglii zamówić, ale oczywiście ta opcja odpada bo te okna piękne ale przystosowane są do dużo łagodniejszego klimatu niż nasz :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sprawie dachówki:

my się po prostu baliśmy ryzyka :(

ta dachówka, którą mamy (płaska) w zasadzie też "może być"

 

w sprawie okien:

hehe to prawda, u nich inaczej :) moja przyjaciolka od dawien mieszkająca w Anglii ostatnio mi sie pochwaliła, że wymienili okna i mówi do mnie: "Wiesz Kajko, teraz to ja mam 2-szybowe!!!" :rotfl:

 

jak jej powiedziałam, że u nas teraz 3 szyby to standard to mówi, że u nich też występują 3 szyby ale mało kto bierze bo nie ma sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jednej szyby to na wyspach mozna szaleć z jedną szybą bo tam są zimy znacznie cieplejsze niż u w Polsce. Jedno szybowe okna dają więcej możliwości co do wyglądu okien. W Polsce 3 szyby wymusza chęć budowania domów jak najbardziej energooszczędnych i nie ma co dywagować i się porównywać z wyspiarzami. Można im tylko pozazdrościć:p :D

Kajka jaką dokładnie macie dachówkę? Ja zaczynam mieć coraz większy mętlik w głowie i coraz bardziej skłaniam się jednak ku dachówce. Jednak jak sobie czytam opinie o niektórych firmach i 30% odpadach tych dachówek to mnie ciary przechodzą, bo to co mi się podoba tanie nie jest a nie chciałabym wywalić kupy kasy na jakieś wybrakowane produkty. :(

Przez te 460 metrów dachu chyba mi się żywot skróci o parę lat:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutli,

 

oglądając Twoich faworytów dachowych potwierdzam się w przekonaniu, że odpowiadają nam te same style :)

wybraliśmy dachówkę Tegalit Braasa w kolorze grafitowym (ten ciemniejszy :) )

jeśli chcesz coś konkretnie zobaczyć wyslę Ci zdjęcie na PW, u nas kąt nachylenia dachu 33st.

Ja chciałam te dachówkę kłaść jedna pod drugą i myslalam, że tak bedzie prawie do konca az mi wykonawca i sprzedawca powiedzieli, że musi być na zakładkę- jest bezpieczniej jeśli chodzi o szczelność. Nie pamietam dokladnie ich argumentów - powtierdziłam je jeszcze z przedstawicielem handlowym i to nie tylko Braasa i faktycznie tak jest.

Oczywiście- ryzyk- fizyk- czesto widze te plaskie dachówki polozone jedna pod druga i pewnie nic się nie dzieje.

odpadów nie było chyba ani jednego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze Kajka ale fajne zdjęcie mi wkleiłaś, aż się buzia sama uśmiecha na takie słodkie widoki :) Dachówka płaska naprawdę świetnie się prezentuje i coraz większej nabieram ochoty na taka właśnie. Nie wiem czy ja dobrze widzę, że też macie spore okna w domu?

W innym wątku Andrzej Wilhelmi polecił mi jeszcze kilka godnych uwagi dachówek i wszystkie są świetne. pewnie elementem decydującym jak znam życie będzie przy ostatecznym wyborze cena, ale przynajmniej będę wiedziała czego szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...