Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika "Domu z płaskim dachem"


Recommended Posts

Gosia, my będziemy kładli na 100% dach z dachówki płaskiej, ten temat wałkowałam chyba 2 miesiące i ostatecznie wybieraliśmy między:

- Creaton Domino

- Meyer Holsen Piano

- Jacobi Wather Stylist

- Nlskamp Nibra G10

 

Wybraliśmy tę ostatnią, bo choć Nibra bywa nierówna, na dachu wygląda całkiem nieźle i jest najtańsza spośród - powiedzmy- tych lepszych dachówek. Odradzam Creatona, nasłuchałam się w hurtowniach o słabej współpracy hurtowników z producentem, problemach przy domawianiu w razie, jak Ci czegoś zabraknie itd. Mercedesem jest oczywiście Meyer Holsen, ale i cena wyższa. Zastanaów się jeszcze, czy wolisz mniejsze dachówki w większym zagęszczeniu, czy większe. My dlatego tez wybraliśmy Nibrę Nelskampa, bo jest chyba największa i akurat pasuje mi do koncepcji duzych dachówek.

 

Powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziewczyny wybieranie materiałów do wykończenia domu to chyba najbardziej skomplikowana i najżmudniejsza część budowy. Straszny mam mętlik w głowie. Jak zwykle to co podoba mi się najbardziej jest najdroższe;)

Co do wielkości to sama już nie wiem jaka lepsza do takiej bryły i stylu domu? Duże wydaje mi się lepiej pasują do domów nowoczesnych, na stylowych lepiej wygląda większe zagęszczenie.

Do tego wszystkiego przyplątało mi się kolejne choróbsko - dwa tygodnie temu skończyłam leczyć zapalenie płuc a tu masz ci los, znowu jakieś dziadostwo mnie dopadło. :(

Edytowane przez tutli_putli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny wybieranie materiałów do wykończenia domu to chyba najbardziej skomplikowana i najżmudniejsza część budowy. Straszny mam mętlik w głowie. Jak zwykle to co podoba mi się najbardziej jest najdroższe;)

(

 

poczekaj jak zaczniecie wykańczać ... :D

wtedy dopiero poczujesz jakie drogie są te 'ładne' rzeczy :)

zdrówka życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Beauty :) ja chyba zanim się całkiem wykończę to osiwieje :rolleyes:

Moja lekarka jak mnie dzisiaj zobaczyła to zrobiła wielkie oczy bo przecież skończyłam niespełna 3 tyg. temu końską dawkę antybiotyku i znowu jestem chora. Na szczęście w płucach czysto, gorzej bo w szkole w której pracuje grasuje sobie krztusiec - idziemy jutro z młodą zrobić badania krwi czy aby czasem i nas to dziadostwo nie dopadło...jak ja nie cierpię marca..brrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu,

 

moja dachowka na Kaszubach tez jest plaska i ciemna. Z tego co pamietam, to bylo malo odpadow. Niestety nie jest ulozona jedna pod druga jak Ci sie podoba.

 

 

Maja

 

teraz zauwazylam, ze nie napisalam, co to. :p Mamy Imerys- Hugenota, ktory tez znalaz sie na liscie Andrzeja Wilhelmiego, ktora wkleilas u siebie w dzienniku.

 

I jak zdrowie?

 

Maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszłam napisać że podglądam, pozdrawiam i... jestem na tym samym etapie co Ty. Utknęłam na oknach i dachu. Czas podejmować decyzje, a ja NIE WIEEEEM, co wybrać. Co do dachu to mam mało wycen na razie. Dachowcy nie odbierają telefonów lub nie pracują w moim rejonie lub po prostu nie są zainteresowani lub robią miesiąc wycenę...

Piękne drzwi znalazłaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ala piękne te drzwi fakt...ale drogie...muszę znaleźć coś alternatywnego w niższej cenie. Ja na razie mam dwie wyceny robocizny odnośnie dachu, na samą dachówkę i obróbki. Pierwsza to jakieś 45 tyś druga połowa tego czyli 20tyś za całość ;) Czekam jeszcze na dwie odpowiedzi. Okna weźmiemy w którymś salonie MS Okna - przedstawili bardzo dobre i profesjonalne wyceny za całkiem fajne parametry okien. Bez rolet to wyjdzie nam za okna w ciepłym montażu TytanTermo ze szprosami +/- 25tyś, do tego dojdzie koszt rolet ok 16tyś. W jednym z salonów w moim mieście powiedzieli mi za okna "no name" z roletami 80tyś ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie mam dwie wyceny robocizny odnośnie dachu, na samą dachówkę i obróbki. Pierwsza to jakieś 45 tyś druga połowa tego czyli 20tyś za całość ;)

U mnie pomnóż pierwsza wycenę razy 2. Takie mam wyceny na dach (chociaż to razem z materiałem, to może nie tak źle?), ale nie mam takiego rozrzutu, W podobnych kwotach mam wyceny.

 

Okna weźmiemy w którymś salonie MS Okna - przedstawili bardzo dobre i profesjonalne wyceny za całkiem fajne parametry okien. Bez rolet to wyjdzie nam za okna w ciepłym montażu TytanTermo ze szprosami +/- 25tyś, do tego dojdzie koszt rolet ok 16tyś. W jednym z salonów w moim mieście powiedzieli mi za okna "no name" z roletami 80tyś ;)

Na oknach się zawiodłam... to znaczy mamy chyba z 15 wycen i oprócz Internormu za 110 000zł (??????) wszystkie wyceny oscylują wokół tej samej kwoty. Zawiodłam się na plastikach. Dobre parametry, ale cena za moje okna prawie taka jak za drewniane z takimi samymi parametrami. Jestem albo zbyt wymagająca, albo po moich mailach ludzie sądzą, że mam kupę kasy do rozdania. Wydaje się mi trochę, że tak działa na wyceniających hasło - projekt indywidualny i architekt z nadzorem autorskim. Od razu ceny idą w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ala a pytałaś w MS Okna? Moim zdaniem jesli chodzi o energooszczędność jedne z najlepszych okien na rynku w bardzo dobrej cenie i moim zdaniem bardzo dobrych parametrach. Drewniane i alu MS tez robią, jednak wszędzie cene za drewniane mówili mi razy 2 w stosunku do PCV. W moim mieście nie mają dystrybutora dla tego będę je sprowadzać z innego miasta. Wszędzie gdzie wysyłałam zapytanie powiedzieli, że transport jest gratis przy tej ilości okien. U mnie pewnie byłoby drożej gdybym chciała okna kolorowe, ponieważ będą białe to cena zdecydowanie wychodzi niższa. Okien mamy ok 45metrów powierzchni a ile jest w Twoim domu? I po co się chwalisz projektem autorskim? Wysyłaj zapytanie po prostu o okna o konkretnych parametrach i wymiarach a nie pisz o reszcie i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zawsze pisze o architekcie, bo on mając nadzór ustala z nimi wiele szczegółów (w porozumieniu z nami) a bycie pośrednikiem w mailach bardzo utrudnia. Zwłaszcza jak dzwonią do mnie po szczegóły techniczne a ja jestem w stanie wydusić z siebie tylko "yyyyyyy".

Już przy dachu stawiam sprawę trochę inaczej, ale tak czy siak i tak kontakt musi nastąpić.

Jego doświadczenie jest naprawdę bezcenne. Podpowiada co powinnam się dowiedzieć (bo wchodzi w koszt jakiejś roboty, a firmy czasami nie podają). Także tak jak wszystko ma jego obecność przy wycenach ma swoje plusy i minusy.

 

Pozostaje mi wierzyć w negocjacje :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Cześć dziewczyny

Masakra z tymi wyborami :/

Doszliśmy do wniosku, że Turmalin i płaskie dachówki u nas odpadają - jest za bardzo połamany dach i za dużo dziwnych miejsc, które lepiej będzie wykończyć drobniejszą dachówką typu romańskiego. Na pewno będzie dachówka glazurowana czarna..ale ja nadal mam dylemat jaka ona ma być, tzn od którego producenta?;)

Wahamy się między Braasem, Creatonem a Koramic. Czekam jeszcze na resztę wycen i dopiero jak już będę je miała wszystkie coś się więcej wrzucę do dziennika. Generalnie nadal mam niezły mętlik w głowie przez ten cholerny dach:bash:

Udało się natomiast zaklepać ekipę dekarzy. Mają zaczynać więźbę ok 20 kwietnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutli i tak do samego końca, wybory, wybory i wybory, Normalnie głowa boli, człowiek dostaje kociokwiku. Ja pod koniec procesu decyzyjnego jestem zazwyczaj tak wypruta, ze na odczepnego wybrałabym cokolwiek, byle mieć temat z głowy. Dlatego nie mogę się zastanawiać zbyt długo :D Na szczęście są jeszcze pieniązki, które troszku pomagają dokonać wyboru ;)

W temacie dachówki jestem zielona, więc nie pomogę, ale wiem, że cokolwiek wybierzesz- będzie ładnie i gustownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam, zaraz głowa boli od wyborów!! :) Jakie są w ogóle propozycje dachówki?

Załatwiacie dachówkę sami, czy przez dekarza? Nam cena drastycznie spadła, jak dekarz, na którego się zdecydowaliśmy zaczął załatwiać dachówkę; po pierwsze miał jednak większe rabaty, po drugie VAT 8% też przyniósł spore oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutli i tak do samego końca, wybory, wybory i wybory, Normalnie głowa boli, człowiek dostaje kociokwiku. Ja pod koniec procesu decyzyjnego jestem zazwyczaj tak wypruta, ze na odczepnego wybrałabym cokolwiek, byle mieć temat z głowy. Dlatego nie mogę się zastanawiać zbyt długo :D Na szczęście są jeszcze pieniązki, które troszku pomagają dokonać wyboru ;)

W temacie dachówki jestem zielona, więc nie pomogę, ale wiem, że cokolwiek wybierzesz- będzie ładnie i gustownie.

Wydawało mi się, że będzie fajnie jak już dojdzie do ostatecznej sytuacji w kwestii wykończeń domku - tymczasem ogarnięta jestem paniką. Wszystko to co podoba mi się w 100% jest 1000% droższe niż budżet przewiduje;) W związku z tym trzeba szukać zamienników (a to zajmuje przynajmniej mi strasznie dużo czasu)

 

Moorela

Oj tam, oj tam, zaraz głowa boli od wyborów!!
:)
Jakie są w ogóle propozycje dachówki?

Załatwiacie dachówkę sami, czy przez dekarza? Nam cena drastycznie spadła, jak dekarz, na którego się zdecydowaliśmy zaczął załatwiać dachówkę; po pierwsze miał jednak większe rabaty, po drugie VAT 8% też przyniósł spore oszczędności.

 

Nasz dekarz chyba nie zajmuje się tego typu pośredniczeniem - a jeśli by nawet to w moim mieście wszyscy polecają i załatwiają dachówki Robena a mnie akurat ta firma nie interesuje w ogóle.

Byłam nastawiona na płaską dachówkę typu Turmalin czy Tegalit, ale po wielu dyskusjach z różnymi fachowcami doszliśmy do wniosku, ze niestety ten typ dachówki odpada ponieważ mógłby nastręczyć problemów przy moim dachu cudaku. Do wyboru została mi dachówka Creaton Premion czarna glazura

images?q=tbn:ANd9GcTWs2rk9a0-9xhHCFCArVSOi_Gz8lA6juYifKErN3AVbpWMjFOJeg

Tondach romańska
images?q=tbn:ANd9GcQa2U8bkVA72YWAmhFmpsVe6IO2V3Dg0Ac9zP3kjkoheLZ4o_8N

i

Koramic renesansowa E32 czarna glazura

images?q=tbn:ANd9GcTUpgIJIyvxn9rfAnfL-UEBbNKMT-ad9UgxXq2q3GEXg9V8ITuJ

Ceną i wyglądem najatrakcyjniejszy dla mnie jest ten Tondach - ale boję się że z jakością tej firmy może być różnie. podobno Koramic e32 świetnie się kładzie i jest bardzo szczelna - cena bardzo dobra w stosunku do jakości. Creaton stoi nad tymi dwiema firmami wyżej i jest najdroższy ale z kolei naczytałam się strasznie złych opinii ostatnio o tej firmie i bądź tu człowieku mądry:rolleyes:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...