Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika "Domu z płaskim dachem"


Recommended Posts

A ten creaton nie jest najbardziej błyszczący? Czy ty właśnie w taką błyszczącą celujesz? Trudno wybrać dachówkę oglądając jedną szt., poza tym, myślę, że 80% zależy i od kształtu dachu. Ten Koramic bardzo ładny. Macie duży skomplikowany dach więc i tak wydacie na niego kupę kasy. Warto jeszcze wydawać dodatkową kasę na droższą dachówkę? Ale ja jestem na końcówce więc oglądam każdą złotówkę. Na etapie dachu też szastałam pieniędzmi :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Olga mnie właśnie zależy na błyszczącym :D Te trzy dachówki są mniej więcej podobne jeśli chodzi o kształty i wielkość. Czekam jeszcze na wyceny z Koramica bo tylko z tej firmy nie dostałam i zobaczymy. Dach uważam mamy koszmarny, jeśli chodzi o koszty jego zrobienia - no ale to taka ekstrawagancja małżonka - teraz mu tylko mówię płac i płacz :D Dlatego w miarę staram się nie wybierać drogich ofert i najdroższych produktów odnośnie tego cholernego dachu;)

Do tego wszystkiego żadna cegła klinkierowa na kominy mi nie pasuje - bo ta która była najpiękniejsza okazała się być najdroższa importowana 4,5 euro za 1 szt, z długim okresem oczekiwania na dostawę. Nigdzie nie mogę teraz znaleźć pasującej mi do koncepcji kominów i filarów przed wejściem całkowicie czarnej cegły klinkierowej lub antracytowej ale nie takiej z odcieniem brązu. Większość oferowanych na rynku wpada mi niestety w odcienie gorzkiej czekolady lub czerwieni;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4,5 za szt:jawdrop: i to w euro :jawdrop: łomatkoicórko

 

a mnie się przypomniało, ze w Andrespolu, a moze to jeszcze Rokicińska, jest taka wielka firma z dinozaurem Stone Master czy jakoś tak. Pamiętam, że kilka lat temu czytałam tu na fm, że ktoś stamtąd klinkier kupował. Może ceny mają rozsądniejsze. Ale nie wiem czy sprzedają produkty własnej marki czy to raczej hurtownia jest...

Edytowane przez olgusieniunieczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

tutli_putli - obejrzyj klinkier u nas - może Ci się spodoba? grafitowy/antracytowy , a jakże, równy, niezbyt drogi przy dobrej negocjacji i kupowaniu równolegle z dachówką na przykład

 

Dzięki Sylwia, ostatnio podczytywałam ukradkiem Twój dziennik ale nie zdążyłam dojść do cegiełek :D Kolejny śliczny nowoczesny domek i do tego z płaskimi dachówkami :D

Napisz mi prosze gdzue Ty kupowałaś ten klinkier i dachówki i jak on się nazywa? Ja cały czasz szukam takiego zestewiania dachówka + cegły ale jak już mają takie dachówki jak bym chciała to nie mają cegły i na odwrót ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4,5 za szt:jawdrop: i to w euro :jawdrop: łomatkoicórko

 

a mnie się przypomniało, ze w Andrespolu, a moze to jeszcze Rokicińska, jest taka wielka firma z dinozaurem Stone Master czy jakoś tak. Pamiętam, że kilka lat temu czytałam tu na fm, że ktoś stamtąd klinkier kupował. Może ceny mają rozsądniejsze. Ale nie wiem czy sprzedają produkty własnej marki czy to raczej hurtownia jest...

Ja na dźwięk tej kwoty wyraziłam się bardziej dosadnie ;) W Stone Master mają cudny kamień elewacyjny - kolejne moje chciejstwo, które sobie jednak wybiłam z głowy (powzdychałam sobie teraz za to do tych kamyków ehhhh), ale na stronie nie widzę żeby mieli cegły klinkierowe, jeśli by mieli to raczej jako hurtownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

tutli_putli - obejrzyj klinkier u nas - może Ci się spodoba? grafitowy/antracytowy , a jakże, równy, niezbyt drogi przy dobrej negocjacji i kupowaniu równolegle z dachówką na przykład

 

ja też taki zakupiłam na kominy i słupki podpatrzywszy przedtem u sylwerson w dzienniku :) A imię jego tytan n ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytan n, CRH. Mamy kominy z pełnej cegły, ścianę z kratówki. Kupowałam wszystko razem z dachówką Holsena w Plus Dachach przy Szczecińskiej. W konfiguracji dachówka+klinkier byli cenowo nie do pobicia. Rabat na cegłę duuuuuży, ale i zamówienie zbiorcze niemałe. Dzwoń do nich - naprawdę mozna się dogadać. Kiedy brakło nam trochę cegieł pełnych dokupiłam jednak w Budomatiku w Andrespolu, bo w Plus... nie mieli od ręki. I pan z Budomatiku dał mi w takiej samej niskiej cenie, chociaż na placu miał cenkę znacznie wyższą. Trzeba gadać z każdym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytan n, CRH. Mamy kominy z pełnej cegły, ścianę z kratówki. Kupowałam wszystko razem z dachówką Holsena w Plus Dachach przy Szczecińskiej. W konfiguracji dachówka+klinkier byli cenowo nie do pobicia. Rabat na cegłę duuuuuży, ale i zamówienie zbiorcze niemałe. Dzwoń do nich - naprawdę mozna się dogadać. Kiedy brakło nam trochę cegieł pełnych dokupiłam jednak w Budomatiku w Andrespolu, bo w Plus... nie mieli od ręki. I pan z Budomatiku dał mi w takiej samej niskiej cenie, chociaż na placu miał cenkę znacznie wyższą. Trzeba gadać z każdym.

Sylwia bardzo miłe i uczenne te chłopaki na tej Szczecińskiej - dostałam od nich chyba wczoraj wycenę dachówek i niestety ceny były najwyższe ze wszystkich ofert jakie do mnie do tej pory spłynęły :( za MEYER HOLSEN MODE KLASSIK KOLOR: GRAFIT/CZERŃ NOCY ANG KRYST wyszło u nich 58 tysięcy + 10 tyś za akcesoria typu tasmy, spinki uszczelki itp Natomiast Creatona w czarnej glazurze mi policzyli za 46 tys + te same 10tys z kawałkiem za akcesoria.;) To ja takiego samego Creatona mam w jednej z wycen za 33tyś razem z akcesoriami różnica między jedną wyceną a drugą to aż 13 tysięcy :jawdrop:

Natomiast w bardzo dobrej cenie zrobili mi wycenę na orynnowanie w metalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o w mordkę! musielismy lepiej trafić w koniunkturkę ;)

Holsena Piano wydawała sie poza naszym zasięgiem, ale w ich wydaniu wyszła taniej niż wcześniej liczona Nibra G10

 

i mam Piano :) nota bene nie jest ani taka równa, ani taka doskonała jak o niej się mówi :(

 

Sporo ostatnio czytałam i gadałam z różnymi fachowcami od dachów - i niestety taki urok tych płaskich dachówek. Sama technologia ich produkcji powoduje to, że mogą się często trafiać nierówne i odstające i trzeba się z tym pogodzić bo taki ich urok. Dla tego właśnie mi je odradzono, z uwagi na dużą ilość newralgicznych miejsc na dachu gdzie potrzeba dachówek, które dadzą się łatwiej dopasowywać i przesuwać. Szkoda mi trochę bo płaskie są śliczne. Z drugiej strony jeśli poszłam już w klasykę i stylowy dom to jednak bardziej tradycyjny kształt dachówki będzie lepszym wyborem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na moją płaską nie mogę złego słowa powiedzieć - ale fakt, że dach mam prosty.

I też braliśmy z Plus Dachów. Byli bezkonkurencyjni, a dachu nie mamy największego.

Wydaje mi się Gosia, że coś w tej wycenie musieli więcej materiału policzyć, bo nie chce mi się wierzyć, że aż taka różnica wyszła na niekorzyść :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mam podane praktycznie w większości wycen podane ilości poszczególnych dachówek, spinek taśm itd i nie ma tu nigdzie większych rozbieżności, to niestety wyszło na wielką niekorzyść.

Co do dachu to gdzie tam moja bryła dachu do Twojej ;) Na dodatek i tak jeszcze dekarze będą musi zrobić w jednym miejscu przeróbkę tego cholernego dachu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj jeszcze pokazać w Plus Dachach tę korzystniejszą wycenę i drąż, skąd taka różnica kolosalna, podpuść ich może trochę, że koleżanki brały materiał, polecały, cennik chwaliły a tu bryndza. "Mój" pan doradca to Robert, chyba Owczarek, ale tego pewna nie jestem.

Ile masz powierzchni dachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurka chyba już wiem czemu taka różnica - patrze i patrze na wyceny i nagle eureka! Wszędzie mam po kilkanaście tysięcy sztuk a nie kilka tyś! Oni mi w czterech wycenach przysłali same karpiówki - i tu by się ceny zgadzały i były całkiem w porządku ;) :rolleyes:Nie zrobili mi żadnej romańskiej tylko same najdroższe, cholewka :D Jutro tam dzwonie z samego rana - trudno że przed świętami!

Dzięki Sylwia:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurczę, tak coś mi się zdawało, że nie mogli nagle aż tak podrożeć...

 

Zobacz jeszcze w APK - też dobre ceny mieli, tylko wybór dachówek mniejszy ( i dlatego z nich zrezygnowaliśmy - nie mieli tego co nam podpasowało).

 

 

 

Gosiu - podrzucisz mi też namiar na tego stolarza, o którym u Olgi pisałaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...