Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika "Domu z płaskim dachem"


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kochana do Lizureja mam dosyć blisko (faktycznie piękne te drzwi mają) i sprawdzałam już ich ofertę na samym początku szukania tak się nimi zachwyciłam. Niestety interesujące mnie drzwi wychodziły u nich powyżej 10 tysięcy :( natomiast Cal wychodzi w cenie Adeco. Dostałam ofertę na Adeco 7,5tyś - liczyłam do tej pory, że zmieścimy się max do 5tyś, ale chyba będzie to baardzo trudne.;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuć temat to się obudzą :D

 

Nie zazdroszczę i cieszę się, ze mam ten temat już za sobą ;) musicie porównać parametry do ceny, a potem cenę do oszczędności w ogrzewaniu jakie jesteście w stanie uzyskać, bo mam wrażenie, że czasem marketingowcy próbują wmówić coś, co z pkt widzenia ekonomiki- w ogóle nie ma sensu. Bo co Ci po oknach, które "zwrócą" swoją nadwyżkę cenową po 20 latach. Przecież może się okazać, ze po 15 będą do wymiany, albo skok techniki będzie taki, że będziesz myślała nad wymianą. No my w każdym razie starliśmy się znaleźć złoty środek między ekonomią a energooszczędnością :)

 

A zmieniając temat: wiosna na działce już zawitała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutli,

 

jeśli chodzi o Mielczarka to my u nich wzięliśmy bramy, właśnie ze względu na cenę. Montaż i obsługa bez zastrzeżeń :) Dali też największy rabat co na tym etapie budowy nie pozostaje bez znaczenia ;)

Rodzice brali od nich okna- są baaaardzo zadowoleni :) w salonie mają gigantyczne okno, chodzi bez zastrzeżeń.

W kwestii drzwi- Lizurej faktycznie- CUDO! ceny też.... :(

My zamówiliśmy drzwi zewn. w firmie Lupol w Łasku, robią wszelkie możliwe kombinacje :) jak wyjdą dam znać za jakieś 3 tygodnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutli, ja bym okna wybrała Schuco. Mój doktorat okienny co prawda jeszcze nie skończony ;), ale na pierwszy rzut oka różnica w głębokości profilu jest ogromna - to oznacza, że w szerszym profilu zmieszczą Ci się dużo szersze ciepłe taśmy pomiędzy szybami i parametry całego okna będą nieporównywalnie lepsze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam co mi odpisze producent - maja mi wyliczyć parametry U do rozmiarów moich okien. Wczoraj się dowiedziałam, ze mnie wprowadzili w błąd i zrobili wycenę nie do profilu SCHÜCO Corona SI82 tylko do 3 szybowegoCT70 CAVA;). Nie będę pisać jak się wściekłam. Pan, który mi wycenia te okna zapewniał mnie, że większej różnicy w energooszczędności między jednym a drugim nie ma, jeśli mają ciepły montaż. Na stronie piszą o nich tak: System SCHÜCO CT70 CAVA z tworzywa sztucznego z uszczelką przylgową wykonano w technologii 5-cio komorowej. System ten odznacza się przede wszystkim doskonałymi własnościami ciepłochronnymi przy stosunkowo wąskiej zewnętrznej szerokości profila oraz trzema niepowtarzalnymi wariantami skrzydła okiennego - Classic, Rondo i Cava.

Koncepcja kolorystyczna daje możliwość wyboru ponad 50 oklein jedno- lub dwustronnych.

Przekonujące wzornictwo

Lekko podcięta geometria skrzydła umożliwia uzyskanie optycznego podziału skrzydła i ramy, który podkreśla atrakcyjność i lekkość konstrukcji okna. Mało widoczne, dopasowane kolorystycznie uszczelki oraz głęboko osadzona krawędź szyby zespolonej sprawiają, że profile okienne odbierane są jako jeszcze węższe.

Ochrona przed zimnem.

Innowacyjne profile wykonane w technologii 5-komorowej, - skrzydło o głębokości 82 mm i rama o głębokości 70 mm zapewniają doskonałą izolację termiczną. Dwie płaszczyzny uszczelnienia oraz głęboko osadzona szyba wpływają dodatkowo na obniżenie zużycia energii. Wysokiej jakości potrójny moduł szybowy zapewnia naprawdę minimalne straty ciepła.

 

Pierwsze zdjęcie to CT cava drugie SI82, - dla mnie jako laika różnica minimalna dopłata do SI 82 zwiększa mi całą wycenę o 2tyś. Ja się wykończę jak tak dalej będą mnie w konia robić i przedstawiać na zachęte lepsze wyceny o gorszych parametrach a potem nagle jak chce już praktycznie kupować cena hop do góry + 20%:mad:

Na samym końcu macie zdjęcia profilu z MS okna Tytan Termo

http://www.oknamielczarek.pl/jpeg/ct70cava.png

 

http://www.oknamielczarek.pl/jpeg/si82rondo.png

images?q=tbn:ANd9GcSIL-LnnuB6r7lQW_z2uPLXOJXEJCOXmKmkn20s5VpWUoAPgReh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pszczółko właśnie widzę, ze w materii drzwi będzie ciężko...ale :0 Pozostał mi jeszcze rodzimy rynek stolarski, a tu jeszcze nie szukałam. Wszak mieszkam podobno w mieście stolarzy:D

Za drewniane okna w standardzie pasywnym do mojego domu to chyba musiałabym zapłacić ze 100tyś;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu, troche optymistycznie myslalas z tym drzwiami.:o Ja za Adeco prawie 3 lata temu placilam ponad 6tys...nie sadze, zeby cena poszla w dol..raczej w gore:rolleyes:

 

Pamietaj o poszerzeniach przy drzwiach balkonowych...inaczej nie bedzie szczelnie i ergo...wiem o czym mowie - mamy ich 5 par ;)...i takze przy drzwiach wejsciowych;)

 

Maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majka na szczęście poszerzenia mam w cenie oferty i producent sam o tym pomyślał :) Adeko mi wycenili na 7

Morela oj będzie Ci ciężko jak przyjdzie co do czego ;) ale może ja przetrę szlaki i znajde jakieś oferty w dobrej cenie

Oliwka na 90 % Mielczarek ale muszę jeszcze z nimi ponegocjować ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie także drzwi na tapecie :sick:

I też chcę białe... Drewniane bywają w spoko cenach, ale problem jest taki, że nie zawsze białe ładnie drewniane wychodzą...

 

Kajka, a jaki masz mieć kolor tych drzwi? Ile kosztują?

 

 

Jak rozwiązać problem poszerzenia przy drewnianych drzwiach?

Edytowane przez *milek*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milusia a Ty byś się pochwaliła w końcu jakimiś fotami na priv a nie tylko opowiadasz ;)

Te drewniane w spoko cenach to tez mają często bardzo kiepską przenikalność cieplna. Ja chyba jestem na najlepszej drodze do zamówienia drzwi pcv jednak od Mielczarka. Maja dobre parametry cieplne i cena coraz ciekawsza się robi - do tego może uda im się zrobić takie jakie by mi najbardziej stylem odpowiadały.

Emilko może Ty zadzwoń do nich i popytaj o to co Ciebie interesuje albo sobie zobacz ich galerię na stronie (maja też w ofercie wypełnienia Adeco) PCV wychodzą u nich w cenie 3 - 5 tyś Adeco + 30 - 40 % więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecuję, że podeślę coś w weekend - tym bardziej, że wiszę Ci zaległego maila z podziękowaniem za namiary :oops:

 

Masz na myśli tego Lupola? Pcv tylko bez tej dodatkowej ramki wchodzą w grę (czyli pełne), bo z ramką mi się nie podobają, a te są raczej drogie.

Dlatego ostatnio zwracam się ku drewnianym.

W Srocku oglądaliśmy jedne białe - wyglądały dużo gorzej od grafitowych niestety...

Dlatego obiecałam sobie, że zanim się na coś zdecyduję, muszę naocznie zobaczyć jak dana firma robi w bieli...

A jak będzie kicha, to biorę pod uwagę plan B, czyli drzwi szare lub grafitowe :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...