Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika "Domu z płaskim dachem"


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No właśnie nie mogę mieć bez naświetla - ponieważ w holu miałabym ciemną norę ;) Ze wszystkich ofert drzwi drewnianych ta wydaje się być najrozsądniejsza. Ale oferowane nam przez Mielczarka drzwi pcv wychodzą natomiast z lepszymi parametrami przenikalności cieplnej i są jednak o ponad 2tys tańsze (tylko nie tak ładne jak te drewniane z CALa);)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops:

Hej,

 

ja mam drzwi malowane wg Rala (jak cała "stolarka).

w zasadzie równie dobrze mogłyby być białe :) różnica w kolorze niewielka.

 

Milka- pochwal się zdjęciami! :) ogród wymyśliłaś?

 

Kajka, będę wysyłać Gosi i Sylwii, więc nie ma sprawy - coś podeślę :yes: Ale na razie nic ciekawego do pokazania nie mam.. No i liczę na rewanż ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nam firma w której zamawialiśmy okna zaproponowała drzwi drewniane Erkado http://erkado.pl/?lang=pl&page=zewnetrzne , drewniane, solidne - grubość skrzydła 72 mm - model P42, proste, z naświetlem, kolor jaki zechcesz, no fajne są, dotykałam :)

Cena sporo przystępniejsza niż cal-owskich, do których pisałam z prośbą o wycenę, to moi ziomale ;) ale z ceny nie zeszli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam sex w Paryżu, Olga ;) Sama bym się wybrała :)

 

Sex w Paryżu to był 2 lata temu :D teraz zdobywaliśmy Amsterdam :) Ze względu na liczne coffeeshopy :D i lokalne browary, był to sex "pod wpływem" :D

 

Tutli a nie myślałaś, żeby zamówić drzwi u jakiegoś sprytnego stolarza? Ja mam niby Hormanna, ale- szału nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mnie nie wywiozą do wariatkowa przed końcem tej budowy to ...wiecie co czuję...ech nie będę pisac lepiej co ja czuję, w związku z tym jak co niektórzy oferenci próbują mnie zrobić w wała i na maxa wydoić z kasy :sick:

Po długich dyskusjach i zastanawianiach doszliśmy do wniosku, ze jutro właśnie będziemy badać lokalny rynek drzwi i bram i się okaże ostatecznie na czym stanie. Nie wiem czy to przesilenie wiosenne czy efekty budowy (na której pracuje tylko za pomocą kompa i telefonu) ale czuję się tak jakbym wracała codziennie, na wieczór po ciężkich robotach w kamieniołomach;)

Też tak miałyście lub macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Tutli wiem co czujesz. Zamawialiśmy rok temu kostkę granitową przed dom. Znajomy (podkreślam znajomy) sprzedawca oficialnie na pytanie męża czemu tak drogo, gdzie indziej chcą taniej odpowiedział: bo ja też chce zarobić. A chciał zarobić, oj chciał najmniej 100% :mad: Inny za taśmę ochronną do montażu okien chciał 800 zl, a my tą samą z przesyłką i w dużo większej ilości kupiliśmy za ok 350 w internecie. Chociaż do tego pretensji nie mam, bo był zaskoczony i brał od nas numer do sprzedawcy. Choć kto wie, może udawał.

 

Trzeba się przyzwyczaić niestety, że każdą ofertę trzeba spradzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia, widok na jeziorko piekne...jak u Ciebie zielono jest:)

Choinki tez fajnie wygladaja....kurcze musze pomyslec co zrobic u siebie, bo w trakcie budowy prawie wszystkie drzewka i thuje mi wycieli z dzialki....zostaly tylko 3 thuje....ani jednego swierku:rolleyes:...a u Ciebie tak pieknie zielono!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny tak mi piszcie - miód na oczy i moje obawy co do zamieszkania blisko teściów :) To właśnie ta zieloność mnie skusiła aby tam dom stawiać. I mam nadzieję że dłuuuugo tam jeszcze nie przerobią okolicy na działki budowlane bo za naszym ogrodzeniem i stawem zaczynają się podmokłe tereny i bagniska o najniższej klasie i trzeba by cholerne pieniądze zainwestować aby to osuszyć. Co ciekawsze nasza działka jest ze spadkiem w stronę tych podmokłych terenów i na niej jest sam piasek na głębokość 2 metrów przynajmniej. Druga strona medalu jest taka, ze z ogrodem to będzie niezła zagwozdka finansowo robocza bo kawał ziemi mamy do zagospodarowania ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Tutli super, że prace tak szybko postępują! Brawo!

A terenu idealnego nie ma. Ja mam glinę i płaczę, zazdroszczę babci męża domu na działce leśnej, a ona marudzi, ze sucho, bo piachy i że jej trawnik mchem zarasta bo cieina za dużo :D I masz tu babo placek!

Będzie dobrze. Jestem przekonana, że stworzysz coś pięknego na swoim terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo fajny dom w jeszcze fajniejszej okolicy .Fajnie komponuje się z tymi drzewami. Zawsze fascynowały mnie domy parterowe ale z dwóch powodów chyba nie będę takiego miał raz nie mogę znaleźć odpowiednio wielkiej działki, dwa jednak koszt budowy z poddaszem lepszy.. .Naprawdę robi prze fajne wrażenie sam bym chciał taki mieć. Zwłaszcza podoba mnie się ten stawek za domem.Mam tylko pytanie czy z tego powodu nie ma problemów z komarami? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo fajny dom w jeszcze fajniejszej okolicy .Fajnie komponuje się z tymi drzewami. Zawsze fascynowały mnie domy parterowe ale z dwóch powodów chyba nie będę takiego miał raz nie mogę znaleźć odpowiednio wielkiej działki, dwa jednak koszt budowy z poddaszem lepszy.. .Naprawdę robi prze fajne wrażenie sam bym chciał taki mieć. Zwłaszcza podoba mnie się ten stawek za domem.Mam tylko pytanie czy z tego powodu nie ma problemów z komarami? Pozdrawiam

Witaj Łukasz789

Dziękuję bardzo za wszystkie komplementy pod adresem domku. Przyznam szczerze, że gdybyśmy od samego początku stawiali na dom z podniesionym dachem a nie płaski - projekt byłby całkiem inny i bryła domu i dachu byłaby o wiele prostsza. W tej chwili jest dostępnych wiele ciekawych, godnych uwagi projektów gotowych domów i te z poddaszem prezentują się czasami naprawdę świetnie . Jeśli przyjdzie Ci kiedyś taki wybierać myślę, że nie będziesz miał z tym problemu i wybierzesz sobie cudny domek.:) Co do komarów nie ma ich wcale więcej niż w centrum miasta gdzie aktualnie mieszkam. Znamy naszą działkę od 16 lat i nigdy nie narzekaliśmy na komary, więcej niż Ci, którzy stawu nie posiadają. Żaby, ptaki, nietoperze chyba robią swoje i wszystko jest w równowadze.

Co do poddasza osobiście nigdy go nie chciałam i w chwili obecnej nie będzie ono użytkowe. Niemniej jednak im więcej go realnie powstaje i widzę jakie jest fajne coraz bardziej zaczynam chcieć go zamieszkać, ale to dopiero jak wujek Lotto się do nas uśmiechnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie ten temat frapuje ze stawem bo sam chciałbym mieć taki , może trochę większy na działce tylko niektórzy odradzają mnie bo komary.

Co do wujka Lotto to można by było założyć nowy temat. Ja tyle uśmiechałem się ,że przewaliłem tyle kasy ,że jak podliczyłem to miałem kilka miesięcy do przedwczoraj.Tak z głupia zagrałem.Ale do rzeczy , podliczyłem i załamałem się... wyszło ,ze za ta kasę mógłbym wykonać fundamenty ba cała piwnicę albo ogrodzić cała działkę 10a dobrej klasy ogrodzeniem.Albo naradę wypasiony i zarybiony staw... I jakoś głupio się poczułem naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...