Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika "Domu z płaskim dachem"


Recommended Posts

o żesz, jakie super te wielgaśne okna!

To ja myślałam, że u nas będą duże, ale te Wasze wyglądają na większe.

Napisz, jaki mają rozmiar i jak się otwierają (przesuwne, czy normalnie) i które części się otwierają.

Robią naprawdę niesamowite wrażenie.

 

Okna są każde szerokie 3m i wysokie na 227cm. 2 sztuki są w ogóle nie otwierane (fixy) a jedno okno w salonie i okno w sypialni otwierają się tradycyjnie i z ruchomym słupkiem. Otwierają się dwie części okna patrząc od lewej strony wewnątrz pomieszczeń. tzn w salonie od kominka będzie stały fix a następne 2 skrzydła będa się otwierać. Salon wielki (prawie 50m2) więc nie będzie problemu z miejscem. Bardzo chcieliśmy mieć przesuwane typu patio. Odpadły niestety ze względu na to, że musiałby być dzielone na dwie części a nie na jak wynikało z projektu na 3. Mnie wersja z podziałami na dwa jakoś nie bardzo pasowała do wizji moich stylowych wnętrz "francusko/angielskich". Do tych moich okien miały być jeszcze szprosy - ale okazało się, że szprosy wewnętrzne bardzo pogarszają parametry cieplne okien a za zewnętrzne musiałabym zapłacić prawie tyle co za okna :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Więc nasze wg projektu trochę większe. Dwa boczne są 326x238, a środkowe 336x320. Te boczne będą fixy i może trochę niższe, bo mąż wymyślił, żeby nie zaczynały się od samej podłogi tylko z takim parapetem na wysokości do pół łydki. Tylko nie wiem, czy to z zewnątrz dobrze by wyglądało. Środkowe natomiast ma być dzielone na dwa, ale nie równo na pół, tylko tak w 1/3 szerokości. Więc chyba da się zrobić przesuwne. W każdym razie chciałabym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :D Z koloru, jakości okien ich wykonania i parametrów, montażu czy wielkości bardzo jestem zadowolona - jednak szprosów mi żal jak nie wiem :( i co patrze to wzdycham, że jednak domek bardziej by mi się podobał ze szprosami. Jednak cały efekt będzie dopiero widoczny jak już przyjdzie wykończeniówka - tynki, elewacje i cała reszta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Gosiu :)

 

No i nas przegoniliście :rolleyes: - macie bramę garażową i drzwi :) U nas się ślimaczy, ale już niedługo, bo taras nad garażem się niebawem zrobi i będzie można zamontować bramę - taką samą dodam :popcorn: tylko szerszą. I tu mam pytanie - tynkowaliście te dwie ścianki boczne w garażu przed montażem, czy brama jest zamontowana na surowy mur? Nam powiedziano, żeby to otynkować, ale nie bardzo wiem kto miałby to zrobić, bo do tynków jeszcze daleko, a nasz planowany wykończeniowiec aktualnie nieosiągalny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Gosiu :)

 

No i nas przegoniliście :rolleyes: - macie bramę garażową i drzwi :) U nas się ślimaczy, ale już niedługo, bo taras nad garażem się niebawem zrobi i będzie można zamontować bramę - taką samą dodam :popcorn: tylko szerszą. I tu mam pytanie - tynkowaliście te dwie ścianki boczne w garażu przed montażem, czy brama jest zamontowana na surowy mur? Nam powiedziano, żeby to otynkować, ale nie bardzo wiem kto miałby to zrobić, bo do tynków jeszcze daleko, a nasz planowany wykończeniowiec aktualnie nieosiągalny...

Drzwi kochana to jeszcze są tymczasowe. Docelowe czekają już podobno do odbioru ale chcemy je zamontować dopiero po tynkach wew. Teraz trwa kasting na elektryka.

Mila tynkowaliśmy te ścianki boczne - tzn. M tynkował sam i nawet nałożył sobie na tynk warstwę gipsu a panowie montażyści od bramy zaoferowali się, że ją elegancko przytrą papierem :D Radziłabym Wam jednak otynkować bo potem będzie tam mocno utrudniony dostęp. Jak mi się uda dziś lub jutro wyrwać na działkę to Ci zrobię zdjęcia od środka garażu. M kupił w Nomi worek gotowego tynku, przybił jakieś deski, narzucił najpierw warstwę takiej lichej, grudowatej zaprawy (chyba to jest fachowo nazywane szlichta) i jak mu to wyschło dał tynk właściwy. Zajęło mu to 2 popołudnia + trzecie na gipsówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutli - a jaki masz układ salonu? czy te okna przepiękno-przeogromne nie wpływaja na ustawność?

Kochana nie ma bata - tyle okien na ustawność mi wpływa. Ale w salonie planuję tylko duży stół z krzesłami, kanapę z małym stolikiem kawowym i fotel przy kominku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia, to ja poproszę fotki z instrukcją :rolleyes: (nie musi być na już - w piątek dopiero taras zaczynają robić, więc mam jeszcze trochę czasu) - a gdzie deski przybijał i po co, bo ja total zieleń jestem jeśli chodzi o tynki własnoręcznie... ;)

Milusia mam koszmarny tydzień w pracy, ale jak tylko ochłonę i przestanie padać to obfoce garaż jeszcze w tym tygodniu i Ci napisze co i jak na maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam tylko się nie śmiejcie - poniżej moja i córci radosna, błyskawiczno/spontaniczna "twórczość na oko" służąca zlokalizowaniu najważniejszych mebli w pomieszczeniach, celem ustalenia pstryczków elektryczków, żarówek i innych tego typu ustrojstw na prąd ;/

Sylwia tutaj masz widok na salon i jego ustawność

rzut+wn%C4%99trz+poprawiony.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...