Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika "Domu z płaskim dachem"


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam i dziękuję za wizytę "u nas" :D

Właśnie oglądnęłam Wasz projekt. Bardzo funkcjonalny. Gratulije pomysłu na dom. Gdyby nie płaski dach i brak schodów byłby moim faworytem wśród projektów. Szczególnie spiżarnia połączona z holem i kuchnią. U nas tego zabrakło.

Historia kota niesamowita, chyba w nagrodę Wam taki urósł - jest piękny.

No i te orchidee. Marzenie ... Ja obecnie wykańczam roślinki :( . Brak dla nich miejsca w obecnym mieszkaniu (wąskie parapety, że doniczka się nie mieści i brak półek, szafek na których mogły by stać). Najlepiej trzyma się hoja, chociaż w ubiegłym roku o tej porze pięknie kwitła. Ach ... wszystko odbije sobie sa rok - taką mam nadzieję. Oby tylko pamiątkowy hibiskus wytrzymał.

Jak już będziemy na swojej wsi to będę się Ciebie duuużo pytać o piękne orchidee. Będziesz miała swoją filię chodowli pod Wrocławiem ;)

A teraz już będę śledzić Wasze poczynania z budową i życzę samych pogodnych dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej! boskie te Twoje storczyki!!!!!

 

a ja moje uśmierdiłam..

jednego zwyklaka (Pahalaenopsis) wyrzuciłam i chyba jeden (Dendrobium ) wysuszyłam totalnie :(

 

ostały mi się jeszcze trzy... mam co usmiercac :roll:

teraz jak jestem w rozjazdach to one swoim zyciem a ja swoim :roll:

dobrze ze o dziecię lepej dbam...

 

Gratuluję pozwolenia na budowę!!!!

ale przykro mi z powodu spaprania sprawy przez architekta... 9to ten znajomy wam tak szkód narobił?)

 

no i super łopata piersza wbita, sznureczki ładne ...

zazdroszcze mocno...

i zycze powodzenia!!!! i czekam na zdjęcia zdjecia zdjecia!

- te z urlopu również :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję za wizytę "u nas" :D

Właśnie oglądnęłam Wasz projekt. Bardzo funkcjonalny. Gratulije pomysłu na dom. Gdyby nie płaski dach i brak schodów byłby moim faworytem wśród projektów. Szczególnie spiżarnia połączona z holem i kuchnią. U nas tego zabrakło.

Historia kota niesamowita, chyba w nagrodę Wam taki urósł - jest piękny.

No i te orchidee. Marzenie ... Ja obecnie wykańczam roślinki :( . Brak dla nich miejsca w obecnym mieszkaniu (wąskie parapety, że doniczka się nie mieści i brak półek, szafek na których mogły by stać). Najlepiej trzyma się hoja, chociaż w ubiegłym roku o tej porze pięknie kwitła. Ach ... wszystko odbije sobie sa rok - taką mam nadzieję. Oby tylko pamiątkowy hibiskus wytrzymał.

Jak już będziemy na swojej wsi to będę się Ciebie duuużo pytać o piękne orchidee. Będziesz miała swoją filię chodowli pod Wrocławiem ;)

A teraz już będę śledzić Wasze poczynania z budową i życzę samych pogodnych dni.

 

Dziekuję za miłe słowa Ryska :) Pisałam u Ciebie, że mój jest w caaaaałkiem innym stylu. w naszym przypadku schody odpadały w przedbiegach chociaż niektóre projekty gotowe bardzo mi się podobały ze schodami. Polecam się na przyszlość jak coś będziesz chciała wiedzieć o storczykach. Mam na ich punkcie totalnego świra i nie wymagają znowu aż takiej opieki.

Kot piękny, wielki i w ogóle... ale pracochłonny (gubi masę sierści, która jest wszędzie i na wszystkim) ale i tak go kochamy :D

Co do spiżarni przy kuchni - ponieważ nie mamy piwnicy ani strychu ani żadnego dodatkowego pomieszczenia gospodarczego a ja robię czasem jakieś przetwory i uwielbiam gotować (jak ma czas) to bez spiżarni przy kuchni ani rusz w moim przypadku :)

pozdrawiam Cię serdecznie i do następnegpo wpisu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Stelka

Wybieraj no szybciej ten swoj projekt bo bardzo jestem ciekawa co wybierzesz ostatecznie

:evil: :D

Ojej! boskie te Twoje storczyki!!!!!

 

a ja moje uśmierdiłam..

jednego zwyklaka (Pahalaenopsis) wyrzuciłam i chyba jeden (Dendrobium ) wysuszyłam totalnie :(

 

ostały mi się jeszcze trzy... mam co usmiercac :roll:

teraz jak jestem w rozjazdach to one swoim zyciem a ja swoim :roll:

dobrze ze o dziecię lepej dbam...

 

Gratuluję pozwolenia na budowę!!!!

ale przykro mi z powodu spaprania sprawy przez architekta... 9to ten znajomy wam tak szkód narobił?)

 

no i super łopata piersza wbita, sznureczki ładne ...

zazdroszcze mocno...

i zycze powodzenia!!!! i czekam na zdjęcia zdjecia zdjecia!

- te z urlopu również :wink:

 

Kochana storczyków trzeba nieprzelewać i podlewac miekką wodą ot cała filozowia w pigułce :) Dendrobium jest dobrze wystawic na powietrze pod jakies drzewo, zeby go slonce nie prazylo i podlewac czesciej niz phalaenopsisa, ale zeby lekko przesychalo miedzy podlewaniami albo deszczami. Moze tak stac od polowy maja do pazdziernika. Wtedy na pewno zakwitnie w sezonie.

 

Co do "spaprania sprawy" - to nie architekt nam spaprał sprawę :o Tylko gość z urzedu co wydawał WZ( Warunki zabudowy) Jest to jednak do odkręcenia i budowa nie będzie wstrzymana przez ten błąd. W tym kierunku działa właśnie nasz architekt.

Zdiecia beda jak sie cos dalej ruszy a z urlopu co mialam wstawic wstawilam 8)

pozdrowienia i zapraszam czesciej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Stelka

Wybieraj no szybciej ten swoj projekt bo bardzo jestem ciekawa co wybierzesz ostatecznie

:evil: :D :)

 

weź mnie nie denerwuj....

ja nie wiem czego chcę!

wiedziałąm dlaczego nazywm dziennik - niezdecydowanej stelki budowlane rozterki...

wózek dla dziecka miesiacami wybierałam :evil:

 

zresztą sprawa jest teraz w gminie trwa podział działek.. potem musi być działka "darowana" TŻ (czyli Towarzyszowi Życia) wiec to potrwa.. póki co mamy czas na zastanowienie...

Stanęlo na KOKO ale ja myślę nad tym koko tu mi się nie podoba ze łazienka ma okno na taras :roll:

i ze wielka ta chałupa a ja serio nie wiem czy chcę mieć wiecej dzieci :oops:

Mała podrośnie a ja odzyskam czas dla siebie - internety photoshopy, zdjecia

kino muzyka wyjazdy koty psy :roll:

 

Kochana storczyków trzeba nieprzelewać i podlewac miekką wodą ot cała filozowia w pigułce :) Dendrobium jest dobrze wystawic na powietrze pod jakies drzewo, zeby go slonce nie prazylo i podlewac czesciej niz phalaenopsisa, ale zeby lekko przesychalo miedzy podlewaniami albo deszczami. Moze tak stac od polowy maja do pazdziernika. Wtedy na pewno zakwitnie w sezonie.

 

Co do "spaprania sprawy" - to nie architekt nam spaprał sprawę :o Tylko gość z urzedu co wydawał WZ( Warunki zabudowy) Jest to jednak do odkręcenia i budowa nie będzie wstrzymana przez ten błąd. W tym kierunku działa właśnie nasz architekt.

Zdiecia beda jak sie cos dalej ruszy a z urlopu co mialam wstawic wstawilam 8)

pozdrowienia i zapraszam czesciej :)

 

kochana ja własnie im chyba za mocno ograniczyłam wodę i chyba się na mnie obraziły że za mało zcasu z nimi spedzam ....

podlewam je wodą filtrowaną ale nie miękką... drzewa nie mam - tylko pod blokiem... nie wiem czy długo by tam postały ...

 

juz sie nie moge doczekać aż mury będą sie piać do góry...

no i czekam na twoje inspiracje widze że na razie ich brak :-?

 

pozdrawiam

 

p.s. miło tu u Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Stelko

Eh... z tymi decyzjami to tak jest, znam to niezdecydowanie :roll: .

Ja mam już niby wszystko wybrane zaprojektowane ale i tak co jakiś czas się zastanawiam nad tym i owym. Najgorzej jak widzę jakiś nowy projekt pasujący pod moje gusta :D ... :evil:

Tak, że masz racje trzeba się mocno i długo zastanawiać nad tym czego się chce.

Co do inspiracji to jakoś wnętrza odkładam na bok. Teraz mam głowę zaprzątniętą oknami, elewacjami, rynnami, materiałami budowlanymi i do tego wszystkiego musze znaleźć solidnych i znających się na robocie fachowców, którzy będą mogli zacząć działać od wiosny. Mój małżonek ma jeszcze mniej czasu niż ja, więc dla tego ja wcześniej jakoś to wszystko zbieram do kupy, robie mu prezentację i dopiero w finale jeździmy razem już docierać konkrety.

Do tego cały czas intensywnie myślę nad zmianą pracy – przyszłości swojej zawodowej nie widzę za różowo w obecnej sytuacji... szkoda gadać normalnie.

Być może zimą mnie coś natchnie i wezmę się za wnętrza. Teraz jakoś tak jeszcze tego wszystkiego nie widzę klarownie i nie wiem do końca czego bym chciała.

Storczyki faktycznie mogłaś przesuszyć. Można im zwiększyć wilgotność ustawiając je na tackach z warstwą wilgotnego stale keramzytu albo gąbki florystycznej do ciętych kwiatów. Woda sobie wtedy paruje i podnosi im wilgotność w koło. Trzeba tylko dbać by doniczka nie stała w wodzie a nad nią.

Cieszę się, że Ci miło u mnie i zapraszam częściej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Gosiu.

Czy ten pomysł na wygonienie koparki z działki to objaw niezdecydowania, czy stach przed czekającymi obowiazkami? :wink: Pisz, jak będą kłopoty....

 

Z przyjemnością obejrzałam zdjęcia domów, które zamieściłaś. Najbardziej mi się spodobały dwa - ten z drewnianą elewacją i jedną frontową ścianą z klinkieru w kolorze zimnego brązu (co to za kolor :-? ) i ten z szarym tynkiem, szarymi oknami, częsciowo pokryty płytami pewnie kamiennymi w kolorze ciepłym, zółtym. Napisałaś, że mąż nie chce drewna na elewacji. Jak wygląda ten łupek wapienny o którym myślicie? Jeśli już podjeliście decyzję w sprawie elewacji to daj znać... :D Tak sobie pomyślałam, gdy pisałaś o piaseczku na waszej dzialce, że dobrze komponowałby się z piaskowcem.

 

Kolory kwiatów bylin (dziwnym trafem :wink:) pasują do kolorów waszego przyszlego domku....Muszę poczytać o bylinach które masz u siebie. Wyborem roślin do mojego ogrodu zajmę się jesienią albo zimą, jak będzie więcej czasu. Na razie chwilami nie wiem, jak się nazywam, szczególnie teraz jak się zaczeła galopka szkolna i zadomowila się u mnie złota rączka - znajomy, ktory wykańcza nam garaż, buduje drewutnię i przygotowuje podstawę pod taras...

 

Napisz coś bliżej na temat swoich wątpliwości w sprawie stropu. Dlaczego tego problemu nie rostrzyga twój architekt? W spraie ekipy do dachu mogę wam dać kontakt do pana Darka, który kłladl mi dach. Nie wiem czy potrafiłby zrobić dach płaski, ale my byliśmy zadowoleni...I facet pochodzi z Tomaszowa lub Piotrkowa...

 

Wracając do storczyków składam uznanie, że masz taką wiedzę na ich temat. Poczytałam trochę to co napisalaś, nie uwierzyłbym w pewne rzeczy o których napisalaś gdyby nie to, że na własne oczy zobaczyłam storczyka rosnącego na drzewie (ten z zoo). Moje storczyki podlewam miękką wodą ze studni głębinowej, zasilam je czasem florowitem, jak radzilaś. Ciałabym kupić więcej strorczyków w Leroy'u. Od kiedy u nich jest po sezonie i można negocjować ceny? Czy dotyczy to też innych roślin, tych ogrodowych? Gdzie jest ten orchidsklepik? Też w Leroy'u?

 

Muszę się pochwalić, że od tygodnia mam w domu sześciotygodniową szaro-białą kotkę. Jest śliczna i wdzięczna. Zabawnie jest obserwać jak się bawi. Mąż przywiózł ją od jakiś klientów, odrobaczoną i zaszczepioną, z książeczką zdrowia. Kotka wciąż czeka na imię, jest to kotka męża i chcę aby to on wybrał jej imię.

 

Piszesz, że chcialabyś zmienić pracę. Szukasz dla siebie czegoś konkretnego?

Napisz też co to za postać na twoim awatarze.

 

Pozdrowienia, Małgosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Małgosiu :)

 

Pomysł z wygonieniem to taki mój żart. Oczywiście nie ma mowy o strachu tylko tak to na zdjęciu fajnie wyszło. Małżonek się mocno zaangażował w tą budowę i raczej nie prędko mu przejdzie. To straszny pracuś, złota rączka i taka „Zosia samosia” też trochę. Muszę nie jeden raz perswadować żeby sobie odpuścił pewne rzeczy i dał zarobić fachowcom.

Co do elewacji to konkretnie będę podejmować decyzję na wiosnę . Elewacja wapienna wygląda podobnie jak ta tutaj.

Zobaczymy a może mi się uda z tym drewnem ?

Kurcze też jestem zabiegana, ale jak znajdę chwilę wyślę Ci konkretnie nazwy bylin jakie mam u siebie i może jak będzie pasowało coś Ci na wiosnę podrzucę do Łodzi.

Co do dachu to będziemy się oczywiście pytać architekta ale mnie chodzi po głowie rezygnacja z wylewania tego żelbetu i zastąpienie tego całkowicie drewnianym dachem. Właśnie zobaczymy co nam architekt powie. W tym roku to pewnie tylko fundamenty zrobimy a reszta prac na wiosnę. Jak znajdziemy solidnych murarzy. Na razie cienko to wygląda terminy dopiero na jesień 2010. Dachy robi też firma mojego architekta ale jeszcze z nim nie gadałam za ile. Znalazłam już firmę od odwodnienia. Firma Dyka z Gliwic mają w ofercie systemy odwodnień do płaskich dachów i wykonawstwo. Cena całkiem przyzwoita a bałam się że to będzie jakiś kosmos. Muszę im przesłać projekt dachu i zrobią mi konkretną ofertę.

No proszę nie wierzyłaś w te drzewa ze storczykami a to jeden z najbardziej naturalnych sposobów rośnięcia tych roślin – w końcu są w większości epifitami lub litofitami. Polecam Łańcut i storczykarnię . W listopadzie w oranżerii łódzkiej będzie wystawa storczyków - super sprawa jak znajdziesz czas warto ją odwiedzić. W LM trzeba szukać przekwitniętych storczyków poupychanych gdzieś na boku i pytać panów z obsługi stoiska za ile mogą przecenić. Pora roku tu chyba nie ma znaczenia. Polecam cattleye – hybrydy z marketów są łatwe w uprawie parapetowej i cudownie kwitną oraz pachną. Wodę ze studni warto by przebadać pod kątem zawartości wapnia. Generalnie w podlewaniu storczyków chodzi o wodę jak najbardziej miękką.

Ale masz fajnie z nowym nabytkiem. …

Na awatarze to fragment jednej z kobiet (w tle też są kobietki) Alfonsa Muchy – jeden z moich ulubionych artystów secesyjnych…

Co do pracy to sama nie wiem ale czas chyba najwyższy pomyśleć o zmianach bo się zaczynam uwsteczniać.

Muszę lecieć ale wieczorem może mi się uda coś jeszcze doskrobać…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak, jak będziesz jechać do Łodzi i będziesz miała więcej czasu to byś podjechała do mnie? Serdecznie zapraszam, daj tylko znać...

 

Jak najbardziej chętnie kiedyś Cię odwiedzę Małgosiu. W Łodzi bywamy dosyć często i może wtedy podwiozę jakieś bylinki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi się bardzo tas elewacja z drewnem podoba... naprawdę ona taka nietrwała??

 

Ja też uwielbiam takie elewacje.

Mój małż twierdzi, że drewno na elewacji wytrzyma warunki atmosferyczne góra 10 lat :evil: po tym czasie będzie do wymiany a on chciałby coś bardziej trwałego i niewymagającego większego zachodu w utrzymaniu. Jakiś znajomy mu tak naopowiadał i teraz się twardo tego trzyma :roll: Niestety ja nie znam nikogo kto by użytkował przynajmniej 5 lat taką elewację i dałby mi kontrargumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi się bardzo tas elewacja z drewnem podoba... naprawdę ona taka nietrwała??

 

Ja też uwielbiam takie elewacje.

Mój małż twierdzi, że drewno na elewacji wytrzyma warunki atmosferyczne góra 10 lat :evil: po tym czasie będzie do wymiany a on chciałby coś bardziej trwałego i niewymagającego większego zachodu w utrzymaniu. Jakiś znajomy mu tak naopowiadał i teraz się twardo tego trzyma :roll: Niestety ja nie znam nikogo kto by użytkował przynajmniej 5 lat taką elewację i dałby mi kontrargumenty.

 

rozumiem ale może znajdziesz cos w necie?? o drewnianej elewacji??

ja np chciałabym bardzo drewniany taras :roll:

 

nasze forum

 

http://www.elewacje-drewniane.pl/index.php?strona=c-trwalosc

http://www.elewacje.pl/index.php?cms=473

http://www.ekodrewno.pl/trwaloscdrewna/

http://www.elewacjedrewniane.pl/elewacje_drewniane_rodzaje.html

 

wiesz ja tez nie chcialabym co 5 lat wymieniac elewacji - wolalabym meble :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na taras mam już zaplanowane deski kompozytowe - wyglądają identycznie jak drewno ryflowane a są twarde jak beton. Ale jak dam elewacje z jakiegoś kamienia to pewnie wariant z kompozytem odpadnie i trzeba będzie też dać na taras kamień.

No właśnie też wolę meble zmieniać :lol: i trochę rozumiem tego mojego małża... niestety :wink:

Dzięki za linki, poczytam sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki aleksaawj za wpis w dzienniku, ale prosilabym o wpisywanie się tutaj :wink: .

Gratuluję tempa budowy U nas podobnie, mój małżonek też ambitny i do tego super zdolny Jeśli chodzi o różne prace wykończeniowe To udowdnił już w remoncie obecnego mieszkania. Śmieje się zawsze z niego, że jak by potrafił odlać sam armaturę i ceramikę to też by sam ją sobie zrobił My planujemy wprowadzić się tak przynajmniej przed końcem świata w 2012 r.

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...