Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ochrona przed gazem usypiającym - jak?


Recommended Posts

postanowiłem otworzyć wątek aby nie mieszać

uważam iż temat jest na tyle ważny iż powinien posiadać własny bieg

 

wielu z nas ma wentylacje mechaniczną naścienną a nawet GWC

przebywając ostatnio w sklepie z alarmami usłyszałem o przypadku obrabowania domu poprzez wpuszczenie gazu przez otwarte okna - wszyscy spali smacznie a złodzieje harcowali.

 

w sklepie powiedziano mi że są czujniki - ale nie pytałem o szczegóły - może znacie jakieś ciekawe rozwiązania?

 

problemy:

- ktoś usypia nas i okrada

- nawozi na pola nieprzyjemny nawóz

- pali ognisko

 

co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

- ktoś usypia nas i okrada

 

W taki sposób okradli znajomych. Psy najpier uśpili ale tak na amen. Własciciele obudzili się około południa z ciężkim bólem głowy. Byli ździwieni, że nie obudzili się rano do pracy. Z garażu wyjechały dwa auta. To, że przyczyną był gaz stwierdzili policyjni technicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj usłyszałem o tym sposobie. Złodziej wpuścił gaz przez dziurkę od klucza do mieszkania w bloku. Zastanawialiśmy się jak można by się zabezpieczyć.

 

Jedna z odpowiedzi już padła: spać w masce pgaz ;)

 

Można by wykorzystać czujkę gazu zamontowaną na wewnętrznej stronie drzwi połączoną z gazem paraliżującym : złodziej wpuszcza gaz do dziurki od klucza a z duszy powyżej rozpyla się na niego gaz i go paraliżuje. ;)

 

wersja uproszczona: łączymy szczelnie dziurkę od klucza z dziurą powyżej : złodziej wpuszcza gaz a gaz drugą dziurą rozpyla się na niego i go usypia ;)

 

A na poważnie są jakieś czujki - ale zapewne są cholernie drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też czerpnię zaprojektować na dachu, tylko trzeba by uwzględnić ew. położenie kominów dymowych/spalinowych, aby czerpnia nie zaciągała wyziewów.

 

IMO najprostszym rozwiązaniem w przypadku domków z użytkowym poddaszem jest aranżacja sypialni na poddaszu - gazy agresywne zwykle są cięższe od powietrza, więc się będą zbierały na dole. Dodatkowo można zrobić system alarmowy z podziałem na strefy dzienną i nocną. Dzienna jest to strefa obejmująca cały budynek, a nocna zazbraja tylko parter bez rejonu przejścia do klawiatury - jak się ktoś włamie i zacznie myszkować po parterze, to wyłapią go czujki z parteru i włączą alarm. Trzeba tylko pamiętać, aby rano najpierw odblokować alarm, a nie od razu do lodówki po kefirek :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też czerpnię zaprojektować na dachu, tylko trzeba by uwzględnić ew. położenie kominów dymowych/spalinowych, aby czerpnia nie zaciągała wyziewów.

 

IMO najprostszym rozwiązaniem w przypadku domków z użytkowym poddaszem jest aranżacja sypialni na poddaszu - gazy agresywne zwykle są cięższe od powietrza, więc się będą zbierały na dole. Dodatkowo można zrobić system alarmowy z podziałem na strefy dzienną i nocną. Dzienna jest to strefa obejmująca cały budynek, a nocna zazbraja tylko parter bez rejonu przejścia do klawiatury - jak się ktoś włamie i zacznie myszkować po parterze, to wyłapią go czujki z parteru i włączą alarm. Trzeba tylko pamiętać, aby rano najpierw odblokować alarm, a nie od razu do lodówki po kefirek :lol:

 

I nagle w środku nocy syrena!!!

Alarmy lubią się czasem włączać.

Dziecko może się nieźle wystraszyć i np.zsikać w łóżko :lol:

Nie przesadzacie trochę?

Zaraz ktoś zacznie temat:

Gdzie umieścić działko przeciwlotnicze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...