Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

WZiZT, a brak planu zagospodarowania


dwitek

Recommended Posts

Planuje zakup działki (działka 16a, położona przy drodze asfaltowej - gminnej, wszystkie media, sąsiednie działki - te z 3 stron - rolne; ta po drugiej stronie drogi - budowlana - rozpoczęta budowa). Gmina nie ma aktualnego planu. Obecny właściciel podobno zgłosił o odrolnienie 2 lata temu, ale podobno. Problem jest jeszcze taki, iż między obecnym właścicielem, a panią zajmującą sie w gminie budownictwem istniej jakiś "konflikt" i każdy kto przychodzi zapytac o te działki (bo jest ich 4 po 16a) powoduje u pani w gminie "rozdrażnienie" :lol:

 

Razem z żoną złożyliśmy wniosek o WZiZT i pani po 3 dniach zadzwoniła, że musi nam dać odmowę (łaskawie zgodziła się na wycofanie wnisku) bo: w obecnym planie zagospodarowania (do 31.12.2003) nie jest to teren budowlany (choć kilkadziesiąt metrów dalej wzdłuż tej właśnie drogi buduje sie kilka domów), w nowym planie (który będzie "może za miesiąc, może dwa, może pół roku") tereny te będą już budowlane i wtedy już - bez problemu nam da.

 

I co teraz? Czekać na nowy plan, szukać innej działki, czy też może pani nie ma racji - bo jak była rozmowa o ew. innej działce - to pani powiedziała że nam wszystko (WZiZT i pozwolenie) w ciągu miesiąca załatwi - jest ewidentnie uprzedzona do tych 4 działek. Zależy mi na czasie w związku z podwyżką VAT.

 

Moim zdaniem pani nie ma racji, skoro ewentualni przyszli sąsiedzi z naprzeciwka budowę rozpoczęli jakieś dwa lata temu i wtedy obowiązywał ten sam co obecnie plan i tamta działka też nie była budowlaną. Kwestia jest taka jeszcze, iż jak pani nie ma racji, to jak z niej "wymusić" wydanie WZiZT i ile to może trwać???

Jak ze starostwa brałem mapkę to podział tych działek jest uwzględniony, ale wszystkie mają literkę R - rolne ???

Fakt faktem wina też leży po stronie obecnego właściciela, który podzielił 7 lat temu pole na działki i jakieś dwa lata temu powiedział sołtysowi, żeby mu zmienił/załatwił odrolnienie działek :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwitek, jak to zgodziła sie łąskawie na wycofanie wniosku? Niczego nie wycofuj, jeśli złozyłeś wniosek o wydanie WZIZT to muszą je a wydać albo odpowiedzieć dlaczego tego nie robią. Ale wszystko NA PAPIERZE!.

Mi przez 1,5 roku wmawiali, że na dziełece rolnej nie mogę sie budować. W koncy złożyłem tak jak Ty wniosek o wydanie WZiZT i co? Jak się okazało nawet na działce rolnej można!

To są nasi kochani urzędnicy! :evil:

Zawsze możesz też poprosić o wgląd do aktualnie obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego aby się przekonać jak teren obejmuje.

Niekoniecznie mówiąc którą działką jesteś zainteresowany.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, niczego nie wycofuj, warunki muszą Ci wydać, tyle, ze jesli nie ma planu trwa to dłuzej (nawet 3 m-ce), bo dobywa sie to jako rozprawa administracyjna. Zawsze mozesz złożyc skarge na urzędnika do Samorzadowego Kolegium Odwoławczego, ale najpierw musisz przejsc cała przewidzianą prawem procedurę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...