Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Skoszona trawa będzie gnić, będzie brzydko wyglądać.

Z tym gniciem to bym nie demonizowała. Mam kosiarkę z funkcją mulczowania i koszem. Nie jakąś tam wypasioną, więc może z tego wynika co napiszę.

 

Zdarzało nam się nie zbierać skoszonej trawy, ale nie robiliśmy tego za każdym razem ale raz na jakiś czas. Przeważnie trawa była zbierana. Nic nie gniło i się nie kisiło, ale niestety skoszoną trawę było na trawniku widać jakiś czas co nie dodawało mu uroku. Po kilku latach takich praktyk dodając do tego dość kwaśną glebę i inne jej przypadłości wyhodowaliśmy sobie na trawniku mech i teraz czeka mnie dodatkowa robota. Być może kosiarki z wyższej półki cenowej lepiej się sprawują, ale ja już zmulczowanej trawy zostawiać na trawniku nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziękuję Wam za odpowiedzi.

 

No, na razie prawie wszyscy przeciw....

;-)

 

Jeśli chodzi o mnie, to ja mam akurat gdzie wyrzucać skoszoną trawę.

Mam 50 arową działkę z dostępem do lasu, a dokładniej mówiąc z takim ogromnym spadem w lesie.

Ta część jest również moja.

To jakieś 10 metrów dołu, mogę tam wyrzucać skoszoną trawę i inne odpady z działki ( oczywiście ekologiczne ) chyba do końca życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mulczowanie to fikcja i chwyt marketingowy :-)

 

Jakbym słyszała tego Sprzedawcę.

Stwierdził dokładnie to samo.

;)

 

W sumie, naprawdę nie miał interesu w tym, żeby jakoś celowo zniechęcać mnie do tego mielenia.

Jego duży sklep ( wyłącznie narzędzia ogrodnicze ) ma w ofercie wszystkie rodzaje kosiarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja postawiłem na kosz, bo odnoszę wrażenie, że przy mieleniu to trzeba właśnie dodatkowo zainwestować w okresowo wykonywanie operacje "odnawiania" trawnika, zainwestować w sprzęt do wygrabiania trawnika, napowietrzania trawnika, kto wie co jeszcze, co przy zbieraniu trawy do kosza nie musi być wykonywane tak często...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulucję sprzedawcy. Warto sie z nim zaznajomić. Widać że dba o markę.

 

Sporo zależy od trawnika jaki mamy i chcemy mieć. Jeśli jest go dużo i nie musi być reprezentacyjny to mulczowanie jest OK. Ale takich trawników jest mało.

 

Moja trawa jest tak gęsta że nawet drobno zmulczowana trawa nie dotrze do gleby ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

:yes:

 

Przemyślałam wszystkie Wasze wypowiedzi i zdecydowałam - kosiarka musi być z dużym koszem !

Już kupiona.

;)

 

A że mamy 50 arów ( nie wiem, co nas podkusiło, hehe ) to zaszaleliśmy i zakupiliśmy sobie takie cudo :

 

 

http://images40.fotosik.pl/286/4bff3c925ed10ff5.jpg

 

 

http://images40.fotosik.pl/286/bfe6ff8c2010f79e.jpg

 

 

Pierwsze koszenie już było - efekt super a zabawa była przednia !

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrobiliście!!! Mój sąsiad kupił sobie kosiarkę mulczującą, niestety nie jako opcję, tylko w ogóle bez kosza - nie da się inaczej nią kosić. Co prawda nie musi używać nawozów (ale też ziemię miał super), a trawa jest zieloniutka i szybko rośnie, ale... filc jest, widać źdźbła przerastające go i przez to trawa jakby rzadsza mi się wydaje, poza tym trawnik wygląda koszmarnie po koszeniu i to przez kilka dni, dopóki rosnąca trawa nie zakryje tego syfu. Dla mnie nie do zaakceptowania. Mam w kosiarkę funkcję mulczowania, ale jeszcze jej nie używałam. Myślę, że z filcem można sobie poradzić, wertykulując ze 2 razy w sezonie, natomiast na tą leżącą, zbitą w grudy trawę nie ma sposobu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mulczowanie się przydaje, ale trzeba stosować z umiarem. Ja mulczuję latem. Wisną i jesienią staram się jednak zbierać trawę. Nie widzę negatywnych skutków, zwłaszcza nie zgadzam się że trawnik wygląda koszmarnie. Może to zależy od modelu kosiarki: moja ma dodatkowe ostrze i zamknięcie wylotu. Plusem mulczowania jest to, że trawnik nie wysycha tak szybko. No i zamiast 2 godzin i kłopotu z trawą oblatuję wszystko w 1 godzinę. Mulczowanie jest dobre dla trawników "ekstensywnych" - większych powierzchni i dalej od domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi odradził kupno takiej kosiarki kolega, bo niestety kupił i tej funkcji nie używa. Powodem nie jest późniejszy wygląd trawnika, ale ubrań dzieci, które biegają po trawniku.

Ślady z trawy są trudno spieralne. A że mam 2 maluchów i wyprowadziłam się do domku aby mogły spokojnie biegać w ogrodzie, więc zakupiliśmy kosiarkę z koszem.

 

Tamtu

Edytowane przez tamtu
....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...