Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A odśnieża !

Dokupujemy do niego pług - za 399 zł.

To ostatecznie przekonało męża do traktorka.

;-)

 

Polecam taki traktorek - no po prostu bajka !

Co sobotę kosimy i co sobotę... jest mega-sprzeczka na działce kto kosi, hahaha !

Spychamy się nawzajem z kosiarki i kłócimy na całą okolicę, hehe.

Sąsiedzi mają z nas niezły ubaw.

;-)

 

Co do odśnieżania :

pamiętaj tylko, że do odśnieżania potrzebny jest traktorek z minimim 15 KM.

Podobno słabszy może nie dać rady.

Tak słyszałam, ale może dokładnie popytaj "znawców".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A odśnieża !

Dokupujemy do niego pług - za 399 zł.

To ostatecznie przekonało męża do traktorka.

;-)

 

Tak - to bezwzględna zaleta i wyższość traktorka nad kosiarką ... :D

 

Polecam taki traktorek - no po prostu bajka !

Co sobotę kosimy i co sobotę... jest mega-sprzeczka na działce kto kosi, hahaha !

Spychamy się nawzajem z kosiarki i kłócimy na całą okolicę, hehe.

Sąsiedzi mają z nas niezły ubaw.

;-)

 

Po pierwszym sezonie Wam przejdzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablitoo,

(...)

 

A że wiem, że jesteś forumowym znawcą od kosiarek, to proszę wypowiedz się dla koleżanki, która pytała o odśnieżanie :

ile koni mechanicznych powinnien mieć traktorek, żeby "dał radę" odśnieżać ?

 

No tutaj to trochę przesadziłaś :oops: - a odnośnie mocy traktorka do odśnieżania ? - nie wiem - nigdy nie miałem traktora , osobiście wiele razy takowymi jeździłem ale to tylko testowo i to podczas koszenia - na pewno im więcej mocy tym lepiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucięło mi wypowiedż. Trawnik założony w 2007 r. Przez rok zbierałem do kosza - były ogromne problemy z pozbyciem się trawy ( 1000 m2 trawnika) poza tym trzeba było często dawać nawóz. W 2009 r. posypałem nawozem na początku maja i zacząłem kosić na trawnik ( bez mulczowania). Trawa ładnie rosła przez całe lato i nie wymagała nawożenia. Nie miałem problemu z brzydkim wyglądem trawnika po koszeniu dzięki zastosowaniu następującej metody: kosiłem idąc po zacieśniającym się okręgu, przez co pokos cały czas był przesuwany w kierunku środka. Po zakończeniu koszenia zakładałem kosz i wykorzystując kosiarkę jako odkurzacz zbierałem pokos do kosza. Trawy było na tyle niedużo, że mogłem ją wyrzucić do kosza na śmieci. Muszę zaznaczyć, że zawsze wiosną robiona jest wertykulacja z solidnym wygrabianiem, możliwe, że bez tego po 2-3 latach były by negatywne skutki koszenia na trawnik w postaci filcu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w Makro ale NAC W510H 5,75 KM za 718zł,ma ona kosz,wyrzut do tyłu i mulczowanie,ma również tylne koła większe od przednich,bez napędu.Dawniej kosiłem tylko z wyrzutem bocznym i trawa w brew opinią wcale nie gniła [mam 20ar,pełno drzew i krzewów].Ta jest mocna i 10cm trawę rozbija że tylko sok cieknie w funkcji mulczowania.Kupiłem ją tylko dla tego żeby nie wynosić tej trawy tylko mulczować [ jak miałem kompostownik to i miałem ''krety''] a tu takie opinie o tym.Zobaczę jak to się sprawdzi w tym roku bo jak pisałem do tej pory kosiłem z wyrzutem bocznym i trawa zostawała.

 

Ta kosiarka twoja ma tylko funkcję kosz,nie kupowałbym takiej,jak kosz zdejmiesz to sypie na nogi.Ma też słaby silnik.U mnie jest inny nóż taki ''falowany.

Edytowane przez Dinar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kosiłem na ''mokro'' mulczowanie,trawa jest gęsta bo to nie jest siana trawa tylko ''łąka'' i na wysokośći 3 szło jak po maśle.Mi nie zależy na wyglądzie trawnika tylko żeby jak najrzadziej kosić a jaki będzie efekt to zobaczymy za 2 tygodnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oglądałem tak sobie kosiarki na Allegro i nie widziałem kosiarki bez opcji "mielenia". Są takie ale z bocznym wyrzutem a ja chcę z koszem :)

 

A co ci przeszkadza mulczowanie jak masz kosz? Łatwiej się kompostuje.
Kosiarka z ''mieleniem'' ma inny nóż i od spodu konstrukcję obudowy,toże podają takie dane to nie znaczy że będzie dobrze mielić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o konstrukcję noża że nie kazda ma taki sam a to jest znaczenie.

 

Dla kogoś, komu na mulczowaniu nie zależy to nie ma znaczenia. Byle był kosz do zbierania urobku :p A jak jest przy okazji mulczowanie czy coś w tym guście to ytylko pomaga przy kompostowaniu :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...