Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pchełka nam rośnie :) - komentarze


KamaG

Recommended Posts

Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz, dobrze ze przecierasz szlaki. Jak juz sie zdecyduje na projekt i to bedzie pchla to zyc Ci nie dam pytaniami:):)

 

Ja tez bym podniosla scianke tak zeby bylo najmniej 1m, wygodniej sie zyje na poddaszu. Zwlaszcza ze u nas docelowo poddasze dla dzieci ( na razie jedno a drugie hmmm kiedys, kiedys jak splacanie kredytu pozwoli).

 

A Ty lepiej uwazaj na te bociany bo kogos jeszcze przyniosa:):)

 

U nas musialoby byc ogrzewanie CO, bo nie mamy mozliwosci gazu. Wczoraj rozmawialam z czlowiekiem ktory rok temu sie wybudowal. Ma gaz +DGP, ale mowil ze gdyby mial sie drugi raz budowac to zmienilby na kominek z plaszczem wodnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Też mi się bardzo Wasza Pchełka podoba.

 

Z przestawieniem kuchni do tyłu i zrobieniem wyjścia na taras i ogród - super pomysł. Poranna kawka, każde "mamo pić", albo "zjemy na tarasie?"=zaoszczędzona nogi i podłoga /no i mniej czyszczenia/ Ale nie rezygnuj z drzwi w salonie, goście nie bedą musieli, wychodząc na taras, wchodzić i oglądać kuchni :wink:

Twoje słowa to miód na moją duszę bo większość znajomych mi odradza, że kuchnia powinna być od frontu, że wyjście z kuchni na dwór to zły pomysł, że pokój od frontu nie nadaje się na sypialnię (może nie najszczęśliwszy, ale coś za coś) a w końcu ile czasu spędza się w sypialni? w ciągu dnia oczywiście :wink:

a z salonu zostałyby drzwi balkonowe od południa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz, dobrze ze przecierasz szlaki. Jak juz sie zdecyduje na projekt i to bedzie pchla to zyc Ci nie dam pytaniami:):)

 

Ja tez bym podniosla scianke tak zeby bylo najmniej 1m, wygodniej sie zyje na poddaszu. Zwlaszcza ze u nas docelowo poddasze dla dzieci ( na razie jedno a drugie hmmm kiedys, kiedys jak splacanie kredytu pozwoli).

 

A Ty lepiej uwazaj na te bociany bo kogos jeszcze przyniosa:):)

 

U nas musialoby byc ogrzewanie CO, bo nie mamy mozliwosci gazu. Wczoraj rozmawialam z czlowiekiem ktory rok temu sie wybudowal. Ma gaz +DGP, ale mowil ze gdyby mial sie drugi raz budowac to zmienilby na kominek z plaszczem wodnym.

co do CO to kotłownia w projekcie jest mikroskopijna, my ją wchłoniemy do wiatrołapu lub łazzienki dolnej, jeszcze nie wiem, ale można by było dobudować z tyłu za garażem pomieszczenie z wejściem z zewnątrz lub garażu i je przeznaczyć na kotłownię,

odnośnie bocianów to nie kracz kurczę :p , bo mamy dwóch chłopaków i wciąż słyszę że kobitka by się zdała, nie potwierdzam i nie zaprzeczam, nawet sobie na zaś obcykałam jak zrobić trzy pokoje na górze, ale na razie czysto teoretycznie

w sprawie kominka to nasi znajomi też sobie chwalą płaszcz wodny, za to o DGP mają mieszane zdania i chyba skusimy się na wodę choć to bardziej skomplikowane, bo i wymiennik trzeba (a miejsca brak) i kominki sporo droższe

muszę jeszcze o tym poczytać

a co do pytań, to strasznie się cieszę, że mogę o pchle pogadać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się bardzo Wasza Pchełka podoba.

 

Z przestawieniem kuchni do tyłu i zrobieniem wyjścia na taras i ogród - super pomysł. Poranna kawka, każde "mamo pić", albo "zjemy na tarasie?"=zaoszczędzona nogi i podłoga /no i mniej czyszczenia/ Ale nie rezygnuj z drzwi w salonie, goście nie bedą musieli, wychodząc na taras, wchodzić i oglądać kuchni :wink:

Twoje słowa to miód na moją duszę bo większość znajomych mi odradza, że kuchnia powinna być od frontu, że wyjście z kuchni na dwór to zły pomysł, że pokój od frontu nie nadaje się na sypialnię (może nie najszczęśliwszy, ale coś za coś) a w końcu ile czasu spędza się w sypialni? w ciągu dnia oczywiście :wink:

a z salonu zostałyby drzwi balkonowe od południa

Nie patrz na znajomych, tylko jak Tobie jest dobrze. Mając małe dzieci, zerkanie na nie na podwórko z kuchni jest nieocenione. Masz fajny układ, bo po skosie z kuchni, będzie okno sypialni i na drogę zawsze zerkniesz. Albo przez przeszklenie w drzwiach wejściowych

Sypialnię gdzieś trzeba mieć, u Ciebie bedzie od frontu, ale ulicę masz mało ruchliwą, nie będzie hałasu. :wink:

 

Wiele bym dała, żeby można było przenieść kuchnię do tyłu. Jakoś ulica mnie nie interesuje :-? Ale Duży nie chce sie zgodzić. Będą foty i projekt jak się dowlekę w dzienniku do tego etapu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo, halo,halo. Nie tak pesymistycznie w koncu to sie ruszy, a to tylko chwilowa pauza na odsapniecie. Banki teraz maja to do siebie ze zanim przyznaja kredyt to kaza czekac kilka tygodni. Spokojnie

 

A dom wcale nie taki maly, moim zdaniem jest w sam raz - nie kombinuj. Wszyscy moi znajomi co maja olbrzymy po 200m mowia ze drugi raz by takich duzych nie budowali. Domek jest sliczny sam w sobie i moim zdaniem bardzo funkcjonalny. A Ty za duzo myslisz :):) Wylacz czasem rozmyslanie i ciesz sie tym co masz a i do komunii pewnie zdazysz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Doberek.

Z rewizyta sobie wpadłam.

 

Cierplwości co do banków życzę. Wiem jak to jest. Pętlę na szyi na 30 lat mam (a co tam raz się żyje).

 

Eeeeeeeeeee a z tymi bocianami to ja bym tam uważała, no chyba że nadal rozwojowi jesteście :oops: :oops:

 

ps. Domek tylko wydaje się mały, zobaczysz jak ci przyjdzie posprzątać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie że wpadłaś, co do bocianów to były u nas dwa razy już, ale kto wie, może i trzeci wylądują, nie zarzekam się w żadną stronę :wink: , góra domu tak przemyślana żeby wrazie czego 3 a nie 2 pokoje zrobić :wink:

 

co do kredytu to włąśnie złożyliśmy ponownie wniosek spełniając warunki z poprzedniego razu więc podobno to "tylko formalność" poczekamy zobaczymy, jakiś tydzień

 

mam nadzieję, że jak powstaną ściany to mi się przestrzeń w chałupce większa wyda, narazie dramat

 

pozdrawiam i zapraszam często

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images38.fotosik.pl/123/45d80f601e295892.jpg

 

Tak sobie myślę, że przesuniecie łazienki kosztem wiatrołapu jest możliwe, pod warunkiem rezygnacji z prysznica. Jeśli chcesz zachować prysznic, to zostaje malutko miejsca na WC.

Proponowałabym w takim układzie, prysznic wsunięty w wiatrołap między kominem i scianą garażu, a WC wcisnąć pod schody, naprzeciw prysznica. Pozostałą przestrzeń pod schodami, możesz zabudować wysuwanymi szafkami na np. ręczniki chemię itp. Ściągnęłam od anetinychyba się nie obrazi...

 

http://img188.imageshack.us/img188/7322/z6027270x.jpg

 

Myślałam o WC zamiast najwyższej zabudowy na tym foto. U Ciebie byłoby odbicie lustrzane.

http://img42.imageshack.us/img42/1799/z6027251x.jpg

 

Zostanie trochę miejsca /tak około 2,50x1,00m/ na graty i słoiki pod wyższą częścią schodów. No i ciasnawy wiatrołap. 80-100cm przejścia, po odliczeniu szafy, to trochę wąskawo, ale można z tym żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powaliło mnie na kolana:

u mnie ścianka wyszła jak poniżej;-0

 

W rzeczywistości kolor jest bardziej miedziany.

 

Robiłem na razie tylko "próbną" ścianę w przedpokoju i chyba dalej będę coś kombinował.

 

Po kolei:

- grunt

- klej do marmuru mapei

- wzór zrobiony wałkiem-

- grunt (następnego dnia)

- farba akrylowa dekorala (jakaś ruda)

- bejca satynowa z barwnikiem kasztan (przecierana zwykłą gąbką)

- werniks miedziany (równiez przecierana gąbka)

 

http://img38.imageshack.us/img38/4207/pict4516.jpg

 

http://img32.imageshack.us/img32/8680/pict4538.jpg

 

http://img194.imageshack.us/img194/4605/pict4550.jpg

 

http://img194.imageshack.us/img194/1209/pict4555.jpg

muszę coś takiego mieć

 

przepis:

1 dzień:

- sciana wydrapana, wymyta

- przemalowana gruntem (jakiś amigrunt za 9zł z castoramy)

2 dzień:

- położony klej do marmuru mapeia, odciśnięty wzór

3 dzień:

- pomalowane gruntem, nastepnie przemalowane 2 razy farbą dekorala (jakaś ruda - kolor mogę podać wieczorem)

4 dzień:

- pędzlem przemalowane bejcą zabarwioną barwnikiem kasztan (2 tubki na 1l bejcy) - malowane 2 razy i za każdym razem przecierane zwykłą gąbką z biedronki:-) tak by wiecej bejcy było we wgłębieniach.

5 dzień:

- pędzlem przelamowane werniksem miedzianym (równiez przecierane gąbka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Kala67

właśnie m.in. to drewno i okiennice wg mnie powodują urok tego domku,

nie wiem jeszcze czy uda nam się wykonać taki szalunek z drewna bo jakoś drożeje mocno, czy będziemy szukać jakichś zastępników,

na razie nastawiam się na wykonanie dokładnie takiej elewacji jak w projekcie

a tata już "przechodzi samodzielny kurs robienia okiennic" :wink:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Widzę że nie tylko ja ciągle stoję z robotami :/

 

..ale wiesz może lepiej jak to wszystko idzie powoli, przynajmniej mamy czas na przemyślenie i ewentualne zmiany na lepsze :D Jak by lecieli z robotą szybko to nie miałybyśmy wpływu na nic i tylko byśmy :psioczyły" ;p

 

Głowa do góry ważne że realizujemy swoje marzenia!!!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam pchełkowiczkę :D

jak miło, że będzie powstawała nowa pchła, mam nadzieję, że będzie okazja powymieniać doświadczenia

zapraszam więc na stałe do naszych komentarzy i czekam na Wasz dziennik

kiedy zaczynacie?, czy może już zaczęliście? zmienialiście coś w projekcie?

piszcie dużo :lol:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jesteśmy na wczesnym etapie.

Mamy działkę w CIĘŻKOWIE koło Aleksandrowa Łódzkiego.

Mamy warunki przyłączy, tymczasowe ogrodzenie, garaż i ...kibelek :)

 

Projekt jest już złożony u architekta, który wprowadza zmiany. We wrześniu zostanie złożony do urzędu.

 

Zmiany niewielkie, przedłużyliśmy garaż i dodaliśmy 3 okna połaciowe.

 

Jesteśmy na etapie szukania ekipy, ale ceny mają kosmiczne :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...