Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pchełka nam rośnie :) - komentarze


KamaG

Recommended Posts

Kordzina gratuluję awansa :wink:

 

AGP u nas jest straszna glina ale nie ma deszczówki, zastanawialiśmy się długo czy robić drenaż przy ścianach i nie zrobiliśmy- obawialiśmy się, że jak nie będzie gdzie tej wody odprowadzić to będzie stała przy samych ścianach a to niedobrze. U nas jest sporo wody napływającej między warstwami gliny z góry od lasu, mamy zamiar przeciąć strukturę warstw kopiąc ze dwa metry wyżej na całej długości rów i tam zrobimy taki pseudo drenaż. Same fundamenty obsypaliśmy rodzimą gliną ze szczególną dokładnością ubijając ją na ścianie południowej. Mam nadzieję, że ta warstwa gliny będzie stanowić wystarczająca barierę dla wody, która ambitnie postanowi się jeszcze przedzierać aż do ścian omijając rów z piaskiem i żwirem.

 

ale u Was jest płasko więc musicie sobie sprawę przedyskutować z kierbudem, wszyscy mówią, że jak robić drenaż to tylko porządnie i fachowo lub wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witaj moja zmoro jedna :D :wink:

 

co do zasypywania fundamentów, nie pamiętam dokładnie ale poszło coś koło 80 ton piachu, ale u nas było trochę z górki i fundament na głębokości -1,60m, za to nie wybierana cała ziemia, ale to już widać na fotkach

 

jeśli chodzi o docieplanie fundamentu to zdaje się poszedł zwykły styropian FS40 nie styrodur-nie dopilnowałam i już było za późno, na to siatka w kleju, potem poszła folia kubełkowa

 

niektórzy członkowie ekipy dziwili się, że w ogóle chcę ocieplać :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzucam zdjęcia do Picasa (mam plan zrobienia kiedyś samego fotodziennika). Mój małż wrzuca na nasze miejsce na serwerze, ale procedura jest mi obca i haseł jakoś spamietac nie mogę.

 

Spróbuj Picasa. Bardzo fajny program i ... darmowy. Przynajmniej do chwili obecnej dla mnie jest :D

 

Ja ci dam Małża :evil:

AGP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...