Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt indywidualny - co myślicie? Komentarze do dz.mazo


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No właśnie - Dąbex.

U nas też miał być Dąbex, już praktycznie byliśmy zdecydowani kiedy pojawiły się problemy.

Raz że kolor wybraliśmy taki (dąb bielony) że po jakimś czasie się okazało że albo to trzeba będzie olejować i mechanicznie polerować co kilka miesięcy albo zwyczajnie zżółknie, a dwa że sprzedawcy (tacy którzy mają w ofercie kilku producentów) nie polecali Parat Dos tłumacząc że na podłogówce pierwsza warstwa nie może być z litego drewna tylko musi być z miękkiego materiału.

Nawet dzwoniliśmy w tej sprawie do producenta i w sumie na niczym konkretnym nie stanęło.

A w kilku miejscach powiedziano nam wprost ze tego produktu w wersji na podłogówkę nam nie sprzedadzą, bo dbają o swoją reputację i opinię.

Ostatecznie w ogóle zrezygnowaliśmy z drewna :(

 

mazo - jaki macie kolor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salik - forumowi parkieciarze bardzo chwalą parat dos na podłogówkę. Ja póki co nie żałuję. Jeszcze tego by brakowało... po wtopie z oknami kolejny zły wybór - to by była porażka do kwadratu. Na razie ładnie wyglada, równiutko położony. Kolor - dąb naturalny, też zastanawialiśmy się nad bielonym, ale na próbce wyglądał jakoś nienaturalnie, no i ponoć mniej praktyczny, no i też bałam się wytartych ścieżek.

A jesli chodzi o opienie sprzedawców - już w nie nie wierzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto Wam kładł - Duch pewnie?

U nas w sumie drewno przegrało przez problemy z kolorem.

Miało być bielone, a potem się okazało że to najgorszy możliwy (w kontekście konieczności konserwacji i przebarwień) kolor jaki mogliśmy wybrać.

A tak odnośnie drewna na podłogówce - mieszkaliśmy kilka lat w mieszkaniu z drewnem na podłogówce i 0 problemów.

Oczywiście jak ktoś potrzebuje czuć temperaturę materiału to się zawiedzie, ale dla mnie to właśnie największa zaleta podłogówki - jest ciepło, pomimo tego że podłoga nie parzy w stopy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówka generalnie nie powinna być za ciepła, taka jest ponoć źle zrobiona.

Nie, podłogi nie kładł nam Duch, zbyt wiele złych doświadczeń miały znajome osoby, poza tym wolę wykonawców, których mam pod nosem, więc parkieciarz polecony przez Dąbex (fabrykę mam 20 km od domu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - Dąbex.

U nas też miał być Dąbex, już praktycznie byliśmy zdecydowani kiedy pojawiły się problemy.

(...)

A w kilku miejscach powiedziano nam wprost ze tego produktu w wersji na podłogówkę nam nie sprzedadzą, bo dbają o swoją reputację i opinię.

 

Mazo, przedstawiciel Dąbexu odezwał się do mnie i powiedział, gdzie w Krakowie mogę zobaczyć ich warstwowe podłogi. No i wczoraj pojechaliśmy i jestem zachwycona: dąb naturalny olejowany - cudo!!! Naprawdę najładniejszy jaki widziałam z podłóg olejowanych... bardzo naturalny, bez fazowań... i idealna szerokość deski 10 cm x 100 cm.... Niestety jak w sklepie dowiedzieli się, że to na podłogówkę, to odradzali i powiedzieli, że sam Dąbex wycofał się z gwarancji - jakoś 4 tygodnie temu.... :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazo, dzięki

Miałam brać 5500, ale okazało się że Kabe mi nie wymiesza, bo nie mają na 5500, 6000, 5000 receptury :(

Muszę wziąć innej firmy

 

Powiedz mi jeszcze jakim kolorem masz pomalowane ściany na biało. Próbowałam dziś*dobrać do tych szarości jakąś sensowną biel i nie mogłam

 

I jeszcze jedno pytanie. Ten grafit masz w macie? Czy półmacie.

Dziś kupowałam czarną farbę do sypialni i facet polecił mi wziąć półmat bo na czarnym kolorze (w ogóle na ciemnych) w macie widać było wszystkie drapnięcia, palcowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na półmacie nie widać? A właśnie we fluggerze się zalilam pani na to kredowanie, powiedziała, ze faktycznie tak jest we wszystkich ciemnych, niezależnie od firmy, potem wzięłam prawie czarna i nie wspomniala ze w polmacie tego nie będzie i wzięłam mat :(

 

nie widać

I co ciekawe, między półmatem i matem ralston nie ma też gigantycznej różnicy, ten półmat dalej jest matowy. W Kabe mat jest matowy a półmat śliski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniu - w Kabe mogą Ci zrobić tę farbę, powinni gdzieś zadzwonić i dowiedzieć się o recepturę, u mnie przynajmniej tak było, trwało co prawda jeden dzień, ale dawali radę (z innym kolorem NCS).

Akurat tę farbę grafitową mam z Fluggera - miałam bliżej sklep, farba jest matowa, niestety brzydko pomalowana, za mało miałam farby, dokupowałam 2 razy i ciągle wychodziły majzgi, 3 raz nie kupiłam i dobrze, bo teraz ściana jest zalana i deweloper to pomaluje, mam nadzieję....

Biały mam bazowy Kabe - bardzo ładny moim zdaniem, nie jest śnieżnobiały, tylko taki troche ciepły. Kombinowałam z jakąś złamaną bielą, ale ta baza zupełnie mi odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...