Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt indywidualny - co myślicie? Komentarze do dz.mazo


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A co innego wybrałaś?

U nas z Dąbexem była jeszcze inna ciekawa sytuacja.

W fabryce (na infolinii producenta) powiedziano mi że dąb bielony będzie z czasem żółkł (podobnie jak wielu sprzedawców, jak i jeden przedstawiciel handlowy).

Przekazałem tę informację Ghostowi, który miał u nas wykonywać te drewniane podłogi i po kilku dniach Ghost odpisał mi że rozmawiał z jakimś dyrektorem z Dąbexu, który to dyrektor zrobił wewnętrzne śledztwo i podobno nikt mi nic takiego nie mógł powiedzieć w fabryce...

Nie wnikam co i jak, ale jak mi kilka niepowiązanych ze sobą osób mówi coś takiego, to zapala mi się światło ostrzegawcze.

Ostatecznie zrezygnowaliśmy w ogóle z drewna (bo chcieliśmy tylko i wyłącznie dąb bielony) i kładziemy kafle w całym domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, o co chodzi, ale mam nadzieję, że jednak się sprawdzi. Póki co wygląda bardzo ładnie, nie ma szpar. Temat zgłębiłam, nie mam do siebie pretensji, wtedy nie słyszałam złych opinii, jedynie konkurencja mówiła mi, że nie mam brać Dąbexu, szkoda, że sami n ie mieli nic na podłogówkę, doradzano mi tylko bardzo gruby parkiet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, tak jak pisałam - ja ten kolor od razu robiłam we Fluggerze. Dobrze, że w końcu wybrałaś, chociaż jeśli chodzi o biel, to nie wiem, czy zauważyłabyś różnicę między bielą bazową :) ja kombinowałam w pokoju starszej, wzięłam złamaną biel i nie widzę różnicy między innymi pomieszczeniami i tylko będę miała kłopot z domalowywyaniem, bo już nie mam za dużo tej farby, a bazową tak...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle to teraz mam inne problemy, oprócz ciągnącej się choroby... Nie było nas dwa dni w domu, wrócilismy dzisiaj o 19 - temperatura w domu 19 stopni, piec ustawiony na 21. Bardzo wieje, może dlatego? te cholerne kratki wentylacyjne aż stukają. Jestem zła, że bardziej nie walczyłam o wentylację mechaniczną... Tak codziennie trudno nam zaobserwować, czy ogrzewanie działa dobrze, bo rano i po południu palimy w kozie. Ale rano, przed 7 też jest chłodno -19 stopni, albo mamy źle ustawiony piec albo coś innego jest do d..., wkurza mnie to strasznie, bo to miał być ciepły dom - 20 cm ocieplenia itd. No i te izolacje przy tarasie, nie mówiąc o drzwiach tarasowych przez które wieje. Może i okna są też do d.... Jestem zła na męża, a on cały czas powtarza, że nie można było zrobić wentylacji mechanicznej, bo nie było gdzie schować rur... może gdyby bardziej pokombinować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste, że kiedy palimy, to wszystko się miesza, ale ja pisałam o sytuacji, kiedy przez dwa dni nie było nas w domu.

 

A ukrycie rur - wiem, gdzie się je chowa, w suficie - to u nas nie było możliwe, a kolejne podniesienie budynku to był bardzo duży koszt, a mój mąż niestety albo stety bardzo na te koszty zwracał uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dr_au - dzięki za pocieszenie:) Tak, w salonie i w łączniku między budynkami to nie było możliwe, jedynie w podłodze, ale architekci od razu uprzedzali przed kosztami.

 

salik - kocioł junkers cerapur smart 14 kW, sterownik Junkers FW100, wisi w salonie przy schodach na antresolę, na ścianie sąsiadującej z korytarzem i wiatrołapem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...