Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt indywidualny - co myślicie? Komentarze do dz.mazo


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to jest tak piękne, ze musiałam Ci wkleić !!!! gdybym tylko miała ogród ;), to pocięłabym się za takie cudo, choćby w wersji supermini!!!!!

http://honestlywtf.honestlywtf.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2012/03/wisteria-1.jpg

to jest tak cudne, a zarazem proste w konstrukcji !!! cuuudo !!! kojarzy mi się z filmem "między niebem a piekłem"...oglądałaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie znalazłam już tego kosza...

 

Mamy problem... znowu. Pan Marcin zdjął starą elewację przy tarasie i zaczął kłaść nową, bardzo ładnie, niestety zabrakło kilku desek. DLH w Poznaniu zlikwidowano, jest tylko biuro handlowe, w którym mówią, że mogą sprowadzić deski z Ostrowa, ale za transport my zapłacimy, średnio się to opłaca dla kilku desek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mazuś, ja z innej beczki..

zobacz, jaki fajny patent !!! bardzo inspirujący! można by zrobić takie cudo z siatki architektonicznej, albo z wygiętej blachy perforowanej. taą skrzyneczkę z podnoszonym siedziskiem. ( coś bardziej w kształcie, jak ten stół, tylko mniejsze ;) ) miałabyś kosz na drewno i ławeczkę przy kominku w jednym :D

http://remodelista.com/img/sub/uimg//04-2011/gabion-chairs-tables-2.jpg

Edytowane przez aricia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, niezłe! ławki bym nie zrobiła, bo za mało miejsca, ale sam pojemnik fajny.

 

A Marcin sam stwierdził, że ma pecha. Mam z nim pewien problem - w środku robi wszystko ładnie, dokładnie, ale na zewnątrz miał kilka wpadek - poedst z płytek przez wejściem zrobił z za małym spadkiem i woda stoi pod progiem i pod drewnianą elewacją. Poplamił tez płytki od impregnatu do drewna, okno też. Taras z za małymi szparami i jakoś tak mało estetycznie poprzykręcał deski (ale to może nie jego wina?). Nie chcę za bardzo narzekać, bo dogadujemy się, nie jest drogi i naprawdę się stara, gdybyśmy go nie mieli, byłby kłopot. Teraz ma robić ogrodzenie, które będzie trochę dziwne, teren nierówny, więc musi być "schodek".

Taras - dzwoniłam dzisiaj do firmy zajmującej się renowacją tarasów, kiedy usłyszeli o czarnych plamkach, stwierdzili, że to juz jest w drewnie i może znowu wyjśc, czyli tak jak myślałam. Nowy taras to spory koszt... Co jeszcze mozna zrobić? jedynie pomalować na szaro, to akurat mi się nie podobało, ale może muszę się przekonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi się ogrodzenie... to będzie wielka niespodzianka, myśleliśmy krótko, ale dosyć intensywnie :) Będą białe murki, pomiędzy tym deski, a na górze całości jeszcze takie coś:

http://img853.imageshack.us/img853/8562/fencesdesignformodernho.jpg

 

Nie wiem, jak to będzie wyglądało na całości, w sensie na murkach też, ale kiedy zaczęli murować, okazało się, że to będzie bardzo wysoki mur, z jednej strony nawet 180cm, bardzo mi się to nie podobało, nie chciałam tak się odgradzać. W ogóle mam mieszne uczucia, nie tylko ja, ten płot bardzo zasłoni nam widok i ograniczy przestrzeń, może trzeba było zrobić siatkę? chociaż to mi się za bardzo z przodu nie podoba.

Do tego wszystkiego są jakieś dziwne załomy (trudny teren, wjazd jest po skosie), no w większej części płotu deski będą zlicowane od przodu z murkami, a furtka i brama nie mogą, więc tam deski będą cofnięte, bo inaczej brama się nie otworzy do wewnątrz. Nie wiem, jak to będzie wyglądać... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...