Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt indywidualny - co myślicie? Komentarze do dz.mazo


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A jakiego używałaś ?

Ja taras olejuję co roku, ale się nie zmywa. Po zimie są tu i ówdzie lekkie ślady zauważalne tylko z nosem przy deskach. W domu – jest nas tylko dwoje + koty – dotąd robiłam tylko poprawki na większości podłóg. Drugi raz po 2 latach olejowałam tylko sypialnie i garderobę.

Używam Altaxu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazo, może ta deska nie została prawidłowo zabezpieczona, przez producenta i stąd kłopot cały.

 

Ale jeszcze 2 słowa o oleju. Początkowo do mebli tarasowych używałam produktów Starwax. Strasznie drogie jak na jakość i trwałość. Do podpór pod pnącza było za drogie i używałam właśnie 3v3. Także deskowanie sufitów tym właśnie nasączyliśmy. W domu jakoś zdaje egzamin, choć nie do końca jestem zadowolona z koloru. Natomiast podpory do pnączy wytrzymały rok i zrobiły się szare.

Uważam, że Altax byłby lepszy. Podłogi, chociaż sama je olejowałam wyglądają dobrze, a o tarasie już Ci pisałam. Deski tarasowe kupiłam zabezpieczone ciśnieniowo, ale dodatkowo nasączałam je preparatem gruntująco impregnującym, szczególnie spód desek i całe drewno konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządki zrobione Aricio:)

 

A teraz ogrodowo:

 

donice zapełnione, zapomniałam zrobić zdjęcia drugiej, na razie ta z ziołami:

IMGP0045.JPG?gl=PL

 

IMGP0047.JPG?gl=PL

 

A teraz zagwozdka trawiasta, do wsadzenia 3 gatunki traw (po 3 sztuki), najwyższa ma około 1m, pozostałe proporcjonalnie niższe, wydawało się, że to prosta kompozycja - w trzech rzędach, ale jak przyszło co do czego, to mamy z mężęm różne zdania i zwątpiliśmy, jak to posadzić...

 

Widok od strony wjazdu (przed miejscem na trawy 3 migdałki, za trawami dereń (no i sławny koper, którego nie mam serca wyrwać:)).

IMGP0048.JPG?gl=PL

 

IMGP0054.JPG?gl=PL

 

Widok od strony domu:

IMGP0057.JPG?gl=PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazo, a szałwia omszona i rozmaryn ????:(

Szałwia bo cały sezon kwitnie jak szalona.

Rozmaryn, bo świetny na nalewkę i wysoki rośnie, więc pięknie by uzupełnił tę ziółkową donicę. Poza tym oba ziółka są wieloletnie i mrozu się nie boją:yes:

 

Ogródek będzie super. Trawki sadźcie wedle wysokości, bo poza tym każda ich kombinacja będzie piękna :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...