Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt indywidualny - co myślicie? Komentarze do dz.mazo


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki Spireo - ogrodznie nie jest panelowe, to siatka Betafence, grafitowa. Jest tańsza niż panele, jedyna, jaką udało mi się znaleźć w tym kolorze i z kwadratowymi oczkami. Polecam, jest taka niewidoczna, a na tym nam zależało, nie jest taka sztywna jak panele, a przez to tak masywnie nie wygląda.

A to, co widzisz za perukowcem to ogrodzenie sąsiada :) rzeczywiście panele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uwielbiam Wasz dom, ujawniam się,żeby życzyć zdrowia małemu i mamie.Te upalne dni na pewno dają w kość.Zdrowia ,zdrowia ,i jeszcze raz zdrowia.

Gumisiowa pisała,że jej mały nie chce spać w swoim łóżeczku tylko z nią.Natomiast mój 5 latek nauczony od samego początku spania osobno,nie umie ze mną zasnąć.Zawsze mówi to ja idę do siebie,a ja chętnie bym się poprzytulała.Uwielbiam spać z dziećmi,no chyba,że do późna na FM siedzę i piszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazo, ze wszystkich siatek, których nie lubię, ta jest najlepsza :D

Szkoda tego perukowca tak blisko ogrodzenia. On byłby fajny jakoś bardziej na widoku.

 

Zazdroszczę sąsiadki czapelki tak blisko. U nas też są, ale cześciej je słyszę, a widuję tylko w locie nad sąsiednią łąką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja: ostateczna ostateczność:) W końcu dostałam wycenę na plisy i żaluzje i musimy podjąć decyzję odnośnie żaluzji. Są dwie opcje:

- zaluzje montowane do listwy przyszybowej, mieszczą się całkowicie w świetle szyby, wygląda to ładnie, minusem jest to, że podciągnięte do góry (tak będzie przez większość roku) zasłonią około 5 cm i tak już dość niskiego okna.

- żaluzje montowane do nadproża, podwinięte zasłonią ramę i tylko kawałek szyby, ale za to nie mogą sięgać do samej podłogi, bo będą nachodzić na listwę podłogową, muszą być niższe o te 8 czy 9 cm.

 

No i przesuwka: okazało się, że mogą być węższe (16mm) , przez to zwinięte zajmą jeszcze więcej miejsca, ale może otwieranie będzie wygodniejsze niż przy opcji: przymocowane na nadprożu, zasłaniające całe okno, łącznie z klamką.

 

Jeszcze jedno: na oknie otwieranym w salonie i w kuchni musi być opcja na oknie (nie na nadprożu), więc może z tego powodu zrobić wszędzie tak samo? tylko to, że tracimy kilka cm szyby, kiedy żaluzje będą podiwnięte...

Czy ktoś coś z tego zrozumiał????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja pierwsza:

http://www.lumex.wroclaw.pl/gallery/zaluzje_aluminiowe01.jpg

 

Wersja druga (tyle że tutaj żaluzje są montowane nie na nadprożu, tylko na ścianie nad oknem, tego nie chciałabym)

http://vertiko.pl/wp-content/uploads/2010/09/IMG_0348.jpg

 

http://vertiko.pl/wp-content/uploads/2010/09/IMG_0352.jpg

Edytowane przez mazo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazo, ja dobrze widzę. Masz okno przesuwne i uchylne?

Jeśli tak to montuj te żaluzje na suficiku nadproża.

Te montowane na ścianie ponad oknem po zamknięciu wyglądają sklepowo. Pierwsza wersja, montowane na ramie okiennej, kojarzy mi się z biurem. Poza tym jak okno uchylisz to będą zwisały w odchyleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...