Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt indywidualny - co myślicie? Komentarze do dz.mazo


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mazuś!!!! zoba zoba, jaki fajny patent na ścienną ozdobę !!!!! ..tym bardziej, że łapek u Was dostatek :D

można by dołączyć jeszcze stópki, każdemu przyporządkować odrębny kolor ( np. szary, czarny, żółty), a pod spodem ( w rogu "obrazu", małymi literkami) podpisać tymi kolorami imiona każdego stemplującego :D

 

łapki.jpg

 

p.s. wiesz, ze ramki stromby wyszły teraz w CZARNYM kolorze :wave: !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście fajne! dzięki! bardzo mi się podoba, tym bardziej, że właśnie jestem na etapie uwieczniania stóp i łapek najmłodszego dziecięcia - kupiłam już glinę:) Tylko gdzie to powiesić... Muszę te Twoje inspiracje zapisywać sobie w specjalnym katalogu: Aricia, bo podsyłasz mi fajne pomysły, chcę je wykorzystać, ale jakoś potem zaominam, co chciałam zrobić... Buziaki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mazo, Michalcydło cudowne! A dopiero co moje Hańczysko było taką kruszynką... Mazuś ja już od dawna planuję takie drzewko do jej pokoju. Mam już tło w postaci czerwonej tapety w białe grochy (miała być kratka, ale satysfakcjonująca mnie tapeta była 10 x droższa) i dylemat z czego wykonać takie drzewko. Z czego jest wasze? Ja rozważam sklejkę i samodzielne pomalowanie jej. Zastanawiam się też czy mąż da radę wyciąć drzewko wyrzynarką czy dać projekt do firmy, która wycina laserem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olgo - mój mąż raczej nie majsterkowicz (zdecydowanie nie:)) wyciął drzewko ze sklejki, ja pomalowałam. Dał radę wyrzynarką, nawet nie trwało to długo, nawet nie pół godziny:) To tło w groszki musi wygladać świetnie, ja u starszej świadomie nia dałam tapety, bo bałam się zestawienia z zabawkami, ale na pewno efekt byłby świetny. W ogóle mam wrażenie, że te nasze pokoiki dziecięce nie są takie zachwycające jak bym chciała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazo nie żartuj. Pokoiki są świetne. Nie wiesz, że mniej znaczy więcej? Zwłaszcza w pokojach dziecinnych. Ja na tapetę zdecydowałam się tylko dla tego, że będzie na niej białe drzewko i tapeta jest na ścianie zaraz przy wejściu. I tak nie było co z nią zrobić. Ach no i ma 1,6 m szerokości. A i tak na razie od patrzenia na kropki kręci się w głowie :D

 

Dzięki za podpowiedź. Czyli walczymy ze sklejką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mojemu piratowi wrzuciłam na ściany 3 odcienie niebieskiego i do tego dojdzie bordera. ale poza tym to już tylko białe mebelki, czarny stolik i ewentualnie obrazy, bo też uważam, że w dziecięcym mniej znaczy więcej - tylko nie umiałam mu odmówić tych błękitów (chyba z radości,że nie domagał się różu i fioletów ;))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

mazo,

 

jest po prostu cudownie, bajka! Nie mogę się napatrzeć i dojść do siebie;

 

jasny, naturalny odcień elementów drewnianych (belek, elewacji) + biel elewacji + bryła domu + grafit na dachu + otaczający krajobraz (drzewostan) + prostota i minimalizm = niemal spadłem z fotela

 

mam pyt. dot elementów drewnianych elewacji i tarasu:

 

- czy te dwie belki (jaki to gatunek drewna) podtrzymujące zadaszenie tarasu były czymś impregnowane, co nadało im taki naturalny kolor czy też to surowne drewno? jeśli impregnowałaś, to możesz podać nazwę i kolor specyfiku - a może impregnat był bezbarwny?

 

- podobnie mam pytanie o fragment elewacji drewnianej przy wyjściu na taras oraz po przeciwległej stronie domu. Z jakiego to gatunku drewna i czego użyliście by nadać mu taki kolor. Czeka mnie zbliżony temat i boję się wyboru, aby nie zniszczyć naturalnego koloru drewna, jasnego, ciepłego, który mnie się najbardziej podoba.

 

P.S. a gdybym jeszcze mógł prosić o zdjęcie strefy wejścia do domu, tak aby załapały się biała elewacja, drewno na elewacji oraz drzwi, to już w ogóle byłoby super (planuję również ażurowy ekran - przesłonę z kantówek drewnianych przy wejściu w swoim domu, jednak muszę do tego przekonać nieprzekonaną, i może takie zdjęcie pomogłoby)

Edytowane przez greywolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że nasz dom komuś się podoba :)

Te belki na tarasie to sosna albo świerk pomalowane sadolinem classic w kolorze dąb jasny, to samo elewacja z modrzewia syberyjskiego, ważne: jednokrotne malowanie, z przodu to samo, ale pomalowane dwukrotnie i kolor dla mnie za ciemny. Z tym, że oceniam ten sadolin tak sobie, chyba że trzeba wziąć poprakę na silne oddziaływanie wody i słońca z tej strony.

Zdjęcia - proszę:

IMGP8285.JPG

 

IMGP8284.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wygląda to trochę inaczej - otynkowany sufit przy daszku (lampy nadal brak), elewacja na dole częsciowo czarna, od wody zbierającej się po deszczu, żle zrobiony spad, właściwie brak spadu, dlatego deski po deszczu stoją w wodzie - nowe płytki czekają już na ułozenie, pan Marcin bez problemu wymieni je w ramach reklamacji. No i podjaz wysypany grysem granitowym, płyty chodnikowe od kilku tygodni czekają na ułożenie, okazało się, że to nie jest taka prosta sprawa, pod grysem jeest gruba warstwa tlucznia, trzeba go wybrać, wypoziomować itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mazo, mnie się strasznie podba Twój dom i zapewne nie tylko mnie-jest ich tutaj na forum duuuuużo.

Powiedz mi czy ja dobrze widzę,że taras ma zadaszenie ze szkła-dałeś tam szkło na tę pergolę?

Tak Basiu, szkło:). Zobacz stronę, albo dwie(w zależności od Twoich ustawień na FM;)) wcześniej:). Post: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?135144-Projekt-indywidualny-co-my%C5%9Blicie-Komentarze-do-dz-mazo&p=5504952&viewfull=1#post5504952

 

 

 

 

O matulu Mazulu!!!:o Niezmiennie mam poczucie bajkowości i rozkoszy jak patrzę na Twój dom...:cool::cool::cool:

Opowiadaj jak się mieszka... jak wyżej wspomniany szklany daszek sprawował się w upały? Jak Michaś i Gwiazdy?:rolleyes:

Buziaki zostawiam:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...