Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt indywidualny - co myślicie? Komentarze do dz.mazo


Recommended Posts

A u nas instalacja elektryczna i wod.kan gotowa! Nawet tynki prawie skończone. A my właśnie wróciliśmy z urlopu i w sobotę ruszamy na inspekcję -pewnie już skończą tynki. Chociaż było nerwowo - problemy z kolejną transzą kredytu (panowie z banku troszę mają u siebie bałagan...), wykonawca zapowiedział, że idzie na inną budowę, a potem nagle się okazało, że mimo tego, że nie dostał pieniędzy, zaczął pracę i dzięki temu nie mieliśmy znowu przestoju!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam i od razu dołączam się do kibiców - co prawda nie miałam czasu na przeczytanie Twojego dziennika od deski do deski ale na pewno to uczynię w najbliższym czasie. poruszyło mnie to iż jgdy czytam zdania pisane przez ciebie to jakbym siebie słyszała - podobne rzeczy nam się podobają. bardzo ładny domek wam się wyłania. życzę wytrwałości i tylko dobrych wyborów. wkrótce pojawię się z bardziej konstruktywnymi komentarzami.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalny brak czasu, więc dawno nie zaglądałam tutaj, teraz nadrabiam zaległości.

 

Mazo gratuluję postępów. Ach, te szare okna...

Czekam też niecierpliwie na nowe fotki.

Co do oświetlenia na zewnątrz, to u nas - o dziwo - to mąż znalazł lampy w Castoramie. Stwierdził, że mają takie być bo są "nowoczesne" i pasują kolorem. Po przekopaniu kilku sklepów w necie przyznałam mu rację, nie ma za dużo szarych lampek, a żeby jeszcze ładne były to już hoho. Za to te piłki ogrodowe :) piękne. A czy praktyczne?

 

Mają dwa modele z tej szarej serii, większy (ten kupiliśmy) i mniejszy. Koszt niecałe 100pln, więc nieźle.

http://a.imageshack.us/img507/6123/p1080205.th.jpg

 

Dwie inne fotki mam w dzienniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i od razu dołączam się do kibiców - co prawda nie miałam czasu na przeczytanie Twojego dziennika od deski do deski ale na pewno to uczynię w najbliższym czasie. poruszyło mnie to iż jgdy czytam zdania pisane przez ciebie to jakbym siebie słyszała - podobne rzeczy nam się podobają. bardzo ładny domek wam się wyłania. życzę wytrwałości i tylko dobrych wyborów. wkrótce pojawię się z bardziej konstruktywnymi komentarzami.

pozdrawiam

 

Hej Kiniu! chyba znowu uwierzę w moje telepatyczne zdolności (serio), bo dzisiaj o Tobie pomyślałam (chyba przed chwilą, kiedy smażyłam naleśniki :))! W związku z moim pytaniem (baaardzo starym) o kanapę. Dziwne... Mnie się u Ciebie też podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalny brak czasu, więc dawno nie zaglądałam tutaj, teraz nadrabiam zaległości.

 

Mazo gratuluję postępów. Ach, te szare okna...

Czekam też niecierpliwie na nowe fotki.

Co do oświetlenia na zewnątrz, to u nas - o dziwo - to mąż znalazł lampy w Castoramie. Stwierdził, że mają takie być bo są "nowoczesne" i pasują kolorem. Po przekopaniu kilku sklepów w necie przyznałam mu rację, nie ma za dużo szarych lampek, a żeby jeszcze ładne były to już hoho. Za to te piłki ogrodowe :) piękne. A czy praktyczne?

 

Mają dwa modele z tej szarej serii, większy (ten kupiliśmy) i mniejszy. Koszt niecałe 100pln, więc nieźle.

http://a.imageshack.us/img507/6123/p1080205.th.jpg

 

Dwie inne fotki mam w dzienniku.

 

Dzieki za kibicowanie i za zdjęcia lamp, fajne, ale ja właściwie nie szukam szarych, chyba raczej jakichś bardzo wtapiających się w elewację, poza tym teraz chyba stanęło na tym, że będą umieszczone w daszku na tarasie, a nie na ścianie, więc pewnie będę szukać małych plafonów, czy czegoś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kanapy odpisałam u siebie w komentarzach - była kupiona z wystawki w firmie która produkowała na eksport dla firmy z holandii - zakończyli współpracę i wyprzedawali te z wystawy a że wtedy w tej firmie pracowałam... w dodatku za pół darmo a kanapa w ogóle nie zniszczona - troszkę zakurzona.. tak jak obiecałam muszę przerobić wasz dziennik od dechy do dechy ale czasu ciągle brak... co do oświetlenia zewnętrznego - właśnie chciałam u siebie zamieścić nasze tarasowe lampy - nie można o nich powiedzieć że wtapiają się w elewację - zapraszam do dziennika i pozdrawiam Edytowane przez 1kinia1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

Przyszłam się przywitać i zobaczyć co ciekawego u Was się dzieje :)

 

Hej Minko! tynki położone, ale nie zrobiłam ani jednego zdjęcia, tak się wkurzyłam - okna miały być zabezpieczone, a nie były dobrze - ramy upaćkane tynkiem. Prosiliśmy, żeby nie tynkowali komina na antresoli, cegła miała być pomalowana na biało. Za późno... Miałam krótką dyskusję z wykonawcą, wczoraj prze telefon żalił się mojemu mężowi, że go wypunktowałam :) Teraz mają zacząć ocieplać elewację. A my szukamy ekipy do wykończeniówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ciągle coś nie tak... ale tynk ponoć jeszcze nie zastygł, na mokro schodzi i wykonawca gwarantuje, że okna nie będą porysowane... Denerwuje mnie to, że wiele rzeczy musimy akceptować, bo oni tak robią, bo ktoś komuś nie przekazał, bo wykonawca zapomniał...

A do komina ma być domurowana ścianka z cegieł i komin też miał mieć doklejone połówki cegieł, ale teraz wykonawca stwierdził, że ten komin będzie się nagrzewał i to sięodklei. Mój mąż stwierdził, że wykonawca się myli - to wersja do publikacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Minko! Postępy? Hmmm.... w tym tygodniu mieli robić ocieplenie, ale nic mi nie wiadomo, że zaczęli. Znowu mamy problem z wykonawcą,możenie jest wielki, ale jednak: już na początku budowy mówił o tym, że w daszku nad tarasem niepotrzebne są stalowe słupki (właściwie nie w daszku, to te słupki podtrzymują ten daszek), mogą być drewniane, rozmawialiśmy z architektami, powiedzieli, że mają być stalowe. Teraz temat wrócił - wykonawca pyta, dlaczego nie chcemy drewnianych słupków, przecież taras drewniany, belki w daszku drewniane, a on musi je robić na zamówienie, znowu daliśmy mu odpowiedź architektów, a on ponawia pytanie... Nie może zrozumieć, że drewniane słupki po prostu nam się nie podobają. DLaczegomusimy się tłumaczyć ze swoich wyborów i jeszcze wychodzimy na dziwaków...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki tynk? czytałam, czytałam... ale i tak nie wiem... No i jaka faktura? WOlałabym najbardziej gładki, ale nie wiem,czy to praktyczne, no i nie chcielibyśmy najdroższego rozwiązania. Nasze dodatkowe wydatki przekroczyły już 40 tysięcy...

 

Nadal nie mamy okna, które trzeba było skrócić, nie mówiąc o poprawkach pozostałych okien, nasz dealer chyba trafi na czarną listę, kłamie, przesuwa terminy.

 

Zapomniałam napisać o akcji z baterią - dzwoni do mnie facet od instalacji wod.kan. - nie ma jednej baterii podtynkowej, sprawdzam - wszysto ok, powinna być u nich, ale jak mam mu to udowodnić? Twierdzą, że jej nie dostali. Już prawie zamówiłam, ale na drugi dzień mąż znalazł ją na budowie, odłożoną przy oknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...