Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt indywidualny - co myślicie? Komentarze do dz.mazo


Recommended Posts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Skoro już mowa o płytkach - ostatecznie mam dwa typy (nie myślę już o prostokątnych, bo nie wiem, jak je układać, zostaję przy kwadratowych):

 

Rako Essencia Lapato (45/45):

 

http://www.rako.cz/data/dlazorig/3849.jpg

 

lub Mistral Paradyż (40/40):

 

http://img.nokaut.pl/p/ac/98/ac98cd57487b5fb7b35e379c37330fc1500x500.jpg

 

Ciemniejsze fajne się odcinają od jasnych ścian, ale boję się "zaciemnienia", więc skłaniam się ku tym pierwszym, chociaż droższe niestety. Nie widziałam ani jednych, ani drugich. Skłaniam się ku wersji satynowej (lapato), przeczytałam, że niby praktyczne. Nie zależy mi na żadnym polerze, wiem, że to zabójstwo, ale ponoć to lapato ma jakiś głębszy sens... :) Wezmę próbki i zrobię próby. Innych propozycji nie mam - ograniczam się do magicznej cyfry 100 za metr :)

Edytowane przez mazo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna? Facet nie pojawił się od momentu montażu, kilka dni temu w końcu po wielu telefonach przysłał wycenę do nowej ramy w kuchni. Teraz poraz kolejny w przyszłym tygodniu ma dojechać z poprawionym oknem do łazienki... Nie mówię już o podmalowaniu (kilka rys w transporcie)... Co za koleś...

 

A pomieszczenia - głównie sypialne wydają mi się duże, trochę je powiększyliśmy w ostatniej wersji projektu, cieszę się, że nie bardziej, chociaż wtedy jakoś się bałam, że będą za małe,ale to zasługa tego, że naszytałam się o wielkich sypialniach dla dzieci - ciekawe, czy nasze będą w nich się bawić, czy tylko spać...

 

A płytki wszędzie takie same. Mam też pomysł (zapewne dla wielu szokujący) - we wszystkich sypialniach i w salonie miał być parkiet dębowy, bałam się wcześniej, jak to będzie się sprawować w dziecięcych pokojach (wylany soczek, woda domalowania itp.), wymyśliłam, że na antresoli będzie szara wykładzina elastyczna (taka w wytłaczane kółka) i przyszło mi do głowy, że może u dziewczynek też taką dać - ich pokoje nie będą księżniczkowe, myślę,że ta wykładzina może być fajna, widziałam aranżacje z czymś takim. A kiedy podrosną, można położyć tam parkiet. Nie wiem tylko co zrobić z sypialnią dziecięcą nr 3, która może stać się raczej pokojem gościnnym, jeśli nie starczy nam odwagi i nie powiększymy rodziny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć!! Dużo się dzieje, super! Domek wyglada coraz piękniej.

W kwestii wykładzin - ja zamierzam dać wykładziny dywanowe w pokojach dziecięcych i sypialni, na dodatek jasne, ale takie o grubym supełkowym splocie. Pewnie kosztują drożej niż parkiet, ale miałam kiedyś wykładziny w mieszkaniu i sprawowały się super! Tylko w porządny odkurzacz piorący trzeba zainwestować - dlatego chyba zrezygnuję z centralnego.

Wklej jakieś zdjęcie wykładzin, o których myślisz.

znajomi mają wykładziny na całym piętrze i schodach - akurat na schodach średnio mi się podoba, ale hol jest OK. Tylko trzeba powiesić kartkę: zakaz wstępu w butach na poziom +1:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykładzina dywanowa nie wchodzi w grę, niestety dla mnie to najgorszy pomysł, znam nasze zwyczaje, wiem, że nasz dom nie będzie sterylny, dzieci będą wbiegać do domu z tonami piachu itp. Ale wiem, że są domy, w których wykładzina dywanowa się sprawdza, szczególnie na piętrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mazo, Mistral występuje też w jaśniejszym odcieniu:http://www.paradyz.com.pl/GetFile/1361

Moi znajomi mają w nim cały hol i wygląda na prawdę nieźle. Ma delikatnie ciepły odcień.

 

Właśnie o takich myślałam, na tym zdjęciu wyglądają bardzo ładnie, ale widziałam zdjęcia tych płytek w łazience - były lekko beżowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...