Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze "Pod Bukami"


Recommended Posts

WITAM!!

Dopiero dzisiaj trafiłam na twój dziennik.Ładny domek budujecie .Życzę powodzenia.Fajnie zobaczyć jak budują krajanie :D ,mieszkam 9km od Was ...więc bliziutko ....może wiosną wybiorę się zrodzinką na przejażdżkę rowerową w kierunku Kaczyc.

Pozdrawiam cieplutko w ten zimowy wieczór!!!

 

 

oczywiście zapraszamy!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 4 months później...
  • 1 month później...
  • 2 weeks później...
  • 2 months później...
  • 1 month później...
  • 2 months później...

Witam serdecznie

 

Czytam twoj dziennik calusienki i tak sobie nawet notatki porobilam, bo tez sami piwnice bedziemy dziergac. Ale mam takie pytanie odnosnie wykopu, pamietasz ile zaplaciliscie za sam wykop?? I co zrobiliscie z ziemia z wykopu, na poczatku widzialam, ze lezala obok...ale tego jest bardzo duzo ....rozplantowaliscie czy wywiezliscie??nasz kierbud strszy ze bedziemy musieli wywiez ze 30 wywrot, co dla mnie jest zbrodnia w kosztach a bedziemy robic wykop 10x12 ( dom 8x10)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam My mieliśmy podobny wykop dom około 10mx10m więc wykop był gdzieś 11mx11m, z jednej strony działki(działka za spadkiem) było wykopane 2,5m a z tej niższej strony 1,8m. Ziemi dość sporo ponad 240m3(kubików).Wykop był zrobiony w ciągu jednego dnia, koparka taka większa (do łyżki wchodził kubik) koparkowy odrazu ziemię odstawiał na bok i niestety została do teraz.Na początku myślałam że ją rozplantujemy ale było by trzeba zebrać humus rozplantować celine na działce i na to znowu humus,jeszcze zobaczymy jak na razie co jakiś czas ktoś przyjeżdza po ziemie i powoli znika.Acha co do ceny za wykop to koparka brała 100zł/h, całość wyszła 1200zł, pracował 12h.Jeżeli mogę Ci doradzić propo ziemi to spróbujcie dać ogłoszenie że oddacie ziemię za darmo ale transport we własnym zakresie, potem tylko zgrać wszystkich na jeden termin i kopać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. Moj stary sie upieral na jeszcze wiekszy wykop, chcial miec po 3m zapasu:o Masakra, byla lekka wymiana zdan i wyszlo po 2m zapasu na pas roboczy co i tak mi sie wydaje bardzo duuuuzo. Ale niech mu bedzie, zeby sie nie obsuwalo. Co do ziemi to zadzwonilam do goscia, ktory ma firme ze sprzetem budowlanym i handluje tez kruszywami. Robilam badanie geologiczne i wyszlo ze mamy sam piaseczek, zaproponowalam mu ze zaplace za wykop a on zeby odebral zbedny mi piasek swoimi wywrotami dla siebie. W sumie wyszlo nam 1250 zl za wykop, a niepotrzebny piach on zabierze sobie. Tak sobie wyglowkowalam. zobaczymy bo dzis maja zaczac:)

 

A u Was kiedy sie znow rusza??Czekam na dalsza relacje, bo sie ucze od Was:)

Edytowane przez MusiSieUdac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mamy fundament na szerokość bloczka czyli 24cm+4cm styropianu i żadnych dodatkowych słupów(rdzeni) nie mamy, ale oczywiście fundament stoi na ławach o szerokości 60cm. W projekcie mieliśmy fundament na 30cm jako ściana monolityczna( wylewana) ale po konsultacji z projektantem zezwolił na bloczki 24cm, przestraszyliśmy się szałowania ścian na wysokość ponad 2m. Edytowane przez asiagasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Asia. No wlasnie my pierwotnie w projekcie tez mielismy sciany piwnicy jako monolit 30cm. Bloczkow 30cm nigdzie w promieniu 100 km nie ma. Kierbud mowi ze wstawimy slupy i moze byc 24, ale sie troche boje czy to nie zacznie pekac:( Swoja droga masz B15 czy B20??Kurcze mam dylemat, myslalam jeszcze o pustakach szalunkowych, ale wychodzi mi drozej ze wzgledu na to iz najblizsza betoniarnia jest 30 km od nas, a te gruchy sa tak cholernie drogie.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też z bloczkami 30cm się nie spotkałam jedynie chyba na zamówienie. Ja miałam bloczki B20 wibroprasowane.Fundamenty bez żadnych słupów( aczkolwiek na pewno nie zaszkodzą), jedynie co drugą warstwę bloczków miałam przewiązane podwójną gładką 6-ką ,ale to było podobno dodatkowe zbrojenie na parcie gruntu-decyzja projektanta.Domek stoi na terenach pokopalnianych i z wypisu z planu zagospodarowania przestrzennego wynika że nie ma szkód górniczych.Ja żadnych słupów nie robiłam ale na pewni nie zaszkodzą. Acha jeszcze co do bloczków to są różne wysokości ja miałam na 14cm a są jeszcze na 12cm, oczywiście trzeba przeliczyć co się więcej opłaca (mniej bloczków wychodzi i mniej zaprawy przy 14cm oczywiście),my kupiliśmy bloczki 14cm w ceni 12cm tak akurat się udało, ale niestety więcej ważą :( Powodzenie i pogody życzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic boje sie zmieniac sama bo za duzo sie naczytalam o wpadajacych scianach do srodka, monolitu nie damy rady wylac, a bloczkow 30 niet, wiec zrobimy po szerokosci bloczka 38cm albo 24 ze slupami. Dalam zaprzyjaznionej konstruktorce do przeliczenia wg badan geologicznych jakie zrobilismy i ma nam podac co lepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...