Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

okna ze szprosami czy bez?


Recommended Posts

Panowie .. Na wstępie napiszę że miło mi poznać obu fachowców :) Mam nadzieję, że ta gorąca wymiana zdań znajdzie wkrótce swój szczęśliwy koniec. Przypominam tylko, że w budowaniu nie ma jednego stałego i tego samego "wyjścia z sytuacji" .Za każdym razem obaj poszukujecie możliwości zastosowania najlepszych rozwiązań. Miło mi jak widzę odmienne zdania bo prawda zapewne leży gdzieś po środku i trzeba tylko wyciągną odpowiednie wnioski z tego co obaj piszecie. Zachowajcie siły na dobre budowy bo otwiera się sezon i trzeba zakasać rękawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 8 months później...
  • 2 weeks później...
  • 1 month później...
To fakt.. szprosy to kwestia gustu.

Zabieranie światła to raczej efekt marginalny, no chyba że jest to gęsty podział i szeroki szpros...

Bardziej istotne dla niektórych może tu być już pogorszenie izolacyjnyści termicznej.

 

Właśnie jestem na etapie wybierania okien dla domu pasywnego. Pan z firmy OKNOPLAST zasygnalizował mi, że szprosy wpływają negatywnie na izolacyjność cieplną okna. Jak bardzo to wpływa na izolacyjność cieplną okna (okno wg producenta ma mieć Uw = 0,76). Żona raczej nie pozwoli na rezygnację ze szprosów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...