Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

w.rob mowa o położeniu podłogi na wylewce, a wylewkę przed malowaniem ścian, a po ich szlifowaniu odkurzasz.

 

też się tego domyśliłem :lol:

jednak przy tradycyjnej wylewce (po miksokrecie podobno tego nie ma?) nawet po jej odkurzeniu, przy chodzeniu po surowej warstwie betonu "ściera się toto" i pyli...

stąd moje pytanko :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

w.rob mowa o położeniu podłogi na wylewce, a wylewkę przed malowaniem ścian, a po ich szlifowaniu odkurzasz.

 

też się tego domyśliłem :lol:

jednak przy tradycyjnej wylewce (po miksokrecie podobno tego nie ma?) nawet po jej odkurzeniu, przy chodzeniu po surowej warstwie betonu "ściera się toto" i pyli...

stąd moje pytanko :-?

 

Dlatego my całą podłogę przemalujemy (zrobiliśmy już tak w 3'ch pomieszczeniach) gruntem - takim "no name" po 15 złotych i problem pylenia znika a posadzkę i tak warto zagruntować, więc nie są to pieniądze wyrzucone w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 6 months później...

Wpadłam dzis na pomysł, aby listwę przypodłogową pobejcować w kolorze drzwi. Parkiet jesionowy ale listwy ciemne w orzechu tak jak drzwi i co WY o tym sądzicicie czy to bedzie dobry pomysł? Czy po prostu zostawic listwy przypodłogowe w kolorze parkietu - jesion? I zastanawiam sie czy dać listwe, czy moze cwierćwałek i potem listewkę prostą. Jak uważcie co sie będzie lepiej prezentować?

Czekam na porady moi drodzy i pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cokół (tak parkieciarze nazywaję tę "prostą listwę") drewniany pobejcowany w kolorze okien w kilku pomieszczeniach na parterze - uważam że wygląda nieźle - są tam okna trasowe i jasna podłoga (ale z płytek, nie drewna). Jeśli Ci się podoba ciemny cokół, to dlaczego nie. Jednak raczej właśnie cokół (przynajmniej 7-8 cm wysokości - mała ciemna listwa wyglądałaby gorzej - ale to tylko moje zdanie. Cenowo, niestety, cokół razem z ćwierćwałkiem wychodzi drożej niż wyprofilowana listwa 5 cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Witam

 

Nie chcę montować listew czy cokołów drewnianych. Wymyśliłam sobie, że ładniejsze będą takie w kolorze ścian. Z czego to się robi? Z gipsu, tak jak inne sztukaterie, czy może jednak z drewna? W każdym bądź razie chciałabym pomalować takie listwy farbą, którą pomalowałam ściany.

 

A może ktoś już ma takie wykończenie w domu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki kolor ścian planujesz,ale mam obawy,że mogą się bardzo brudzić te listwy jak też trudno je będzie myć.Wydaje mi się,że jest "sztukateryjny" odpowiednik takich listew przypodłogowych do pomalowania.

Zdaje się,że nie pomogłam wiele, :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ja tak mam.

Ciemna podłoga (merbau) i białe wąskie, wysokie listwy. (Drewno malowane farbą mieszaną z lakierem.

Moim zdaniem listwy w kolorze ściany wyglądają świetnie.

Wadą jest to że trzeba je często i ostrożnie odkurzać - akryl, którym uzupełnia się szczeliny bardzo chętnie łapie kurz.

Mimo to w nowym domu również takie zrobię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...