Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Aniu

czy te listwy były specjalnie przygotowane pod malowanie? Czy te listwy już kupiliście wypełnione akrylem, czy sami musieliście to zrobić? I jeszcze to mieszanie farby z lakierem. Proszę o szczegóły, jaki lakier, proporcje?

Bardzo podobają mi się takie listwy w kolorze ściany!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr J

 

podaj na priv adres to przyślę zdjęcie

 

agis

 

Kupiliśmy najzwyklejsze sosnowe listwy typu "cokół".

Przed malowaniem przetarliśmy je lekko drobnym papierem ściernym i wilgotną szmatką, żeby usunąć pył.

Proporcja farby do lakieru była przypadkowa = 1/3 l lakieru + 1 l farby (po prostu zostało trochę zwykłego lakieru Domaluxa, którego żal było wyrzucić :wink: ) Przypadkiem wyszedł świetny efekt.

Listwy są przyklejone klejem montażowym.

Białym akrylem wypełnialiśmy widoczne nierówności przy ścianach, które u nas są baaardzo krzywe (stare budownictwo).

 

Mnie również bardzo podobają się listwy w kolorze ściany. Powodują, że ściana robi się mniej przysadzista oraz optycznie "podnoszą" sufit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Cześć

Szukam firmy w której mogłabym zakupić takie stylowe listwy przypodłogowe, w kolorze białym, wysokie na 12-14cm. Niestety znalazłam tylko w firmie klimek i kluś ale oni są bardzo drodzy. Znacie miejsce, gdzie można nabyć takie listwy taniej?

Żaden sklep internetowy ich nie sprzedaje.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witajcie!

 

W nowym lokalu porobiłem sporo łuków ze ścianek działowych i teraz mam problem z dobranim listwy przypodłogowej. Jeśli nawet listwa jest giętka to zaczyna na łuku odchodzić od ściany górną częścią. Są tam dosyć duże kąty więc naprężenia tez będą spore i boje się, że wszystko wystrzeli :-? Po prosty listwy są za sztywne.

 

Szukam czegoś z cienkiego PCV co można by łatwo zaadaptować to tego celu. Szukałem w Castoramach i Lerua i nic. Doradźcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fnprofile.com/en/products/products/de_detail.asp?Kateg=Profilleisten_en&Prod=LeistenBieg_en

Importerem współpracującym z producentem jest Center-Plus ul. Parcelacyjna 1, 03-155 Warszawa tel. 022 6148924. W zeszłym roku listwy elastyczne można było kupić w sieci marketów OBI - jak jest teraz :o zadzwońcie do importera. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Na podłodze na całym parterze mam kafelki białobeż melanż. Kolpr ścian jeszce nie wybrany.teraz mam dylemat listwy drewniane w kolorze ścian czy kontrast?Listewki z płytek nie bardzo a poza tym jedna ściana to łuk i z kafelek nie da sie chyba że małymi fragmentami ale wtedy wiecej fug niż kafelka.Co Wy kochani macie założone lub założycie w swoich domach

Dzrwi i okna meranti/ orzech/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej podobają mi się wysokie drewniane listwy w kolorze białym.

A przy tym zestawie, jaki masz, chyba zdecydowałabym się na cośw kolorze stolarki :)

Nie rób listew w kolorze ścian - raz, że nie dobierzesz idealnie, dwa, że w takim przypadku naprawdę lepiej wyglądają listwy białe, nawet przy ciemnych i intensywnych kolorach na ścianie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie w kolorze ścian: listwy można przecież pomalować??? :o

Ja bardziej zwróciłem uwagę, że chodzi o łuk. Jeżeli zdecydujesz sie na drewniane listwy to na łuk listwę musi wykonać stolarz. :( Część listew z mdf i plastikowych można założyć na łagodne łuki. Ale powtarzam na łagodne. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...