Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podświetlane schody?


vilemo

Podświetlane schody?  

98 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Podświetlane schody?

    • mam/zamierzam miec
    • nie, nie mam i nie bede miec
    • caly czas sie jeszcze zastanawiam


Recommended Posts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 months później...
u nas oświetlenie LED z czujka zmierzchową - jeszcze nie mieszkamy ale bajer jest niezły:)

http://images48.fotosik.pl/131/9a180a8a54ded3f0med.jpg

sto razy lepiej wygląda gdy jest ciemniej :D ale nie mam zdjęć

Też właśnie o czymś takim myślimy.

Bardzo nam się podoba !!

 

A może inni formułować mają zdjęcia oświetlenia swoich schodów i mogą wrzucić ??

Jakieś nowe inspiracje ... ??

 

Nie ma co myślec, tylko sobie takie zróbcie. Rewelacja. Też mam czujnik zmierzchu, bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie. W nocy nie trzeba światła na klatce świecić jak np do kibelka idziesz no i generalnie nie panuje całkowita ciemność jak nie powiem gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pytam jaki to czujnik ruchu i ile stoi takie cudo wraz z osprzetem? Napisz cos wiecej o swoim oswietleniu schodow!

Czujnik ruchu 360stopni, zapala sie tylko wtedy jak ktoś pojawi się w granicach schodów, czas świecenia oraz przy jakiej ciemności jest też regulowana, lepsze to od zmierzchowego, bo pełni rolę i zmierzchowego i ruchu. Koszty, listwy Led wraz z transformatorem około 100 zł, czujnik ruchu około 40zł, razem z kablami, podświetlenie pod 6 stopniami około 150zł Pobór mocy około 2 wat

tak wygląda zamontowany czujnik:

http://images48.fotosik.pl/179/a4666ba842622e87med.jpg

A tak pod stopniem:

http://images41.fotosik.pl/174/4d3af3a5563f6864med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oswietlenie schodow potrzebne nie jest,ale pewnie daje ladny urok wieczorkiem.Jak ktos jest na etapie robienia drewnianych schodow mozna rozejzec sie na alegro za modulami led i je wmontowac.Druga opcja to znalezsc mlodego elektonika(zdolnego) i powierzyc mu zrobienie ukladu z led.Kupic ledy i zrobic samemu nic trudnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ledy zainstalowane w ścianie przy schodach. Światełka są rozstawione co drugi schodek. Mam je ze względu na dzieci i ich ewentulane wędrówki w nocy do wc.

 

u mnie podobnie, swieci sie cala noc, zuzycie pradu znikome, swietnie podswietla sciane z nietypowym tynkiem, eksponuje piekne drewniane schody, jednoczesnie oswietla dyskretnie cale wnetrze, co ulatwia poruszanie sie nocujacych u nas czesto (stety/niestety) gosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie będzie podświetlenia bo mnie ono drażni, no ale o gustach się nie dyskutuje :wink: moje schody będzie najprawdopodobniej oświetlał wielki kryształowy żyrandol.

 

Aneta, my finalnie też zdecydowaliśmy się nie robić. Nie drażni mnie ono, ale trochę nie pasuje mi do klimatu domu ;)

 

Postawię sobie za to latarenkę na półpiętrze + kinkiety ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...
podświetlane schody to jest to!!!! my tez mamy zamiar robic podświetlenie tylko jest problem bo nasze schody są metalowe o luźnej konstrukcji no i juz sa :( a no i jest problem z czujnikiem gdzie go zamontowac by "łapał"wchdzacych i schodzących schody maja 17 stopni. Moze ktos sie orientuje czy sa czujniki dotykowe i jak to sie sprawuje!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...