Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piec na pelety a kominek z płaszczem- warto?


Recommended Posts

Mam ten sam problem.

 

Kombinuje w ten sposób:

- czy potrzebne mi dwa źródła ogrzewania: płasz i piec - chyba nie..., i tak piec musi chodzić, żeby grzać ciepłą wodę do kranów, więc po ch... włączać ten płaszcz wodny

 

- kominek z DGP wydaje się sensowny, bo nie traci się ciepłego powietrza które wylatuje bezproduktywnie przez komin, tylko się je wykorzystuje niejako "przy okazji"

 

- solary - jedyny argument "za" według mnie jest taki, że latem można wyłączyć piec podstawowy i mieć wodę ze słońca - choć nie jestem pewna, czy ta woda ze słońca starczy na dłuższą kąpiel i będzie mieć satysfakcjonującą temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze przy DGP sa pobrudzone miejsca "wydmuchu" - mozna po prostu obudowac je kamieniem (i czemu przy sufitach? - ciepłe powietrze przesuwa sie z dołu do góry, wiec logiczniej mieć wylot na dole) i przecierać szmatką.

Zaczęłam sie teraz zastanawiać, czy to ciepłe powietrze nie jest przypadkiem trujące?....

 

Dobrze zrobione DGP świetnie się spisuje w miesiącach przejsciowych (jesień wiosna) i znacznie ogranicza uzywanie pieca podstawowego - choc skoro i tak on pracuje (bo krany) to może faktycznie nie ma sensu?

 

Jak jest różnica w cenie kominka z i i bez DGP - orientowaliiście się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...