Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kocioł z zamkniętą komorą spalania


Gość

Recommended Posts

o.k. ale czy nie jest tak, że kondensat w największym stopniu zbiera się zaraz przy kotle? Do czego zmierzam: połączenie kotła z kominem murowanym chcę wykonać standardowo tzn. rura w rurze z wewnętrzną fi 80 na uszczelki (długość około 1m, prawie w poziomie), natomiast jako rurę kwasówkę w kominie do odprowadzania spalin (ocinek pionowy, około 8m) zastosować kwasówkę na połączenia kielichowe. Wydaje się, że wtedy kondensat i tak spłynie do rury fi 80 z uszczelkami, więc nigdzie się nie przedostanie. Jestem w błędzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowoczesna technika grzewcza wyklucza praktycznie pracę "na sucho" .

Zastosowanie nowoczesnych palników powoduje spalanie z niskimi wartościami powietrza w wyniku tego stężenie pary wodnej w spalinach a co za tym idzie cząsteczkowe ciśnienie pary wodnej w stosunku do otoczającego powietrza wzrasta.

Para wodna może dyfundować poprzez niedokońca szczelne połączenia kielichowe zwykłego wkładu kominowego, następstwem tego jest fakt, że kondensacja pary wodnej na ścianach komina murowanego występuje pomimo zastosowania kwasoodpornego wkładu kominowego.

Spaliny w kominie ulegają dalszemu schłodzeniu w wyniku czego kondensacji ulega kolejna część zawartej w spalinach pary wodnej.Temperatura spalin staje się zbyt niska aby samodzielnie opuścić przewód spalinowy (brak odpowiedniego podciśnienia)

Jedynym sposobem odprowadzenia spalin jest wytworzenie przez palnik

odpowiedniego nadciśnienia w związku z czym system kominowy do tego typu kotłów musi być szczelny i jednocześnie odporny na wilgoć

 

Polecam system SELKIRK-SUPRA który jest odporny na nadciśnienie oraz dyfuzję pary wodnej.

Pozdro...kominiarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gall
Nie jest to tylko kwestia kondensacji. W przypadku kotłów z zamkniętą komorą spalania przewody powietrzno spalinowe dobiera się i testuje razem z urządzeniem. Do odpowiedniego wentylatora i jego wydajności dobiera się odpowiednie długości i średnice przewodów. Poza tym kondensat nie jest zabójczy. OK może uszkodzić kocioł ( jeżeli nie jest kondensacyjny ) lub komin ale nikogo nie zabije. Inaczej ze spalinami. Jeżeli damy komin bez uszczelek (tradycyjny) to w skrajnej sytuacji, przy zablokowaniu komina spaliny przez niesczelności bęą się wydostawać poza komin. I to robi sie niebezpieczne. Sugeruję nie eksperymentować i robić tak jak zaleca producent kotła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...