Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Prosimy o jak najwięcej informacji - metraż, standard, koszt budowy, użyte materiały, wyposażenie. Warto dzielić się wiedzą, ile teraz kosztuje dom...

 

Witam.

Rozpocząłem poszukiwania firmy, która może mi wybudować taki prosty domek: http://www.archon.pl/projekt_domu/dom_w_skalniakach_3/m494a58338a075,2209

 

Powierzchnia użytkowa około 115 m2. Budowa w woj. kuj-pom.

Mam już jedną ofertę obejmującą budowę do wprowadzenia, tzn. wraz z elewacją (na styropianie 20 cm), płytkami (podłogowe materiał za 40 zł a ścienne za 80 zł), dachówką ceramiczną, stolarką pcv, bramą garażową, balustradami, wykończeniem tarasów, malowaniem wewnątrz, isntalacjąwod-kan, co i elektryczną.

Zakres i materiały mi odpowiadają, firme też dobrze znam. Przedstawiona mi cena to 280 tys. zł brutto..

 

Czytając różne tematy można wywnioskować, że za tyle to nawet systemem gospodarczym nie wybuduję.

 

Co myślicie o tej ofercie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 212
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zakres i materiały mi odpowiadają, firme też dobrze znam. Przedstawiona mi cena to 280 tys. zł brutto..

 

Czytając różne tematy można wywnioskować, że za tyle to nawet systemem gospodarczym nie wybuduję.

 

Co myślicie o tej ofercie?

 

 

ja mam metrażowo o wiele większy i tej kwoty nie wydamy nawet się wprowadzając

budujemy systemem gospodarczym

 

 

można się licytować

wszystko zależy od regionu Polski

od tego, co chce się w domu

od tego, co kto sam by robił

od wielu czynników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie pomyślę, że kupując działkę w 2005 czy 2006 byliśmy przekonani, że za 200-250 tys uda nam się wybudować duży dom i jeszcze w nim zamieszkać :o to pękam ze śmiechu (przez łzy).

Realia są nieco inne choć i tak życie nam sprzyja w postaci ojca który ma koparkę, samochód z hdsem i wie gdzie np kupić piach zeby kosztował 50 zł wywrotka a nie 300!!!

Stan na dzisiaj, tzn. jutro zalewamy strop

dom pow. całk 245 m2

fundamenty: 11 109 cena bez wykopów, pracy koparki i kosztów piachu to robił ojciec i nie wziął ani zł choć sam troche kasy wydał, myślę, ze realny koszt + 4-5 tys.

ściany: 15 416

strop : 13 627 + jutro grucha za nie mniej niż 5000

robocizna SSO 25tys + bezcenna gigantyczna pomoc ojca

 

No cóż myślę, że jeśli ktoś do założeń doda 15-20% to ma szansę zmieścić się w budżecie. Chociaż, na etapie wykończeniówki i tak okaże się, że : zona "zakochała" sie w najdroższej kuchni w salonie i nie wyobraża sobie bez niej życia, córka "musi" mieć w pokoju najmodniejsze biurko i sofę za jedyne 10tys, a pies to nie będzie spał na kaflach za 22 zl/m2 tylko na parkiecie z drewna egzotycznego no i wtedy cały kosztorys w ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dachem i okanmi zamknę się na bank w 120 tys.

 

A dom to 90 czy 300m2? bo te "parę metrów" robi różnicę w kosztach...

 

to dom 287 m2 powierzchni netto, podpiwniczony.Do dachu robiliśmy wszystko sami.Teraz będzie dach i okna i znowu instalki sami.Tynki i wylewka - jaaś ekipa, a wykończeniówka znowu sami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Za robociznę można płacić ale to co łatwe, proste i przyjemne można zrobić samemu za darmo - ile kosztuje dom??

 

nal;eży jednak pamiętać, że nie każdy ejst w stanie sam zrobić, bo :

- nie umie

- nie ma czasu

- inny powód

 

otóz to.....a wyjątki tylko potwiedzają regułę :wink:

ja SSO miałem za około 160tys - w tym robocizna cos koło 43tys. Jak wszystko robiliscie sami to mniej wiecej pasuje :)

 

 

 

ja np. znacznie mnie wydałam

nie podliczałam teraz kosztów

ale stwierdzę nawet, że te 160 tys. zł to ja wydałam do tej pory na wszystko, łącznie z robocizną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Za robociznę można płacić ale to co łatwe, proste i przyjemne można zrobić samemu za darmo - ile kosztuje dom??

 

nal;eży jednak pamiętać, że nie każdy ejst w stanie sam zrobić, bo :

- nie umie

- nie ma czasu

- inny powód

 

otóz to.....a wyjątki tylko potwiedzają regułę :wink:

ja SSO miałem za około 160tys - w tym robocizna cos koło 43tys. Jak wszystko robiliscie sami to mniej wiecej pasuje :)

 

 

 

ja np. znacznie mnie wydałam

nie podliczałam teraz kosztów

ale stwierdzę nawet, że te 160 tys. zł to ja wydałam do tej pory na wszystko, łącznie z robocizną

 

My z mężem oboje pracujemy. Po pracy na 8 godzin jedziemy do drugiej - na budowę - do oporu. Uczyliśmy się wszystkiego sami po o budowaniu zielonego pojęcia nie mieliśmy (łącznie z tym, że szukałam w necie proporcji na zaprawę murarską :roll: Każdymusi oceniać swe możliwość - zarówno finansowe, czasowe jak i fizyczne. My doszliśmy do wniosku, że damy radę i jak na razie... jakoś idzie... czasem pod górkę, ale częściej z górki. Ważne, że do przodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

A propo tematu wydaje mi sie ze dom kosztuje tyle na ile nas poniesie wyobraznia i ile mamy budzetu. Mozna postawic dom 100 m a mozna 300m mozna wiele zrobic samemu, a moze wszystko ekipa. Mozna z najtanszych materialow, a mozna tez z najwyzszej polki.

 

Na innym forum rozmawialam o domie , bryla prostopadloscianu, uzytkowej 111m +garaz, 180m calkowitej, dach dwuspadowy 90 m, dwa kominy. Uslyszalam odpowiedz 1000 zl/ m ale tez taka ze 430 zl/m. Jak widac, ile kosztuje dom to bardzo RELATYWNE POJECIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Jak sobie pomyślę, że kupując działkę w 2005 czy 2006 byliśmy przekonani, że za 200-250 tys uda nam się wybudować duży dom i jeszcze w nim zamieszkać :o to pękam ze śmiechu (przez łzy).

...

dokladnie tak!!!

można się licytować

wszystko zależy od regionu Polski

od tego, co chce się w domu

od tego, co kto sam by robił

od wielu czynników

lepiej tego ujac nie mozna!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
dom pod klucz w średnim standardzie to pow. użytkowa x 3000 pln,

bez działki rzecz jasna,

 

świeżo po zakończeniu budowy mogę to tylko potwierdzić - mam standard wyższy niż średni, ale tez koszty na poziomie 4 tys./m2. Nic nie robiłem sam, poza kupowaniem materiałów na wykończeniówkę. Kosztów ekip też pilnowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy za 300 tys. wybudujemy dom 190m, całkiem prosty, bez piwnicy, dach dwuspadowy, prosty. Na dole są 2 kuchnie, 2 łazienki. Chodzi mi o stan w którym mozna w domu zamieszkać tzn. wykończyć dół i już mieszkać a górę i wszystko na zewnątrz robić już pózniej. Będziemy budować sami tzn. większa część rodziny to budowlańcy,stolarze itp. Projekt i działkę już mamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy za 300 tys. wybudujemy dom 190m, całkiem prosty, bez piwnicy, dach dwuspadowy, prosty. Na dole są 2 kuchnie, 2 łazienki. Chodzi mi o stan w którym mozna w domu zamieszkać tzn. wykończyć dół i już mieszkać a górę i wszystko na zewnątrz robić już pózniej. Będziemy budować sami tzn. większa część rodziny to budowlańcy,stolarze itp. Projekt i działkę już mamy.

 

To 190m2 jest po podłogach czy powierzchni użytkowej ?

Z czego dach ?

Jakie ogrzewanie ?

 

Jeżeli będzie tam duzo pracy własnej to myślę że dacie radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...