Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Krynica Morska - czy warto ??


Recommended Posts

w dzieciństwie przez wiele lat z rzędu jeździłam z rodzicami do krynicy morskiej w wakacje. byłam tam tez kilka razy już jako osoba dorosła i powiem tak - zbyt wiele do zwiedzania to tam nie ma, dla 5 latka to już w ogóle. fajny może być rejs po zalewie wiślanym, jest latarnia morska i plaża ;-). niedaleko jest Sztutowo (obóz koncentracyjny sztuthof), kiedyś można było przejechać się kolejką wąskotorową - teraz nie wiem. Więcej atrakcji dla dzieci jest chyba w Stegnie, w kątach rybackich kilka lat temu też nie było praktycznie nic jeśli chodzi o atrakcje - nie wiem jak teraz..te miejscowości to są po drodze do krynicy - niezbyt daleko od niej.

 

a tu co znalazłam na stronie Krynicy:

http://www.krynicamorska.pl/imprezy.php

http://www.krynicamorska.pl/okolice.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M@riusz_Radom

Sporo. Ale cena powinna być atrakcyjniejsza ...

 

Kiedyś mieszkałem 300m od plaży, niestety te 300m było w linii prostej - aby dojść do plaży należało nieźle kluczyć. No i zamiast 5 minutowego spacerku robił się 15 minutowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w Krynicy było zdecydowanie za daleko do plaży. :wink:

 

Z wczasów w Krynicy to najbardziej pamiętam, że straszny kawał na plażę trzeba było drałować.

We wrzesniu byłam 1 dzień na wycieczce i największą atrakcją były dziki, które łażą sobie normalnie po wydmach :-) Poza tym port, kilka sklepów, atrakcje jesli były dla dzieci (jakies może karuzele itp. to juz zdemontowane, więc nie wiem)

Co do Stegny, o której pisze Janinki_Amorki, to sama miejscowość jest trochę oddalona od morza (więc kwatery prywatne to raczej kawał od plaży), przy drodze prowadzącej do plaży jest sporo domów wczasowych (jedne dalej drugie bliżej), a tuz przy plaży jest takie skupisko domków/kamieniczek, własnie we wrzesniu tam byłam przez tydzień, stad miałam pokój:

http://www.wieloryb. mierzeja.pl

Ja szukałam maksymalnie blisko plaży i faktycznie, wyjscie miałam prawie wprost na deptak przy zejściu na plażę, widok z okien na morze (pokój od tyłu "ryneczku" więc cichy). Jest nawet bliżej niz się wydaje patrząc na zdjęcie z lotu ptaka.

Stołówki takiej regularnej tam chyba nie ma (może w któryms z domów wczasowych przy Morskiej), ale cały dół budynków to knajpy różne i smażalnie, jest sklep spozywczy (mozna nawet zamiawiac, żeby pani coś konkretnego przywiozła), kiosk, pamiątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam niedawno, bo na weekend majowy.

Z minusów - zdecydownanie za daleko do plaży a chodziliśmy tylko na spacery. Iść taki kawał z całym wyposażeniem plażowym, soczkami, jedzeniem dla dziecka to pomyłka. No chyba, że lubisz spacery po lesie. Na marginesie dodam, że mimo ładnej pogody komary już pokazały co potrafią.

Z atrakcji jest wszystko, to co w większości nadmorskich miejscowości 8)

Blisko: rezrewat kormoranów, dziki na żywo - były na parkingu w Piaskach.[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeździłam do Piasków, Troszkę tam spokojniej, niż w Krynicy. Ceny jak to nad morzem. Ale dla mnie generalnie za dużo ludzi. ponieważ z jednej strony morze, z drugiej zalew, to ludzie nie mają się gdzie rozpełznąć. Poza tym stada małych dzieci, w tym multum chorych. Raz tylko byłam z córką w sezonie i wrócial z anginą, bo w naszym pensjonacie była trójka dzieci chorych :-?

 

Upewnij się do dwóch rzeczy - czy właściciel jest rybakiem i czy przewiduje dla gośći np atrakcje typu wycieczkę kutrem, udzial w połowach. Mój tak robił i była to faktycznie atrakcja. Po drugie czy jest do dyspozycji kawałek ogródka, bo pieciolatki nie utrzymasz w pokoju a łazić cały dzień na spacery to można oszaleć. Człowiek też chce wypić tą kawę w spokoju na jakimś tarasiku :lol:

No i trzecia atrakcja - można, nawet latem, trafić jakąś bursztynową drobnicę na plaży. tylko trzeba odejść od głównych plaż. Moje dziecko całymi dniami szukało bursztynów. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years później...
  • 1 month później...
  • 2 years później...

Hej

 

w Krynicy byłem z 5 luvb6 rrazy ostatnio jakIeś 7 lat temu

 

Taneczne wiecozry spoedzalo sie w BBC (best beach club) na plazy.. Nie wiem czy jeszcze istnieje.. ale info o tym na pewno znadziesz w necie Bywałem w Copacabanie i w Papaya. Tam także można było miedzy innymi potańczyć :D

 

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ja barzo lubię krynicę :) nawet jak nie ma cały czas pogody to są fajne widoki, wesołe miasteczko, latarnia morska, fajne ośrodki w lesie np. *******- już na końcu krynicy dla mnie super z dziećmi na wyjzad, kiedyś jako dziecko teraz jako rodzic dwa razy też :) Edytowane przez Tomaszs131
Reklama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...