Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Świerkowisko Marzeny i Rafała


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 460
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mrozy puszczają, śnieg topnieje - można ruszać z dalszymi pracami.

Jutro wchodzę na budowę by:

Polikwidować całą starą instalację elektryczną (łącznie z pozostałymi na sufitach żyrandolami),

Pozbijać stare tynki z sufitów (są mocno odparzone więc powinny spadać bez większych problemów),

Przygotować budowę pod wykonanie przekuć dla przyszłej instalacji Rekuperacji.

A dziś zadzwonili do mnie ponownie panowie z Polskiego Komfortu, i ponieważ jutro będą w okolicach to mogą zajrzeć też do mnie na ostateczne ustalenia przekuć i pionów.

 

PS. Słoneczko wielkie dzięki za kotły. Dziś wrzucam na pulpit wszystko o kotłach gazowych. W końcu uczyś się trzeba ciągle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu zaporzyczyłem sobie taką nagrzewnicę gazową:

http://img.nokaut.pl/p/b6/46/b646e69b13f069dc0b24940dc00e7c54500x500.jpg

Niestety w czasie pracy okzało się, że jak na moją kubaturę to troszkę mało.

Wpadłem więc na pomysł , że przecież mając kominy mogę podłączyć do jednego z nich kozę i z pięć metrów rury.

Czy to dobry pomysł na osuszenie stropów i dogrzewanie domu na tym etapie budowy właśnie kozą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o małą pomoc:

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/da2de1fa1402657459a4dc2eca6e6c0c,10,19,0.jpg

 

Czerwona linia to linia tarasu. Zielona wysokość tarasu (od poziomu stropu do poziomu tarasu to 16cm).

Na jaką wysokość powinienem ustawić zrobienie wylewek wewnątrz pomieszczeń?

Na taras przewidziane są płytki a w wewnątrz parkiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wewnątrz wyżej, ale ile, to jest to zależne jest od rodzaju drzwi tarasowych oraz ewentualnego zadaszenia tarasu i kierunku najczęściej wiejących wiatrów. Ja nie wziąłem tego pod uwagę przy swoich drzwiach wejściowych i zimą za każdym razem wchodziłem i wychodziłem z łopatą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziemy, jedziemy, jedziemy - z tą budową panie kierowniku...

Roboty idą pełną parą...

Od wczoraj hydraulik układa wszelkie kanalizacje i wodę. Jutro rozkładać będzie już rurki do grzejników.

Ja jeszcz zrywam pozostałości starych tynków na sufitach. I zaraz po zakończeniu i wyczyszczeniu podłóg ruszam z elektryką.

A najważniejsza informacja to taka, że szwagier od wykończenia zapowiedział, że już nie muszę szukać żadnych ekip do wykończania domu po tynkach. Zajmie się wszystkim do samego końca.

Mam nadzieję, że tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia_KRK napisała:

Śledzę na bieżąco co się u Was dzieje, i jestem pod wrażeniem, że to wszystko tak szybko idzie! Tym samym nie mogę doczekać się budowy u Nas

Dziękuję Basiu - ja też jestem z twoim wątkiem na bieżąco.

 

Poproszę o pomoc wszystkich zaglądających!!!

Decyzję muszę podjąć do poniedziałku.

Pewne jest, że będzie to Geberit Duofix pytanie tylko z którą spłuczką?

http://www.geberit.com.pl/geberit/inet/pl/wcmspl.nsf/files/usr-1_2-UP320frame12230150_WEB232.jpg/$FILE/UP320frame12230150_WEB232.jpg

Na stronie Geberit napisali:

Naszym podstawowym „flagowym” modelem stelaża jest stelaż ze spłuczką UP300/UP320, czyli Duofix (do zabudowy gipsowo-kartonowej) lub Kombifix (do zabudowy masywnej). Do obu tych stelaży pasują te same przyciski spłukujące, czyli Samba, Rumba, Tango, Mambo, Bolero i Sigma. Przyciski wykonane są z różnorodnych materiałów, występują w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej i różnych fakturach. Wśród nich można wybrać przyciski dwudzielne do spłukiwania 3 i 6 litrami wody – tzw. spłukiwanie oszczędne, lub jednodzielne z funkcją „spłukuj/stop”.

 

Kolejną serią elementów montażowych Duofix i Kombifix do WC jest seria ze spłuczką UP200, czyli tzw. „niskich” stelaży. Występują one w dwóch wysokościach: 82 i 98 cm. Do tych stelaży mogą Państwo dobrać przyciski Kappa20, Kappa50 i Artline. Jako jedyne też, te stelaże dają możliwość wyboru miejsca zamontowania przycisku spłukującego od przodu lub od góry spłuczki.

 

Którą spłuczkę wybrać?

UP300/UP320 czy UP200 ?

I jeszcze jedno pytanko:

Czy kupowaliście swoje Geberity przez internet a jeśli tak to gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebym znowu nie palnęła jakiegoś głupstwa ;)

Nam hydraulik zamontował spłuczkę dwudzielną, a pasował do niej tylko taki przycisk:

http://www.allegro.pl/item954299603_geberit_duofix_basic_delta_20_blysk_w_wa_krisagnes.html

Stelaż mamy chowany w ścianie. Spłukiwanie 3/6 l jest i oszczędne, i wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Słoneczko.

Już przejrzałem całą ofertę i wiem co kupię.

Będzie to:

GEBERIT DUOFIX H112 @ FULL PAKIET.

Najprawdopodobniej dwie sztuki.

http://www.allegro.pl/item948082516_geberit_duofix_h112_full_pakiet_w_wa_krisagnes.html

Różni się od nie "full pakietów" oryginalnością uszczelki (Oryginalna jest grubsza i większa).

Pod uwagę biorę właśnie tego sprzedawcę. Rozmowa z nim była bardzo miła i rzeczowa. Co sprawiło, że napewno sie do niego wybiorę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to dobry pomysł na osuszenie stropów i dogrzewanie domu na tym etapie budowy właśnie kozą?

 

 

cug będzie napewno. osuszałem tak przed zimą. było nawet więcej niż 5m rury. polecam tylko brać raczej większą niż mniejszą kozę.

 

a przy okazji to czy mógłbym też prosić o info o kosztach gwc na pw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mr6319 napisał:

 

Czy to dobry pomysł na osuszenie stropów i dogrzewanie domu na tym etapie budowy właśnie kozą?

 

 

 

cug będzie napewno. osuszałem tak przed zimą. było nawet więcej niż 5m rury. polecam tylko brać raczej większą niż mniejszą kozę.

 

a przy okazji to czy mógłbym też prosić o info o kosztach gwc na pw?

 

Dzięki za odpowiedź.

Temat jest już jednak padnięty.

Zakupiłem sobie nagrzewnicę Master 16-33KW i nią dogrzewam się w trakcie prac.

A jeśli chodzi o osuszenie to bardzo częstą podpowiedzią było: wietrzyć i wilgoć sama ucieknie.

Mam zamiar się dostosować jak tylko zrobi się cieplej.

 

Pozwolę też sobie powielić post jaki napisałem w temacie o kotłach gazowych.

Może ktoś zajrzy tutaj i mi pomoże w dokonaniu wyboru.

Szczerze mówiąc to po przeczytaniu kilku stron o kotłach jestem bardziej głupszy niż zaczynałem.

Gaz ziemny.

Dom 180m2.

Kubatura około 650m3

podpiwniczony - fundamenty ocieplone styrodurem.

planowane ocieplenie dachu 18cm + 5 cm wełna.

planowane ocieplenie budynku 15cm styro.

Rodzina 4 osobowa (na razie).

Parter:

planowane 50 m2 podłogówki (kuchnia, przedpokój, gabinet, łazienka, wiatrołap), + 5 grzejników (kanałowy w salonie, dekoracyjny na ścianie pomiędzy kuchnią a korytarzem, dwa w jadalni, drabinka w łazience)

Poddasze:

podłogówka w łazience 7m2.

kaloryfery 4 pokoje + drabinka w łazience.

Piwnica:

dwa grzejniki + drabinka w pralnio-suszarni.

Myślę o solarach, ale moze w późniejszym termnie.

Jaki zastosować piec?

Jakich jeszcze informacji muszę udzielić by można było pomóc w wyborze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...