Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

o Emeryce i dla Emeryki


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

projekt był przygotowany pod silkę. zastanawialiśmy się czy nie zmienić materiału, ale po poczytaniu o zaletach silki stwierdziliśmy że nie zmieniamy.

zalety:

jest cicha,

jest mocna ,

nie ma tych kretyńskich otworów co w porotermie. (Ci co wiercą od czasu do czasu otwory pod cos solidniejszego niż obrazek wiedzą co mam na myśli)

jest zdrowa (materiały wypalane np ceramika nie do końca podobno są),

oddycha (mam nadzieje że nie za głośno :) )

 

wada:

jest zimna.

 

w projekcie mamy wełnę 12cm. wymieniamy ją na 20cm

 

chciałem wykorzystać otwory na instalację niestety... nie udało się :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

w grudniu to raczej nie ale chciałbym przed zimą zrobić tynki i wylewki a przez zimę powoli dłubać meble. fajnie byłoby wprowadzić się na przełomie wiosny i lata...

 

strasznie chciałem wykorzystać otwory silki. niestety szefu wykonawców i główny murarz przekabacili mnie żebym ustąpił argumentując:

- silka która przyszła miała swoje otwory nie do końca drożne. Trzeba było przebijać 2-3 mm kleksa na większości otworów,

- resztki kleju też zaklejałyby otwory,

- [podobno] i tak strasznie ciężko przepycha się kable przez te otwory,

- pionowego ciągnięcia kabli jest stosunkowo nie dużo,

- wolniejsze murowanie i więcej odpadów.

 

sąsiad, który budował z silki od razu mówił żeby nie łudził się, ale widziałem na forum jeden domek gdzie udało się wykorzystać otwory więc jest to możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
zapraszam do buszowania :) (bo mała liczba komentarzy nie zachęca do utrzymywania dziennika, ale to podobno dlatego że mało piszę)

 

W takim razie to powinna byc motywacja :wink: ....opisuj swoje przygody i kolejne etapy ,bo to dla nas wszystkich jest zawsze bardzo interesujace....bede tu z checia zagladala :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...