Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Koszt budowy według gotowego projektu biura


robeert

Recommended Posts

Przyjrzałem się dokładniej projektowi.

Dom prosty w budowie bez udziwnień, dach prosty w wykonaniu.

bez scianki kolankowej (odchodzi drugi wieniec wiec znowu trochę taniej)

- stan surowy otwarty:

141 100,00

Okolice radomia

jedna ekipa od murów, druga dach więźba + dobra balachodachówka

budowane nawet z porothermu (ale jak ktoś lubi silikaty no problem) w tych pieniądzach spokojnie naprawde ( mówię o samym domu)

 

NIE można liczyć kosztu każdego domu z m2 .. dodając do tego domu wykusze , połamane dachy z falami i inne dziwne ozdobniki i w 300 tys SSO można by sie nie zmieśćic.

 

Ps. uwaga do projektu .. totalnie brak części gospodarczej ( kotłownie i pralnia .. pod warunkiem ze macie tam gaz)

W wiatrolapie nie postawi sie szafy ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o projekty gotowe, niektóre firmy mają do nich dość szczegółowe kosztorysy, w których jest wszystko wyliczone w m2/mb/szt i do tego dołożony jest cennik. Mając takie coś wystarczy zaktualizować ceny na lokalne i ew. wybrane przez siebie materiały i będzie ok. Gorzej jak projekt tego nie ma (mój nie ma), więc trzeba zagryźć zęby usiąść i obliczyć ile czego jest w domu. Ścian, podłóg, sufitów, stropów, itp itd. Potem zebrać ceny wybranych materiałów, ceny robocizny (obdzwaniając lokalne ekipy) i złożyć w całość.

Ja tak zrobiłem, do tego wypisałem sobie wszystko w miarę dokładnie co będzie potrzebne (kominek, rekuperator, rolety, baterie, kibelki itp itd.). Jak już masz całość zrobioną masz pewną ceną minimalną poniżej której na pewno się nie uda. DOdając do niej jakąś stałą np 20-30% masz budżet jakim musisz dysponować aby dokończyć budowę... A potem na biężaco kontrolować jego "realizację" coby nie wydać 9/10 budżetu na 2/3 domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się dokładniej projektowi.

Dom prosty w budowie bez udziwnień, dach prosty w wykonaniu.

bez scianki kolankowej (odchodzi drugi wieniec wiec znowu trochę taniej)

- stan surowy otwarty:

141 100,00

Okolice radomia

jedna ekipa od murów, druga dach więźba + dobra balachodachówka

budowane nawet z porothermu (ale jak ktoś lubi silikaty no problem) w tych pieniądzach spokojnie naprawde ( mówię o samym domu)

 

 

Ps. uwaga do projektu .. totalnie brak części gospodarczej ( kotłownie i pralnia .. pod warunkiem ze macie tam gaz)

W wiatrolapie nie postawi sie szafy ..

 

To był przykład domu bo do decyzji jaki to jeszcze daleko. To jest jeden z rozpatrywanych na tym etapie. Jednak trzymałbym się tej koncepcji. Fakt, że zwracałem uwagę na na prostotę i łatwość ewentualnie wykonania. Brak pomieszczeń gospodarczych to główny mankament tego projektu. Na gaz w tej okolicy nie ma co liczyć. Położenie to obrzeża miasta powiatowego. Zachodnia Polska.

 

Z drugiej strony nie spodziewałem się takiego oddźwięku na mój post. Dziękuję Wszystkim za zabranie głosu. Właściwie z każdej wypowiedzi można wyciągnąć jakieś wnioski. I tak będę czynił.

 

Tematu oczywiście nie zamykam. Domyślam się, że jeszcze wiele moze w nim być napisane. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...