Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kometarze do mojego dziennika:)


Recommended Posts

Miśka, jaki piękny kwiatek - skąd wziąć szczepkę takiego?

 

Megana ja dostałam tego kwiatka, a z czasem urósł, rozsadziłam w tamtym roku, bo przewracał się, musi być wiązany, bo liście kaktusowe i cięzkie.

W tamtym roku ten drugi miał 1 kwiata w tym jeszcze nie.

Liście potrafią mieć wysokość -długość do 1 metra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pisałam u siebie, napiszę i tu...

 

Dobrze, że już jesteś:D

 

Nasze sianko przewracaliśmy ciapkiem i słoneczkiem, pamiętasz... pisałam Ci kiedyś, że chłop mój słoneczkuje??? Stwierdziliśmy, że już nie bedziemy się prosić z tym sianem. W przyszłym roku jak kupimy zwierzątka to się przyda:wiggle:

 

Mam takiego, prawie takiego kaktusa, liście niby identyczne ale kwitnie na czerwono... i może ciut mniejsze te kwiatki ma, ale też bardzo dużo... białego jeszcze nie widziałam:)

 

Zapiekanka z cukinią pyszna i szybka, wrzucasz wszystko do blaszki, skrapiasz olejem, do piekarnika i... masz czas na FM;)

 

Zapiekankę zrobię, bigos też - chociaż to bardziej leczo -wyszukałam fajny przepis, gdzie jest oczywiście cukinia - nawet 2 sztuki, pieczarki, papryka, kiełbaska, boczuś, pomidory, garść fasolki szparagowej, sól i pieprz, na koniec koperek. ;)

 

Arctica podejrzewam, że Twój kwiatek, jak jest taki jak mój a ma czerwone kwiaty to...

 

ackermanni Epifyllum

 

o taki ( zdjątko z netu):

 

 

2247326232_f593d4d&#5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Miśka:). Nie napiszę nic nowego stwierdzając,że macie niesamowitego powera,praca u Was mknie do przodu, że szok. Kwiaty przepiękne i poproszę o przepis,dorzuć go do Perłóweczki,chętnie skorzystam,nie tylko ja;). Co do naszej wylewki , wezwaliśmy pana rzeczoznawcę do poddasza,bo nasi(byli) fachmani straszyli nas sądem:evil:. Więc przyjechał pan rzeczoznawca i ocenił ich pracę,przy okazji wylewkę. Okazało się,że jest dobra,ale jak ktoś 0o 300kh stołem szura po wylewce andryhydowej,to pozostają wżłobienia :mad:. Piszę o rzeczoznawcy u Ciebie,żeby nie ujawniać swoich atutów przed innymi. Jak pomyślę o tym,to wrrrrrrrrrrr.Szkoda słów. Pa lecę do dentysty. Może skończy dziś i zaplombuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Miśka. Nie napiszę nic nowego stwierdzając,że macie niesamowitego powera,praca u Was mknie do przodu, że szok. Kwiaty przepiękne i poproszę o przepis,dorzuć go do Perłóweczki,chętnie skorzystam,nie tylko ja. Co do naszej wylewki , wezwaliśmy pana rzeczoznawcę do poddasza,bo nasi(byli) fachmani straszyli nas sądem Więc przyjechał pan rzeczoznawca i ocenił ich pracę,przy okazji wylewkę. Okazało się,że jest dobra,ale jak ktoś 0o 300kh stołem szura po wylewce andryhydowej,to pozostają wżłobienia Piszę o rzeczoznawcy u Ciebie,żeby nie ujawniać swoich atutów przed innymi. Jak pomyślę o tym,to wrrrrrrrrrrr.Szkoda słów. Pa lecę do dentysty. Może skończy dziś i zaplombuje.

 

Witaj Kamlotku:wiggle::D

 

A mi się wydaje, że jakoś to zbyt wolno idzie do przodu...:roll:

 

Tak w ogóle, to wczoraj napisałam Odpowiedź na Twojego posta... i cyk nagle znikneło, zreszta jak cytuję z odpowiedzią to wywala mnie na górę storny i musze zjeżdżać na dół, a pod cytowanym postem jest przerwa :eek: Mam tak prawie non stop.:x

Rozumiem Ciebie z TYM pisaniem i spokojnie pisz o czym chcesz tutaj... Dobrze, że był ten rzeczoznawca a jak ocenił poddasze? Nie chodzi mi broń Bóg o wycenę, a ich pracę.

Czyli wylewki dobre -to kamień z serca -ufffffffffffffffffffffffffffffff, ;)

 

Nu i ząbek zaplombowany?

 

Dobrego dzionka:D U mnie słonko... hura!:wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapiekankę zrobię, bigos też - chociaż to bardziej leczo -wyszukałam fajny przepis, gdzie jest oczywiście cukinia - nawet 2 sztuki, pieczarki, papryka, kiełbaska, boczuś, pomidory, garść fasolki szparagowej, sól i pieprz, na koniec koperek. ;)

 

Arctica podejrzewam, że Twój kwiatek, jak jest taki jak mój a ma czerwone kwiaty to...

 

ackermanni Epifyllum

 

Ten, ten... w zeszłym roku miał 38 kwiatków... cudny jest tylko kapie mu z kwiatków cuś takienklejące, nektar??? Teraz też kwitnie, jak dzwoniłam to mama mówiła.

 

Misia, jak leczo to koniecznie bałkański odlot z cukinią oczywiście:)... zaraz poszukam przepis to Ci podeślę... dla mnie bomba, jeszcze mi się nie zdarzyło odejść od gara jak jeszcze cuś zostało:oops:... za dobre:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też poproszę o przepis:)

 

No patrz zapomniałam wkleić ten przepis...:eek: Ale juz nadrabiam:)

 

Jest to przepis edysi79 , która prowadzi bloga Przy kuchennym stole. - żeby nie było że kradnę;)

 

 

Bigos z cukinii a może leczo...

 

 

Składniki:

- 1 duża lub 2 małe cukinie

- po strąku zielonej, żółtej i czerwonej papryki (może też być papryka biała)

- 30 dag pieczarek

- 1 pęto cienkiej kiełbasy

- 3-4 duże pomidory

- 2 cebule

- garść fasolki szparagowej (niekoniecznie)

- 8 łyżek oleju

- pół pęczka koperku

- sól i pieprz

 

 

Wszystkie warzywa umyć, obrać, fasolkę szparagową wrzucić do wrzątku z dodatkiem cukru i soli, odsączyć, wystudzić. Z każdego strąka odkroić końcówki i pokroić na trzy części.

Cebule pokroić w kostkę, zeszklić w dużym garnku na oleju, dodać pokrojone w kostkę papryki i pieczarki w półplasterki. Przykryć i dusić aż papryka będzie miękka, a pieczarki puszczą sok. Dodać kiełbasę pokrojoną w półplasterki, chwilę poddusić. Na końcu dodać pokrojone pomidory i fasolkę, oraz cukinię pokrojoną w kostkę o boku mniej więcej 2 cm. Przykryć i dusić aż cukinia zmięknie. Na koniec przyprawić do smaku solą i pieprzem dosypać posiekany koperek.

 

Do tej potrawy nie dolewa się wody, wystarczy sok jaki puszczą warzywa w czasie duszenia.

 

Czekam na cukinieeeeeeeeeeeeeeeeeeeee:wiggle: Tylko kiedy ja pojade na rynek:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEST TUTAJ

 

http://montignac.com.pl/CMS/index.php?option=com_content&task=view&id=519&Itemid=75

 

W ogóle tam rzeczy większość żartem pycha , juz Się hasła mogę doczekać prawdziwej Kuchni i obiadków MM ...[/ QUOTE]

 

Tez zapowiada Się mmmmmmmmmmmm pycha ...

 

Żałuję , Ze hasła Tych posadziłam cukini i kabaczków:bash:ALE JAK "Tylko pojawią sie Rynku bd, do kupię kilka;)W tamtym Roku OD pani starszej kupiłam 2 cukinie Średnie -3,50 za jedną :D. Z kabaczkami tu gorzej:(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

 

Znowu wizytowałem Tarnów.:rolleyes:

Po drodze wypatrywałem domu z "beczką" ale się nie dopatrzyłem.:eek:

Pewnie ze mnie niezdara.;)

 

Ojej......... szkoda.

Domku my nie budowaliśmy przy A4 i ufffffffffff;) Nastepnym razem pisz Zbysiu na priv, a po drodze podjedziesz, to zjazd z A4 z 3-4 km do mnie.:)

 

Zbigniew ,Ty nie szukaj domu z beczką,tylko wypatruj domu przy którym jest trąba powietrzna, To na pewno bedzie ten z Miśką biegającą wookół;)

Ahhaaaaaaaaaaaaaa :rotfl: Dzisiaj nie biegałam - pada i pada... A raniutko było takie piekne słonceeeeeeeeeeeee, kto to by pomyślał....

Właśnie , masz rację .

Zapomniałem też o sianie.

 

Zbysiu wiesz co..................

 

Najszybciej byś znalazł mój domek lecąc samolocikiem, ot takim helikopterem -bo mają trasę. Na Tarnów - bardzo szybko byś i beczkę dostrzegł i sianko zmokniętę na polu:bash::rotfl:

 

 

Ale się chichram ahhaaaaaaaaa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ciociu ;)

wróciłam z chwilowego pobytu w pl. nazwałabym go maratonem :rolleyes:. dzis odsypiałam do 11.

pogoda nierozpieszcza brrrrr mam nadzieje ze sie polepszy .

pozdrawiam :)

 

Hej ciotka!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Sobie wyobrażam ten maraton;)

Ja mam nadzieję, że jutro będzie pogoda ok, bo drzwi odebraliśmy w sobotę i jutro może wstawimy -wejściowe. :) Mam nadzieję, że to taki sam złoty dąb jak okien.

A ja dzisiaj oglądałam TV, miałam lenia żeby popisać w dzienniku, ale to z czasem uzupełnię. Teraz aż tak tego nie ma duzo, bo u nas szpachlowanie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...