Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kometarze do mojego dziennika:)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czytałam dziennik i tak się zaczęłam smiać :lol::lol::lol:..............bo wiecie co, wyobraziłam sobie Ciebie Miśka z tą piłą elektryczną :o:o:o:lol::lol:..........dobrze,że nikt wtedy nie gwizdnął na Ciebie,bo byłaby Miśkowa masakra piłą elektryczną.......:o:o:lol::lol::lol:............nie no super musiałaś wyglądać - aż się prawie popłakałam ze śmiechu :lol::lol: sama nie wiem czemu,ale ta moja wyobraźnia podsunęła mi takie obrazy,że nie mogłam się powstrzymać :lol::oops::lol::lol:..........Ale pomysłów to Ci nie brakuje - cały czas czymś zaskakujesz :D

 

No widzisz i znów zaczęło padać :-?...........Hmmmmm chyba znowu trzeba zebrać dziewczyny i odtańczyć taniec słońca,bo przydałoby się,żebyście ten daszek już skończyli niedługo.....:D to co dziewczyny? - jesteście za? :D:D:lol:

 

Mam nadzieję,że ciasto się udało :D mniam mniam zapewne już całe wszamane :lol:

 

Pozdrowionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już ci zazdroszczę tych kompocików z gruszek i ciasta.....mnnniam

Miśka ty nie tylko dobry budowlaniec jesteś ale i dobra gospodyni domowa :o :o spiżarka na zimę już pewnie pęka w szwach :wink:

 

Wiesz, kiedy mieszkałam na północy ( smieję się nieraz do Miska, że północ -południe -to ciut jak nie ten film), to tak zawsze gruszki, jabłka, sok z malin, śliwki, sok z agrestu i porzeczek - z tego na parze sokownika... Ten sokownik rozwiązał wiele zabawy z kompotami :wink: Ale to moja mama bardziej uwielbiała działkę, ja to wtedy traktowałam inaczej (zresztą dziecko małe i studia)... Chociaż myslę, że w życiu trzeba dorosnąć do pewnych rzeczy...

Teraz gdy widzę cenę gruszki 3,50 kg :roll: To jestem zadowolona, że narazie tutaj mam możliwość iść i coś zrobić, z jabłkami to samo...

W tamtym roku miałam ogórki chili i kiszone... Misiek uznał, że szkoda mojego czasu i kupowanie np. buraków i prąd -to to samo co kupię...

Ale .... aleeeeeeeeeeee... jaka była np. wygoda, gdy jednak były te ogórki kiszone... Starczyły akyrat do lata, ale ogórki w tamtym roku dostaliśmy od znajomej, bo miała już dość weków itp.

W tym roku autentycznie nie miałam czasu, ale nawet jutro chętnie bym kupiła... ale po nocy znowu robić?

Nie pęka w szwach spiżarka... bo dopiero dzisiaj coś miałam czas zrobić... i pomimo, że miałam robić tylko gruszki, to wzięłam się za jabłka... Ale jabłka obieram trę na grubych oczkach i też pasteryzuję - tez mi trzymały sporo, a gotowe w zimę na szarlotkę :wink:

Gruszek mam 19 słoików - kompoty ( te litrowe), 11 słoików jabłek startych, spróbowałam z gruszek upichcić ala marmoladkę i wyszła bardzo słodka..ale z goździkami dobra... To eksperyment robiłam, więc jeden spory słoik 0,5 l.

Dzisiaj był i kompocik z gruszek i szarlotka ale z jabłuszkami... one są takie kwaskowe jak antonówki ( a może to antonówki -jakaś odmiana ich, chociaż antonówki sporo soku puszczają :roll: ).

Cały dzień byłam w kuchni... masakra a miałam sobie poleniuchować...

Ogórki i buraczki nie dają mi spokoju...

Achhhhhh no i wisienki mam pomrozone - ot tylko tyle porobiłam :wink: Ale dobre i to....

:wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałam dziennik i tak się zaczęłam smiać :lol::lol::lol:..............bo wiecie co, wyobraziłam sobie Ciebie Miśka z tą piłą elektryczną :o:o:o:lol::lol:..........dobrze,że nikt wtedy nie gwizdnął na Ciebie,bo byłaby Miśkowa masakra piłą elektryczną.......:o:o:lol::lol::lol:............nie no super musiałaś wyglądać - aż się prawie popłakałam ze śmiechu :lol::lol: sama nie wiem czemu,ale ta moja wyobraźnia podsunęła mi takie obrazy,że nie mogłam się powstrzymać :lol::oops::lol::lol:..........Ale pomysłów to Ci nie brakuje - cały czas czymś zaskakujesz :D

 

No widzisz i znów zaczęło padać :-?...........Hmmmmm chyba znowu trzeba zebrać dziewczyny i odtańczyć taniec słońca,bo przydałoby się,żebyście ten daszek już skończyli niedługo.....:D to co dziewczyny? - jesteście za? :D:D:lol:

 

Mam nadzieję,że ciasto się udało :D mniam mniam zapewne już całe wszamane :lol:

 

Pozdrowionka :)

 

Wiesz to ja teraz wiem dlaczego ostatnio ten facet jechał w aucie powoli -ba nawet bardzo powoli... bo jak mnie widział z piłą tarczową ręczną -to dumał: - co ta baba tam robi Ahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...

Iza jeszcze troszkę a jak obcykam piłkę to może z tych palet jakieś rzeźby wytnę ahahaaaaaaaaaaaaaaaaa....

Ta piła jest bynajmniej bezpieczniejsza jak spalinowa - łańcuchowa, tamta szarpie nieraz... Niestety gwizdu bym niesłyszała :cry: :wink: :lol:

 

Taniec musi być, oj musi.... :wink: :lol:

 

Pozdrawiam Izaaaaaaaaaaaaaaaaa... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyszłam na ciastoooo a tu niciiii nawet nie ma zdjęcia :cry:

a miałaś lezeć i zbijać bąki :evil: ty niegrzeczna ty ....nu nu !!!!

 

Ahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a akurat zaraz po odpowiedziach miałam wkleić :wink:

 

Nu i kufa nici z byczenia, ale może to dobrze bo jeszcze głupoty by mi przychodziły do głowy jakbym tak cały dzień miała leżeć obok Miska... A potem wiesz... szef budowy molestuje pracownika i przerąbane :lol: :lol: :lol: :wink: O ten sobie poleżał :wink: Chociaż obiadzik szybko w kuchni zrobił -wpadł jak strzała a ja jadłam na raty obiad... :wink: :lol:

 

A oto zapraszam na SZARLOTKĘ z jabłuszkami i u góry z bezą ( do białka dodaję zamiast mąki ziemniaczanej kisiel i cukier) na samej górze kruszonka i puder... :wink:

 

http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/14515/normal_Szarlotka_1.jpg

 

http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/14515/normal_Szarlotka_2.jpg

 

http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/14515/normal_Szarlotka_3.jpg

 

http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/14515/normal_Szarlotka_4.jpg

 

Bogu niech będą dzięki - Misiek mi zostawił jeszcze szarlotki :wink: :lol:

 

Także kobietki SMACZNEGO... bo dla WAS tu przyniosłam swoje ciacho... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spisałaś się na medal z tym ciastem i jeszcze foteczką :o hi hi hi

ja niestety nie posiadam takowych talentów z pieczeniem ciast i ciasteczek :roll:

ale zjesc by się zjadło . moze kiedys zacznie wkoncu cosik wychodzić i zrobie takie ciacho ze HO HO HO.....a tym czasem popatrze na twoje smakołyki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spisałaś się na medal z tym ciastem i jeszcze foteczką :o hi hi hi

ja niestety nie posiadam takowych talentów z pieczeniem ciast i ciasteczek :roll:

ale zjesc by się zjadło . moze kiedys zacznie wkoncu cosik wychodzić i zrobie takie ciacho ze HO HO HO.....a tym czasem popatrze na twoje smakołyki :wink:

 

Gosiu jeszcze napewno nie takie ciacho upieczesz i zapewne będzie HO HO HO :wink: Talentu do ciasta nie potrzeba, tylko dobrego wyrobienia jego i proporcji :wink: a z czasem im częściej będziesz piekła, to sama dodasz tego, albo ciut tego... Będziesz piekła poswojemu :wink:

Uciekam bo jestem ciut zmęczona, ale domek ma 1/3 membrany :wink:

Pozdrawiam :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misia gratuluję postępów na budowie :lol:

Czy nie boicie się trochę zakładać membranę podczas deszczów?

Co do zżerania membrany przez środki impregnujące drewno,to najlepszą specjalistką jest madmegs. Z całego serducha życzę Ci słoneczka,a u nas na Warmi modla się o deszcz,bo sucho jak chol..a. Dla Ciebie specjalnie zaczynam tańcować i wznosić ręce z odciskami. Daj tylko znać czy moje tańce i modły przynoszą pożądany skutek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...