Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kometarze do mojego dziennika:)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj!!!!! :p

ależ Ci zazdroszcze tego rozliczenia z US !!!!!!! :roll:

ja to nawet nie wiem jak sie za to zabrac :( :o

chyba skorzystam z usługi jakiegos biura podatkowego w tej sprawie :( :-?

 

Witaj milusio Kala :wink:

 

Kala na serio dałabyś radę sama, a tak zawsze te pieniązki są w kieszeni. Ja też myslałam, że to skomplikowane, ale proste :wink: Jedynie co jest pracochłonne a raczej czasochłonne -to sprawdzenie artukułów budowlanych co mozna odliczyć a co nie....

Potem piszesz nr FV na WZM 1/a, L.p. - z FV. pozycji które odliczasz, datę, nip sprzedawcy, Wartośc brutto z Faktury i vat :wink: Na końcu podliczasz wartość i vat... - który mnożysz przez 68,19% i wychodzi Ci Twój zwrot.

Są wykazy materiałów budowlanych -alfabetyczne a i w/g PKWiU możesz sprawdzić :wink: Ja czego nie byłam pewna to wpisywałam w google np. czy mozna odliczyć .... i wyskakiwało przeważnie np. odpowiednia strona z Muratora i tam była odpowiedź :wink:

Jeżeli nie masz PKWiU -okazjuje się, że nie trzeba wpisywać już w FV -na kopiach :wink:

Jeszcze jest ciut czasu -za pół roku akurat zwrot... Raz w roku możesz odliczyć -nam kobietka podpowiedziała, że najlepiej pod koniec roku się rozliczać, bo uzbiera się FV :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!!!!! :p

ależ Ci zazdroszcze tego rozliczenia z US !!!!!!! :roll:

ja to nawet nie wiem jak sie za to zabrac :( :o

chyba skorzystam z usługi jakiegos biura podatkowego w tej sprawie :( :-?

 

Tu jest pomoc;

http://forum.muratordom.pl/zwrot-vat,t60493-3720.htm?highlight=odliczenia

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z uśmiechem.

Dzień cały przebijałem się przez FV i wieczorem, dla rozrywki, odwiedziłem forum Muratora.

Od około 3 miesięcy stałym punktem wizyt na FM jest dziennik Miśki i komentarze do niego. Mistrzostwo świata, wielki szacunek dla szanownej Miśki i Jej Męża za dotychczasowe dokonania. Sam zasuwam na budowie na ile czas i umiejętności pozwalają, więc tym bardziej doceniam...

Kilka razy w miesiącu przejeżdżam przez Maszkienice i zawsze z sympatią przypominam sobie Wasz domek. Rozglądam się też uważnie, czy go zlokalizuję? (aaa, nawiasem mówiąc, czy nie jest to budowa obok producenta materacy?).

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę ja strasznie WAS przepraszam -dzisiaj zaczytałam się w Pamiętniku z Moskwy :o - jestem na 10 str. z 16 :D z małymi przerwami -na filmy :wink:

 

Tak się zaczytałam, że nie zaglądałam nawet do komentarzy :o

 

Kala - ale żeś mi strzekiła Mikołaja :D :lol: :lol: :lol:

To się nazywa Mikołajjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj aj aj :lol:

 

Arctica - ale superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Mikołajki ahahaha :wink:

 

Dziękuję WAM :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z uśmiechem.

Dzień cały przebijałem się przez FV i wieczorem, dla rozrywki, odwiedziłem forum Muratora.

Od około 3 miesięcy stałym punktem wizyt na FM jest dziennik Miśki i komentarze do niego. Mistrzostwo świata, wielki szacunek dla szanownej Miśki i Jej Męża za dotychczasowe dokonania. Sam zasuwam na budowie na ile czas i umiejętności pozwalają, więc tym bardziej doceniam...

Kilka razy w miesiącu przejeżdżam przez Maszkienice i zawsze z sympatią przypominam sobie Wasz domek. Rozglądam się też uważnie, czy go zlokalizuję? (aaa, nawiasem mówiąc, czy nie jest to budowa obok producenta materacy?).

Pozdrawiam serdecznie

 

Ojej ale miło i ciepło mi się zrobiło na serduchu :wink:

No i proszę, kto by pomyslał, że ktoś rozgląda się domkiem moim :o

Jestem zaskoczona.........

Odpowiedź napiszę na priv :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry

 

tylko mikołaje i mikołaje

 

hmmmm

 

:lol: :lol: :lol:

 

Mi mikołaj przyniósł czekoladę - a mój Misiek szampanika, którego wypilismy czytając Pamiętnik znaleziony w Moskwie... :wink: No i jak nie zaginąć w FM?

Nu jakkkkkkkkkkkkk...

Wejdzie człek w inne wątki i koniec - człowiek zaginął w akcji :wink: :lol: :lol: :lol:

Jak zaczełam czytac Miskowi pamiętanik to tylko pytał a co z tą Niną i co dalej?

Dzisiaj juz zostało mi 4 strony i zaraz czytam - akurat pochmurny dzionek, to

dokończę :wink:

Kawusia -dobrego dzionkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Misia....wpadłam się przywitać i odhaczyć na liście obecności cobyś o mnie nie zapomniała :wink:

 

Ostatnio kiepściunio się czuję.....i przez to będę miała zaległości na forum :(

 

paaa

 

Gosiu ależ jak mozna Ciebie zapomnieć -toż byłby to grzech, przykro mi i zyczę dobrego samopoczucia -zdrówka...

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miśka... wyrzuć te szpilki w cholerę.... z zapartym tchem czytałam kiedy się w końcu wy.... no przewrócisz :-? A pościk dłuuugi oj dłuuugi :roll:

 

I się nie doczekałam :D

 

Wiesz co... chyba i ja przysiądę do tego pamiętnika z Moskwy... kiedyś czytałam, ale chyba tylko samiuśki począteczek... dobre było :roll: tylko doba za krótka :-? .

 

Pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miśka... wyrzuć te szpilki w cholerę.... z zapartym tchem czytałam kiedy się w końcu wy.... no przewrócisz :-? A pościk dłuuugi oj dłuuugi :roll:

 

I się nie doczekałam :D

 

Wiesz co... chyba i ja przysiądę do tego pamiętnika z Moskwy... kiedyś czytałam, ale chyba tylko samiuśki począteczek... dobre było :roll: tylko doba za krótka :-? .

 

Pa

 

Hm hm Początek ciekawy -ale potem to z rumieńcami siedziałam, bo ... nawet takie sceny opisane że hmm, zaś Misiek ponieważ pracował kiedyś w Rosji -ale nie w Moskwie, to był bardzo ciekawy jak tam losy Sławka -bohatera :wink:

Nu to przeczytałam, bo wciągnął mnie ten pamiętnik, a teraz czekam na dalszy ciąg -chyba będzie :roll:

Potem jak Miskowi opowiadałam co i jak, to żartował sobie ze mnie, że już wie, dlaczego ja taka podniecona jestem jak odchodze od kompa :lol: :lol: :lol: Faljat jeden, nu faljat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...