Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kometarze do mojego dziennika:)


Recommended Posts

Miśka ty już do świąt to przygotowana jesteś na szóstkę. Ja w tym roku przymierzałam się do zrobienia pierogów wcześniej i uszek by w samą wigilię nie lepić, ale mi odradzono, że tak już dobrze to nie będą smakować jak będą zamrożone w lodówce.

 

Ja się przymierzam dopiero po świętach wziąć się za to rozliczanie i pewnie się skończy, że w nowym roku będę to robiła. Oj nie chce się jak nie wiem co.

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

Ja się przymierzam dopiero po świętach wziąć się za to rozliczanie i pewnie się skończy, że w nowym roku będę to robiła. Oj nie chce się jak nie wiem co.

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

 

Pamiętaj Ania ,że rozliczyć się możesz raz w roku,jak złożysz np w sztyczniu 2010,to następne będziesz mogła złożyć w styczniu 2011. Nie lepiej teraz usiąść i to zrobić lub przed Sylwestrem. Czy to nie Ty pisałaś,że Teściowa,by to zrobiła :roll: . Zagadnij ją przy Świątecznym obiedzie,no chyba,że pieniądze ze zwrotu nie są Ci tak potrzebne :roll: :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja się przymierzam dopiero po świętach wziąć się za to rozliczanie i pewnie się skończy, że w nowym roku będę to robiła. Oj nie chce się jak nie wiem co.

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

 

Pamiętaj Ania ,że rozliczyć się możesz raz w roku,jak złożysz np w sztyczniu 2010,to następne będziesz mogła złożyć w styczniu 2011. Nie lepiej teraz usiąść i to zrobić lub przed Sylwestrem. Czy to nie Ty pisałaś,że Teściowa,by to zrobiła :roll: . Zagadnij ją przy Świątecznym obiedzie,no chyba,że pieniądze ze zwrotu nie są Ci tak potrzebne :roll: :wink: :lol:

 

Asiu to faktycznie ja chcę to wcisnąć teściowej. :roll: :roll: :roll: :roll:

Teraz tak myślę, że może ona mi tylko pomoże. Sama jeszcze nie wiem. Teściowa chciała abyśmy to zrobiły w następnym roku, bo teraz nie za bardzo ma czas. Mieszkamy od niej daleko, więc zobaczymy się dopiero na święta, a w święta to impreza imprezę goni. Jeździmy prawie do wszystkich, więc nie za bardzo mam jak ją przycisnąć. Jak to wyjdzie to się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było, ale pomału nadrobiłam zaległości.

Drzwi pogratulować- dość wyszukany gust ma twój misiek. Dobrze, że z fakturką wszystko w porządku i wróciła do swoich właścicieli, a to niesfora z niej. Miśka a może to twoja sprawka tak zostawić ją samą na pastwę kseromana. Zamyśliłaś się o tym chodzeniu w szpilkach, aby nóg nie połamać i zapomniałaś.

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

To sprawka zagonionego Miska, bo on biegł z tymi wszystkimi xerami :wink: :lol: Pan poprostu nie oddał jemu jej -gdy pobiegłam po nią do urzędu, to jeszcze leżała w xerze... :lol:

Bo to taka mała była jak formatu A5 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miśka ty już do świąt to przygotowana jesteś na szóstkę. Ja w tym roku przymierzałam się do zrobienia pierogów wcześniej i uszek by w samą wigilię nie lepić, ale mi odradzono, że tak już dobrze to nie będą smakować jak będą zamrożone w lodówce.

 

Ja się przymierzam dopiero po świętach wziąć się za to rozliczanie i pewnie się skończy, że w nowym roku będę to robiła. Oj nie chce się jak nie wiem co.

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

 

Ja gotuję zawsze więcej pierogów itp. do wody dodaję ciut oleju wtedy się nie sklejają i szczerze, to pierogi jemy odsmażane na patelni -takie wolimy przyrumienione, zaś uszka juz ugotowane tylko lekko obgotowuję, nieraz wrzucam do wcześniej przygotowanego barszczu i razem grzeję. Chociaż wolę oddzielnie podgrzewać, bo wtedy nie są takie rózowe.

 

Prawie na 6 jestem dzisiaj juz przygotowana - biegałam i pokupowałam prezenty i resztę składników, które są mi potrzebne do ciast itp.

Dzisiaj namoczyłam znowu 3 garści grzybów -prawdziwków :wink: i jutro ruszam w kuchni z pierogami :wink:

Brak mi tylko owoców -ale to przed Wigilią zakupię. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, zapachniało u Ciebie Świętami :D .

Pozdrawiam i dziękuję za wizytę w Bukowej Chatce!

 

Witaj miło :wink:

 

Oj zapachnie znowu niebawem piernikami...dzisiaj własnie zakupiłam posypki, ale nie dostałam niestety barwników spożywczych :cry: Aby sobie samej zabarwić lukier. Z drugiej strony to Misiek zawsze woli w polewie pierniki -więc i mniej bawienia! :wink:

 

Pozdrawiam również :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedświąteczne dzień dobry

 

Miśka - normalnie ty już mogłabyś święta robić, :D :D :D

 

:lol: :lol: :lol:

 

Dzisiaj przytargałam ze strychu węże -oświetlenie na barierkę, na balkon. Misiek patrzy się i mówi - a Ty co tam znowu ( :roll: ) kombinujesz?

 

- nu jak to co... jutro będzie kolorowo!

 

a on ot - :o :o :o Zdziwionyyyyyyyyyyyyyy :roll:

 

:lol: :lol: :lol:

 

Tylko coś góral wczoraj mówił, że słabo spasły się zwierzaki lesne, za mało sadełka mają, to i zima będzie cieniutka.

Nu ja tam wolę już ten przymrozek, jak ciągłą chlapę śniezną...

Na to wygląda, że ze sniegiem chyba będzie skąpo...

Potem ów góral powiedział, że chyba, że do świat sie podtuczą zwierzaki, to zima będzie i snieg. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu sama dałabyś radę, to nie takie trudne...

 

to ja tylko szukałam wzorów -ale limit sobie dobrze wyliczyłam :lol:

 

A to tylko aby powpisywać z dwóch rubryk faktur w WZM 1 a - zdążyłabyś...

 

Faktycznie ma rację Asia -Kamlotek, że jak wyslesz w styczniu to dopiero za rok kolejne rozliczenie, a zawsze grosik jakiś wpadnie! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doberek Miska

co tam u Was ,ty pewnie juz powoli szykujesz sie do swiąt :wink: :D ,no bo w koncu w przyszły czwartek są swieta ihhihihih :D :D ,ja to juz doczekac sie nie umie bo uwielbiam swieta :D :D :D ,

a Ty kochana lepiej mi tu zdaj jaka mamy tam u nas pogode :roll: ,

 

Jessi ja też lubię święta :wink:

 

U nas sypie snieg, ciut ślisko...

 

Biegałam dzisiaj po sklepach, rynku ale prezenty schowane :wink:

 

Nu zimno u nas Jessi -zimaaaaaaaaaaaaa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny jak zwykle macie rację. :D :D :D :D :D :D :D

Znalazłam formularze i wykaz materiałów do odliczenia. To już coś. :) :) :) :) :)

Mam małe pytanko. Znalazłam takie coś:

„Wyliczamy wysokość zwrotu posługując się specjalnie przygotowanymi przez ustawodawcę wzorami. Jeżeli nie korzystaliśmy z ulg remontowej lub budowlanej suma podatku VAT z załączonych do wniosku o zwrot podatku VAT faktur zostaje pomnożona przez 0,6816. W wyniku tego działania otrzymamy właściwą kwotę zwrotu. Natomiast jeżeli korzystaliśmy z ulg remontowej lub budowlanej sumę podatku VAT z załączonych faktur należy pomnożyć przez 0,5523. W wyniku tego działania otrzymamy właściwą kwotę zwrotu.”

 

Tzn., że za pierwszym razem się rozliczę to mam 0,6816 w tym roku a jak będę chciała drugi raz się rozliczyć to wtedy będzie to już mnożenie przez 0,5523? :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze,że u Ciebie wątek nie umarł śmiercia naturalną.Zawsze coś się tu dzieje.Ale teraz przed świętami to kurcze jest troche roboty i nie każdy ma czas wpaść ( w szczególności mowię o sobie :lol: )

A ja to wogóle uciekam bo musze jechac do sklepu ,żeby kupić foremki do wycinania ciasteczek.Chce je dziś upiec 8)

Trzymajcie się ciepło dziewuszki i nie dajcie się zimie!!!

BUŹKA :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny jak zwykle macie rację. :D :D :D :D :D :D :D

Znalazłam formularze i wykaz materiałów do odliczenia. To już coś. :) :) :) :) :)

Mam małe pytanko. Znalazłam takie coś:

„Wyliczamy wysokość zwrotu posługując się specjalnie przygotowanymi przez ustawodawcę wzorami. Jeżeli nie korzystaliśmy z ulg remontowej lub budowlanej suma podatku VAT z załączonych do wniosku o zwrot podatku VAT faktur zostaje pomnożona przez 0,6816. W wyniku tego działania otrzymamy właściwą kwotę zwrotu. Natomiast jeżeli korzystaliśmy z ulg remontowej lub budowlanej sumę podatku VAT z załączonych faktur należy pomnożyć przez 0,5523. W wyniku tego działania otrzymamy właściwą kwotę zwrotu.”

 

Tzn., że za pierwszym razem się rozliczę to mam 0,6816 w tym roku a jak będę chciała drugi raz się rozliczyć to wtedy będzie to już mnożenie przez 0,5523? :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

 

Aniu, zapomnij o tym... :wink:

 

Wypełniasz WZM -1, część A, B, C - Rok rozpoczęcia inwestycji -czyli 2009, w części D...

D.1. -wypełnisz jak będziesz miała już sumę kolumny nr 5 w Załączniku WZM -1 A, wtedy pomnozysz 68,18 % i wyjdzie Twój zwrot vat. :wink:

 

Cena za 1 m2 w części D2 to 3,924, potem data złożenia wniosku -na drugiej str. podpis (podpisy jak we dwoje) -dodatkowe informacje -możesz podać adres inny do korespondencji -ewentualnie swój tel.

 

W części D2 - te limity one same Ci wpiszą... :wink:

 

Część WZM -1A:

 

Dane zaś pod spodem:

nr faktury - np. EV/2345/2009, lp. z faktury wykazywanego wydatku- jeżeli na fakturze mam klej do płytek i sprawdziłam, że mogę go odliczyć, zaś pod spodem mam rzecz, której nie ma w wykazie do odliczenia -wpisuję w googłe np. siatka podtynkowa -okazało się, że nie można, potem mam znowu kolejny klej -mogę go odliczyć.

to piszę: 1,3, (2 nie do odliczenia więc nie piszę), data wystawienia -na fakturze i nip sprzedawcy.

Kwota brutto spisuję z faktury - i w kolumnie 5 (bo mam pozwolenie na budowę) wpisuję kwotę vat tych arykułow 1-3 zsumowaną -bez pozycji 2!

Mam załóżmy faktur 40 sztuk - sprawdziłam artukuły do odliczenia - i wpisuję pokolei.

dojeżdżam do końca wyszło np. brutto 6400, vat 4900 :wink: w sumie, kiedy obie kolumny podliczyłam tj. kolumna 4 i kolumna 5.

W kolumnie 5 sumę 4900 mnożę przez 68,18 % i to jest moja kaska jaka mi zwrócą :wink: to zwrócą mi 3341 :wink: W/g naszego wymyslonego przykładu.

Pilnuj tylko aby nie zsumować wszystkich pozycji tylko te które odliczasz -powoli, pokolei.

Ja to w pospiechu raz pododawałam sobie raz vat, raz netto :lol:

Pierwsze co to sprawdź co odliczmy

 

Proszę w/g alfabetu!

 

http://michalp2006.republika.pl/VZM.htm

 

Jak czegos nie wiesz to pisz... to nie trudne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze,że u Ciebie wątek nie umarł śmiercia naturalną.Zawsze coś się tu dzieje.Ale teraz przed świętami to kurcze jest troche roboty i nie każdy ma czas wpaść ( w szczególności mowię o sobie :lol: )

A ja to wogóle uciekam bo musze jechac do sklepu ,żeby kupić foremki do wycinania ciasteczek.Chce je dziś upiec 8)

Trzymajcie się ciepło dziewuszki i nie dajcie się zimie!!!

BUŹKA :wink:

 

Witaj ASIU :wink: :D

 

Oj ja dzisiaj dokończę pierogi -bo wczoraj musiałam obejrzeć Londyńczyków :wink:

Wczoraj w międzyczasie pranie miałam -bo znowu ciut ubranek...

Dzisiaj tez pranie na mnie czeka -pościel :roll:

Nu i jutro to wezmę się chyba za pierniki :roll:

Dzisiaj Misiek pojechał po ryby -wczoraj była dużżżżżąaaaaaaaaaaaaaaaa kolejka tam gdzie kupujemy.

A swięta tuż tuż... :wink:

Buźka i udanych zakupów - ja ostatnio widziałam te foremki w Lidlu - dalej były... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boszeeeeee jak mnie ta allegrowa baba wk......wia :evil: :evil: :evil: :evil:

 

Cześć Miska, na momenta wpadłam, a Ty nic tylko gotujesz, pieczesz, dusisz, smażysz... co tam jeszcze, aaa....wałkujesz, wygniatasz, no i pierzesz, sprzątasz...

 

Jedź ty kobito na budowę to se odpoczniesz :wink:

 

:lol:

 

Witam Panie .

Uśmiechu na pracowity dzień.

http://emoty.blox.pl/resource/yahoo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...