Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRZEJNIK DRABINKOWY CZY PANELOWY?


aanet

Recommended Posts

Odradzam wszystkim zakup grzejników drabinkowych!

 

Wziąłem taki grzejnik o mocy prawie 250W/m2 i w łazience mam teraz zaledwie 18 stopni! w kuchni obok zwykły grzejnik panelowy 120W/m2 i cieplutko 22 stopnie. Najgorszemu wrogowi nie poleciłbym badziewnych grzejników drabinkowych. Teraz dogrzewam łazienkę na prąd, a po zimie czeka mnie najprawdopodobniej przeróbka instalacji i wymiana na normalny aluminiowy grzejnik.

 

a cóż to za jednostki parametrów grzejnika i jak to rozumieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może fizyka nigdy nie była mi najbliższa albo zwyczajnie jestem mało bystra, ale wytłumaczcie mi proszę na czym polega różnica (za wyjątkiem estetycznej) pomiędzy grzejnikiem panelowym a drabinkowym?!

jeśli mają taką samą moc i są wykonane z tego samego materiału... okey, rozumiem, że w drabinkowych powierzchnia oddawania ciepła jest większa, bo w końcu więcej rurek, ale poza tym!? w typowej łazience - odpowiednio zaizolowanej i wentylowanej różnica nie powinna być odczuwalna (w gigantycznych pomieszczeniach - jestem w stanie zrozumieć, że jednak tak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może fizyka nigdy nie była mi najbliższa albo zwyczajnie jestem mało bystra, ale wytłumaczcie mi proszę na czym polega różnica (za wyjątkiem estetycznej) pomiędzy grzejnikiem panelowym a drabinkowym?!

IMO tylko na tym, że panelowy o tej samej mocy co drabinkowy będzie zajmował znacznie mniej miejsca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...
a cóż to za jednostki parametrów grzejnika i jak to rozumieć?

 

Podstawowe. Na podstawie parametru W/m2 dobiera się moc (w uproszczeniu wielkość) grzejnika do pomieszczenia. No chyba, że ktoś mieszka np. w pałacu i ma pomieszczenia wysokie na 5 metrów, to musi sobie trochę inaczej radzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Mnie się wydaje że drabinkowy zajmuje mniej miejsca ale to pewno wszystko zależy od kształtu. Kształtów ci u drabinek dostatek i to jest poważna zaleta.

Przekonasz się najprędzej jak weźmiesz katalogi producentów i porównasz sobie wielkości grzejników o tej samej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

podciągam temat

muszę zakupić grzejnik drabinkowy do łazienki, który miałby również podłączenie do prądu. Łazienka jest o wymiarach 3,10x2,45 i wysokość ok 2,5 m. Jaką moc powinien mieć grzejnik aby w łazience było ciepło? Oczywiście ręczniki też będą wisieć na grzejniku dopóki nie wyschną. Jakiej firmy grzejniki polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...