Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt KONWALIA pracownia HORYZONT


Recommended Posts

  • 2 months później...
  • Odpowiedzi 314
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj....

- osobiście wolę, żeby pokoje na poddaszu były większe a holl mniejszy...

- my z mężem założyliśmy, że chcemy mieć sypialnie na poddaszu razem z dziećmi – ze względów wychowawczych....

- na parterze wydaje mi się trochę niewygodne położenie kuchni, aby zanieść do niej np. zakupy musisz przejść przez salon, wolę wejście do kuchni bezpośrednio z holu i blisko drzwi wejściowych do domu....

To moja opinia, oczywiście kakażdy ma inne wyobrażenie odnośnie domu swoich marzeń .....

życzę trafnego wyboru.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kuchnię to macie w zupełności rację. Dlatego jeszcze się wacham. Do kuchni przechodzi się przez salon, ale tylko przez niewielką jego część. Chcę ją przedłużyć (salon i jadalnię) o 2m, wtedy przy kuchni mam zacieniony taras.Dom powiększe w ten sposób o około 30m. Na parterze zmniejszyłabym łazienkę (wc i natrysk) a na górze zrobiła jeszcze jedną dla dzieci. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Co sądzicie o tym projekcie ?

http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=22&id_autora=1&spacer=2&proj=KONWALIA

Może ktoś zbudował lub ma taki zamiar? Zainteresował mnie między innymi z tego powodu, że można go postawić na działce z wiazdem od południowej strony. Podobno może być względnie tani w realizacji. Kosztorysu jednak mi nie przysłano. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, do kuchni trzeba wejść przez pokój ale to chyba przeboleję. Co do ewentualnych zmian to chciałbym mieć na parterze oprócz łazienki dodatkowe WC oraz spiżarnię. Trzeba byłoby to zrobić chyba kosztem garderoby i kuchni. Zastanawiam się czy pieca nie umieścić po prostu w łazience. Jedną z zalet projektu to bliskość kominka i pieca która umożliwia wybudowanie jednego komina. Poza tym prosty dach - też zaleta. Oszczędności może nie duże ale jednak :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle bym sie nie przejmowała tym wchodzeniem do kuchni, bo to żaden problem. Tak sie zastanawiam tylko, czy nie jest to drogi dom w realizacji bo ma całkiem spory metraż. Podobna jest chyba Sosenka Horyzontu, może ją ktoś buduje i może się wypowiedzieć?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie:),

Dostałem kosztorys Konwalii. Ponieważ VAT podają jeszcze 7% zatem podaję wartość netto:wartość domu w stanie surowym zamkniętym- 128 250,67 zł

wartość robót wykończeniowych - 70 663,14 zł

przyjęto przy tym:

stawka roboczogodziny 6,30 zł

koszty pośrednie 60%

zysk 7%

koszty zaopatrzenia 5%

 

Nie uwzględniono w kosztorysie pozycji w których nie występują materiały(np roboty ziemne). Do tego jak widzę trzeba doliczyć instalacje wewnętrzne.

Co gorsza ceny materiałów podane za Sekocenbudem za I kwartał 2002 roku :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co wczoraj sie zebralem pojechalem na swoja dziale ;)

i tak sobie pochodzilem pospacerowalem i zastanawialem sie powaznie .....

wlazlem tez szfffagrowi ;) na budowę i obejzalem dokladnie to co buduje (BARDZO PODOBNY DOM TYLKO GARAZ ROWNOLEGLE NIE PRS.) a ze ja tez zalatwiam juz pozwolenie na budowe i musze wybrac projekt zaczolem analizowac wczoraj jeszcze raz iiiiii siedze iiiii mysle iiiiii grzebie po forum patrze tak na ta "twoja" chalpke iii mysle ........nie jest taka zla

jeszcze raz i :lol: tania jest :lol: "przelecialem projekty horyz. iii

konsternacja czy ja widzialem ten domek wczesniej ..........pewnie tak ale jakos sie nie przygladalem

http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=62&id_autora=3&spacer=2&proj=PAPROTKA

i mysle ze dla mnie ten by bardziej pasowal wiec jak sie zdecydujesz na Konwalie wielce prawdopodobne ze bedziemy budowac podobne domki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczorku, ładny domek ta Paprotka.

Przytulny. Dla mnie jednak trochę mało tam przestrzeni ale pewnie dlatego, że ja potrzebuję czegoś co mogłoby w przyszłości być domem dla dwóch rodzin. W Paprotce brakuje mi drugiego pokoju i miejsca na spiżarnię na parterze. Kobiety twierdzą, że przydatna i nie mam zamiaru z nimi polemizować.;) Podobnym domkiem jest Sosenka http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=35&id_autora=1&spacer=2&proj=SOSENKA i ma na forum sporo zwolenników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...