Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt KONWALIA pracownia HORYZONT


Recommended Posts

Witam sasiadow z paniowic!

My bedziemy budowac nasz domek w samych Obornikach. W Paniowicach mieszka moj kolega :-) Wioma, widze ze Wasza konwalie budujecie z maxow. Czy sa to maxy z cegielni w Pegowie? My zastanawiamy sie nad wyborem materialu (myslimy o polskim bk). Mozesz mi napisac, jakie koszty poniesliscie stawiajac mury? Budowaliscie sami, czy tez przez jakas firme (ekipe)? Oj, widze ze pomecze Was pytaniami :D

Aha - ktora wersje konwalii wybraliscie? Pozdr.Tomek R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 314
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

tr33

 

mamy konwalie wersja C (lustrzane odbicie) -zlikwidowana lukarna i troche zmian wew

Budujemy z maxów z Kozłowic.Nasz wykonawca sciagal je ponoc z fabryki, bo ma tam dobre układy.W Pegowie tez je widzialam.na forum dosyc dobrze o nich piszą , ja tez specjaline nie moge narzekac, zobaczymy pozniej.

Jezeli masz pytania to smialo, mozemy sie tez spotkac na budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki!

Na pewno niejednokrotnie skorzystamy z Waszych rad i doswiadczen. Tym bardziej, ze tez chcemy wersje c, bez lukarny i chcemy zrobic czesciowo lustrzane odbicie, tzn zamienic uklad pomieszczen na parterze. Z ochota wybierzemy sie tez na wycieczke, by troszke podpatrzyc i pozazdroscic (ale tak zyczliwie :D ). Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Wioma!

Pisalas, ze myslalas o dachowce ceramicznej, ale niestety z uwagi na kase stanello na cementowej.Otoz terazjest promocja na ceramiczna dachowke Robena w kolorze miedz. Kosztuje 27,50 za metr. Wlasnie sie na nia skusilismy - co smieszniejsze nie majac projektu kupionego (choc wybrany jest-konwalia!), bez uregulowanej sprawy z dzialka, etc. Ale zaczynanie budowy od "dymu z komina" tez jest przyjemne. Udalo sie wytargowac jeszcze upust za zaplate gotowka i darmowe przechowanie dachowki przez rok na skladzie budowlanym. Tak, ze moze warto o tym pomyslec - jesli jeszcze nie zamowiliscie innej dachowki. Pozdr. Tomek R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też buduję Konwalię , a że dowiedzialem się o Forum dopiero niedawno to też dopiero teraz sie pojawiłem. Chętnie bym zobaczył Twoją Konwalię Wioma na żywo , bo z tego co się zdążyłem zorientować , to zaczęliśmy w podobnym czasie i jesteśmy na prawie tym samym etapie.

 

Pozdrawiem również Ciebie tr33 , widzę że jednak udało Ci się załatwić z tą dachówką , to dobrze.

 

Pozdrawiam wszystkich budujących Konwalie oraz Tych , którzy zamierzają kupić ten projekt. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JSZ33

widze ze robi sie u nas "zaglebie konwaliowe".Bardzo chetnie sie spotkamy i porownamy nasze domki. Moze cos wiecej napiszesz o swojej konwalii jaki wariant, z czego budujecie , jakie wprowadziliscie zmiany.

 

 

Witaj Wioma !

 

Ja podobnie jak i Ty buduję Konwalię w wariancie C. Budujemy z Suporexu, zrobiliśmy trochę zmian , m.in. likwidacja drzwi wyjściowych z garażu ( jednych i drugich ) , wejście z garażu będzie bezpośrednio do domu przez pokój , który zmienimy w pomieszczenie gospodarcze. Poza tym zrezygnowaliśmy z jednego okna w kuchni, wychodziło od północy , nie było nam potrzebne. Jeszcze parę zmian będzie ale dopiero w trakcie.

Widzę , że masz już więźbę położoną. Faktycznie planujesz kłaść w przyszłym tygodniu dachówkę ?

 

Ja w sobotę jak będę wracał z Wrocławia to spróbuję podjechać do Paniowic i rzucić okiem z daleka na Twoją Konwalijkę , jesli nie masz nic przeciw temu oczywiście.

 

Pozdrawiam JSZ 33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jednego kierownika budowy który zatrudnia u siebie firmy podwykonawcze- tak ze nie musze sie o to martwic( nie ukrywam ze jest to bardzo wygodne i nie ma przestojów na budowie-oby tylko kaska byla)

Co do soboty to nie wiem ale tak moze ok 13.30

Przyjedziemy i obejrzymy dokladnie dzielo na dachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, JSZ 33 :)

Fajnie, że coraz nas więcej :)

 

Witaj baba_budowniczy

 

Na jakim etapie teraz jesteś, bo z ostatniego zdjęcia widziałem że wyciągasz fundamenty z bloczków betonowych , czy coś się zmieniło od tej pory ?

 

Pozdrawiam JSZ 33

Hej :)

Jesteśmy na etapie "zaraz przed stropem" - miał przyjechać dzisiaj, ale ze względu na upały i ograniczenia w ruchu ciężarówek pewnie będzie w poniedziałek/wtorek.

Tez zrezygnowaliśmy z wyjścia od północy i połączenia dom-garaż. My mamy dom dokładnie w osi północ-południe, cofnięty maksymalnie na północ - taras tam nie miałby sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jednego kierownika budowy który zatrudnia u siebie firmy podwykonawcze- tak ze nie musze sie o to martwic( nie ukrywam ze jest to bardzo wygodne i nie ma przestojów na budowie-oby tylko kaska byla)

Co do soboty to nie wiem ale tak moze ok 13.30

Przyjedziemy i obejrzymy dokladnie dzielo na dachu

 

 

Postaram się więc być tak jak Wy będziecie ok 13,30 , to na gorąco wymienimy pare uwag i poglądów.

 

Pozdrawiam JSZ 33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...