Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt KONWALIA pracownia HORYZONT


Recommended Posts

Broncio

te zmiany w projekcie zaproponowane przez p. z Kielc dotyczą wykonawstwa czy wprowadzasz jeszcze jakieś zmiany z rozkładzie pomieszczeń? Napisz coś więcej, może coś podpowiesz :lol:

 

Najważniejsza zmiana to zmiana wejścia głównego. Dzrwi wejściowe będą pod skosem i drzwi do garażu będą również pod skosem. Powoduje to że w pokoju na górze likwidujemy tą bezensowną ścianę i mamy piękny ustawny pokój. Postaram się to jakoś narysować, zeskanować i wrzucić potem tu linka bo ciężko jest mi to wytłumaczyć :D .

 

Reszta zmian to kosmetyka. Mieliśmy na dole robić łazienkę a z niej przejście do kotłowni. Po sugestiach naszego fachowca zmienimy to jednak na garderobę do gabinetu, tak jak było w oryginalnym projekcie i dużą łazienkę z oknem. Kocioł będzie ładnie schowany za kominem.

 

Dużo zmian w wykonawstwie co będzie się wiązało ze zmniejszeniem kosztów robocizny i przede wszystkim materiału. Tutaj zostaliśmy pozytywnie zaskoczeni. Nikt tak z nami jeszcze nie rozmawiał. Jak już będziemy zdecydowani to napiszę jaka to jest technologia i podam pełne namiary na ta firmę.

 

Pozdrawiam

 

P.S. Jak dobrze pójdzie to ruszymy z budową pod koniec marca :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 314
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

monka i baba_budowniczy

 

Zdecydowałem się odpowiedziec Wam jednak tutaj. Wątek spadł bardzo i pomyślałem sobie że warto go odświerzyć :D .

 

Zaczniemy od technologii. Firma która zaproponowała nam swoje usługi buduje w technologii kształtek styropianowych. Większość zmian w projekcie jest możliwa tylko przy zastosowaniu tej technologii.

 

Teraz może o reszcie zmian. Zdecydujemy się na podniesienie ścianki kolankowej o 1m. Zrezygnujemy z 4 okien dachowych. W pokoju obok garażu mamy zamiar zrobić pomieszczenie gospodarcze, ktore będzie dedykowane przede wszystkim na sprzęt ogrodowy. Dlatego są przewidziane drzwi na północ w tym pokoju. Jak pisałem wcześniej pralnię przewidujemy na górze obok łazienki.

 

A teraz o gabarytach domu i naszej rodzince.

Jest nas 2+2. W niedalekiej przyszłości może się to zmienić na 2+3. Istnieje również duże prawdopodobieństwo że za jakiś czas zamieszkają z nami rodzice.

Dlatego wybraliśmy dom o takich gabarytach. Fakt jest duży, ale po głebokim namyśle stwierdziliśmy że taki nam będzie potrzebny.

Koszt budowy stanu surowego zamkniętego razem z robocizną i materiałem został oszacowany wstępnie na około 180tys. Na 100% wyjdzie więcej. Myślę że może dojść do 200tys niestety.

Eksploatacja nas już tak nie przeraża jak sama budowa.

Technologia kształtek styropianowych powoduje, że znacznie spadają koszty ogrzewania domu.

 

To tyle. Cały czas bijemy się jednak z myślami czy wybierzemy tą technologię. Na razie jesteżmy przekonani na 85%.

Jeżeli się zdecydujemy to zaczniemy na początku marca. Budować będziemy w Warszawie w dzielnicy Białołęka.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broncio my jednak mamy nadzieję na mniejsze koszty. Na razie: materiał na ściany (MAX) 13K, robocizna 27K (bez dachu), dach ok. 40K z więźbą, oknami, rynnami itp (170 PLN/m z robocizną)

Na ile Wam wycenili materiał i robociznę w technologii kształtek styropianowych? Pewnie idzie wtedy sporo betonu...

No i ponawiam pytanie o kształt dachu po zmianie wejścia - czy spowodowało to jakąś "rewolucję" w jego konstrukcji?

BabaB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

moge juz zostac pelnoprawnym czlonkiem klubu Konwalii, poniewaz kupilam juz projekt.

W tej chwili jest u architekta i sie adoptuje , ale mam kilka pytan

W projekcie jest z Ytonga, ja chcialabym z silikatów.Czy architekt musi mi to zmienic w projekcie czy wystarczy jak zrobi to kierownik budowy.Czy fundamenty musza byc jakos"przerobione", bo silikaty sa dużo cięższe od Ytonga.

Jak mam z projektu czy dołączonego kosztorysu wyczytac i przeliczyc ile takiej silki np. bedzie mi potrzebne czy zostawic to fachowcom

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj wioma

Fajnie że wreszcie się ujawniłaś :D

Nasz projekt też jeszcze w adaptacji zmienialiśmy materiał na BK i z tego co wiem to przy adaptacji Pani, która nam to robi napisze adnotacje: dopuszcza się zmianę materiału z koniecznościa zachowania osi. Myślę że powinnaś jednak pozrozmawiać z architektem o zmianie materiału i Twoich wątpliwościach.

Jeśli chodzi o przeliczenie to musisz zdecydować się z czego budujesz, dowiedzieć się o wymiary i zapytać w jakiejś hurtowni ile bloczków wchodzi na metr kwadratowy. W kosztorysie z Horyzontu masz wymienione ilości metrów na ściany zewnętrzne i resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

moge juz zostac pelnoprawnym czlonkiem klubu Konwalii, poniewaz kupilam juz projekt.

W tej chwili jest u architekta i sie adoptuje , ale mam kilka pytan

W projekcie jest z Ytonga, ja chcialabym z silikatów.Czy architekt musi mi to zmienic w projekcie czy wystarczy jak zrobi to kierownik budowy.Czy fundamenty musza byc jakos"przerobione", bo silikaty sa dużo cięższe od Ytonga.

Jak mam z projektu czy dołączonego kosztorysu wyczytac i przeliczyc ile takiej silki np. bedzie mi potrzebne czy zostawic to fachowcom

Pozdrawiam

Witamy w klubie :-) Ja zmieniałam Ytonga na Maxy, ściana dwuwarstwowa - jakieś specjalne przeliczenia nie były potrzebne

BabaB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po dłuższej przerwie na stronie "konwaliowców".

 

wioma napisała:

Czy fundamenty musza byc jakos"przerobione", bo silikaty sa dużo cięższe od Ytonga.

 

Co do odchudzania fundamentów - wypowiedzieć się powinien projektant.Ja budując z SILKI nie zmieniałem parametrów podanych w projekcie, chociaż z rozmowy z projektantem wywnioskowałem, że można było to uczynić. Warunek był jeden - badania geotechniczne, które powinny dać odpowiedź na to pytanie. Podobnie ma się rzecz jeśli chodzi o potrzebę dodatkowego wzmcnienia fundamentów. Wszystko w tym wypadku zależy od gruntu, na którym ma być posadowiony budynek.

 

Jak mam z projektu czy dołączonego kosztorysu wyczytac i przeliczyc ile takiej silki np. bedzie mi potrzebne czy zostawic to fachowcom

 

Myślę, że niekoniecznie fachowcy muszą wyliczać Twoje potrzeby. Ja, w oparciu o długość i wysokość murów, robiłem sam wyliczenia. Okazało się, że diabeł nie taki straszny jak go malują. W broszurach producentów zazwyczaj jest podane ile bloczków wchodzi na 1 m kw. muru, nawet z uwzględnieniem rodzaju zaprawy. Tak więc z pewnością dasz sobie radę. :) Natomiast jeśli zamówisz nawet ciut więcej materiału, każda porządna hurtownia zabierze go z powrotem z placu budowy. Tutaj nie ma żadnego problemu.

 

Życzę powodzenia.

Pozdrawiam Stanisław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Cisza nastała od dłuższego czasu...

 

 

A u mnie się zaczyna.

Dzisiaj po południu odebrałem z Urzędu Dzielnicy Białołęka decyzję o Pozwoleniu Na Budowę. Nawet szybko im to poszło.

 

Teraz zaczynam chodzić za kredytem. Mam nadzieję że też pójdzie szybko.

No i jeśli wszystko wypali to zaczynamy w kwietniu. Wykonawca już wybrany. Pozostało tylko podpisać umowę.

A co u Was? Działacie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broncio - GRATULACJE :D :D

Mój projekt na ZUDzie dopiero, ale i tak sprawy nabrały w końcu tempa (przez całą zimę wstrzymywały nas media)

Czy podjąłeś już decyzję co do technologii (będą jednak kształtki styropianowe)?

Nie wiem czy zwróciliście uwagę, ale chyba nie będzie dwóch takich samych Konwalii - każdy ma na nia inny pomysł.

I jeszcze do Broncia - czy wiesz już w jakim banku i walucie weźmiesz kredyt?

BabaB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie pozostajemy przy kształtkach styropianowych. Musimy jeszcze tylko ponegocjować cenę :D . Dołożyliśmy trochę do wstepnych robót i cena strasznie wzrosła. Przeraził mnie koszt elewacji :o . Nie myslałem że są to takie koszty.

 

Pierwszą wycenę kredytu zrobiliśmy w PKO BP bo tam mamy rachunek ROR.

Ponieważ mamy kiepską zdolność kredytową (niestety), to w tym tygodniu idę do Expandera po inne propozycje. Może w innym banku dadzą więcej.

Waluta tylko CHF. Maksymalny czas spłaty i wkład własny powyżej 50%. Będe walczył o jak najlepszy kredyt. Dużo osób mi już poleciło Expandera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeraził mnie koszt elewacji :o . Nie myslałem że są to takie koszty.

Myślałam, że u Ciebie elewacja będzie tańsza - przecież styropian z zewnątrz już jakby masz :roll: Ja się jeszcze nie przymierzałam kosztowo do tego etapu, na razie sprawą otwartą pozostaje wełna czy styropian. Chyba częściowo przynajmniej styropian - część elewacji zrobimy z płytek (wykusz), które podobno lepiej się lubią ze styropianem. Czy możesz rzucić tzw rząd wielkości odnośnie elewacji i powiedzieć co jest takie drogie???

 

Też będę brała kredyt, który później spłacimy po sprzedaży mieszkania. I też myślę o franku ze względu na niskie raty miesięczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broncio wielkie gratulacje :D :D :D

My niestety mamy przestój, projekt po ZUD-ie brakuje tylko jednej pieczątki, dzisiaj miała być ale coś nie mogę złapać p. architekt żeby się dowiedzieć jak poszło. Coś mi tu śmierdzi bo sprawa już się trochę przedłuża, w zeszłym tygodniu projekt miał leżeć w Starostwie ale nie wyszło. Wkurzam się już trochę :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elewacja - ściany, cokół, podrzybitka i podokienniki, koszt materiału 9300zł natomiast robocizna 9100zł. Czyli razem 18400zł. Nie dostałem dokładnej rozpiski materiałów. Na etapie podpisywania umowy rezygnujemy z elewacji. Najwyżej później ten punkt dodamy aneksem, lub znajdziemy innego (tańszego?) wykonawce.

Zastanawialiscie sie juz z czego będziecie robić taras? My widzieliśmy już w paru miejscach taras wykonany z kostki. Nawet ładnie to wygląda. Po przeliczeniu materiału wyszło, że będzie też 3 razy tańszy niż tradycyjny taras obłożony płytkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

znalazlam juz wykonawce do stanu surowego zamkniętego mojej konwalii.

Sugeruje mi ze lepiej budowac z Porotermu czy tez z polskich odpowiedników -Kozłowice -zaastanawiam sie , ale chyba na to przystane.

Druga sprawa- oprócz tych zman , które robia prawie wszyscy-okna , drzwi to doradził mi również zmiany przy drzwiach wejsciowych.

chodzi o to , aby dobudowac ściankę i na niej umiescic drzwi wejciowe od frontu. Ten ganek , który był miedzy przejsciem z garazu i do domu bedzie wiatrołapem wewnątrz domu.Taki układ jest korzystniejszy, bo zawsze bedzie widac kto stoi przed drzwiami. W poprzednim układzie to nie było możliwe ...

ale sie rozpisałam :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wioma. W naszej konwalii przenieślismy dzrwi wejściowe na ściane obok bramy garażowej. Powstał Nam wiatrołap 180x180. W ścianie łączącej wiatrołap z garażem zrobiliśmy oko z pustaków szklanych 80x120 (s x w). Dzięki temu wiatrołap mamy choc troche doświetlony światłem dziennnym.

Pomyśl o przedłuzeniu okapu.

Pozdr

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

znalazlam juz wykonawce do stanu surowego zamkniętego mojej konwalii.

Sugeruje mi ze lepiej budowac z Porotermu czy tez z polskich odpowiedników -Kozłowice -zaastanawiam sie , ale chyba na to przystane.

Druga sprawa- oprócz tych zman , które robia prawie wszyscy-okna , drzwi to doradził mi również zmiany przy drzwiach wejsciowych.

chodzi o to , aby dobudowac ściankę i na niej umiescic drzwi wejciowe od frontu. Ten ganek , który był miedzy przejsciem z garazu i do domu bedzie wiatrołapem wewnątrz domu.Taki układ jest korzystniejszy, bo zawsze bedzie widac kto stoi przed drzwiami. W poprzednim układzie to nie było możliwe ...

ale sie rozpisałam :roll:

Witam :-) My w swoim projekcie robimy coś takiego - z ganku powstanie zamkniety wiatrołap. Zmieniamy też kąt nachylenia dachu do 42 stopni oraz przedłużamy krokwie - wyjdzie okap o długości 50cm. Nie będzie też "brody" nad garażem. Marioz - czy masz jakieś zdjęcia swojej Konwalii? Na jakim jesteś etapie? I z czego budujesz/wybudowałeś? Nasza Konwalia będzie z Maxa (Harasiuki)

Fajnie, że jest nas coraz więcej :-)

BabaB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. nasza Konwalia stoi w stanie surowym zamkniętym. Wybudowana jest z ceramiki poryzowanej gr.30 cm. Kryta dachówką Tondach. Parę dni temu skończyłem wszelkie instalacje kabelkowe. W poniedziałek miał przyjść tynkaz - ale ze wzgledu na zapowiadane mrozy będziemy musieli trochę poczekać.

 

baba_budowniczy możesz mi wyjaśnic temat "brody".

Pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...