Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jak się już zdecydowałem na styrodur to jaki producent, itp?


ifka13

Recommended Posts

Poradźcie mi, powoli przekonuje się żeby zastosować na izolacje pionowa ścian fundamentowych styrodur i teraz kompletnie nie wiem, czym kierować sie przy jego wyborze? wiem ze chce płyty o grubościach 5cm, co polecacie? nie chce żeby mi na składzie wcisnęli coś nie bardzo;)

czy te plyty występują tylko w formatach 125x60cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie mi, powoli przekonuje się żeby zastosować na izolacje pionowa ścian fundamentowych styrodur i teraz kompletnie nie wiem, czym kierować sie przy jego wyborze? wiem ze chce płyty o grubościach 5cm, co polecacie? nie chce żeby mi na składzie wcisnęli coś nie bardzo;)

czy te plyty występują tylko w formatach 125x60cm?

 

Ja dostałem z termoorganiki (jackodur) - takie było na składzie. Ale poszukaj też Ursa, Basf. Miałem płyty 125x60. I 6cm grubości, bo tak miałem w projekcie. Do wyboru były też 5cm i 8cm.

Sam materiał ok, niektóre płyty były lekko wygięte, ale nie stwarzało to większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XPS to XPS nie ma znaczenia wiekszego jaki producent. Wszyscy produkuja w ten sam sposob, malo tego granulat do produkcji idzie z jednego miejsca, proces produkcji identyczny. Roznia sie w zasadzie jedynie kolorem, uwaga na podrobki !!! Niektorzy probuja sprzedawac podrobki w cenie lekko nizszej niz prawdziwy XPS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak odróżnić podróbkę????

 

Nie słuchać zapewnień sprzedawcy, że to co sprzedaje, to odpowiednik styroduru innego producenta, tańszy o całe 50zł na metrze, tylko przyjrzeć się uważnie opakowaniu. Albo (w przypadku rozmowy telefonicznej) poprosić o podanie konkretnej sprzedawanej marki i samemu sprawdzić w internecie. Jak się gdzieś znajdzie oznaczenie, a w nim literki EPS, to znaczy, że nie jest to styrodur, ten ma bowiem symbol XPS.

 

Niedawno miałem to przećwiczone w praktyce, w niemal co drugiej hurtowni usiłowano mi wciskać jako styrodur coś takiego. Podobnie na aukcjach allegro, lekko licząc 75% tego, co wyszukiwarka znajduje na hasło "styrodur", styrodurem nie jest.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa styrodur jest nazwa konkretnego produktu, faktycznie BASF.... ale na tej samej zasadzie dziala rigips (nazwa producenta) dla calego ogolu plyt gipsowych, a juz najlepszym przykladem jest Unigrunt (konkretnie jest to produkt Atlasa).

Co do rozroznienia: XPS to styropian ekstrudowany czyli potocznie Styrodur, uwaga na podrobki, co do Allegro np: wstawia sie nazwe Styrodur URSA XPS, chodzi o to, aby klient mogl to znalezc, natomiast wstawienie takiego opisu dla "podrobek" juz zakrawa na przestepstwo i nalezaloby wyciagac konsekwencje wobec sprzedajacych swiadomie podrobke. Z ta swiadomoscia sprzedawcow tez roznie bywa.. wielu z nich marketingowo wrzuca opinie, ze "styrodur jest 2x cieplejszy niz zwykly styropian" co jest bzdura.

Jezeli ogladasz to w "real" to podrobka bedzie miala kulki jak zwykly styropian, natomiast XPS jest spieniony i wygladem najbardziej przypomina zaschnieta pianke pontazowa, bez widocznych pojedynczych "kulek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...