Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Płyta K-G czy gładź szpachlowa ?


a.jerzyk

Recommended Posts

PostWysłany: Czw, 18 Czerwiec 2009 08:43 Temat postu:

witam,

 

Mam pewne pytanie co do fazowania.

Tutaj ( http://forum.muratordom.pl/spoinowanie-szpachlowanie-gk-kompendium,t148829.htm?highlight=%B3%B1czenie%20p%B3yt )na zdjęciu w poście Rom-Kon widać że to fazowanie jest wypełnione tylko masa szpachlową i dopiero na płyte wklejana siatka, czy tak nie powstanie górka ??

 

Mój przkrój w paincie : http://jezool.w.interia.pl/sufit1.JPG

 

 

jakaś tam 2 milimetrowa górka powstaje( przy flizelinie jeszcze mniejsza) ale zaciąga się później gipsem szeroko na 30cm i się niweluje to wszystko Aaaa i nie zapomnij zagruntowac tego fazowania przed szpachlowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Się klei bo Ty kleisz, czy się klei bo producent zaleca lub pozwala?

 

producent nie pozwala, bo zakłada samo klejenie, a ono faktycznie nie zapewnia 100% gwarancji stabilnego trzymania.

Ta technologia o której wspomniałem polega na mocowaniu płyty tak faktycznie za pomocą kołków szybkiego montazu, a nie kleju, który pełni tu rolę dystansu o regulowanej wielkości, ale i wzmacnia płytę. dodatkowo wzmacnia.

 

Ja mało kładłem płyt g/k, ale wykonując instalacje elektryczne, widziałem sporo ekip od g/k. I potrafię odróżnić fachowców od fachofców.

To co opisałem robili fachowcy. Udowodnili to na niejednej budowie. To co oni robili z g/k to nawet nie miałem pojęcia, że tak można z płyt zrobić.

Oczywiście ta technologia jest stosowana tylko dlatego, aby zapewnić minimalną stratę na wysokości pomieszczenia. jak jest możliwość zastosowania konstrukcji, to nikt się w to nie bedzie bawił, bo to sporo czasu wymaga.

 

okladziny sufitowe wykonuje sie wylacznie na profilach poczynajac od KP, nigdy sie nie klei. To co widywales na budowach to "cuda wianki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okladziny sufitowe wykonuje sie wylacznie na profilach poczynajac od KP, nigdy sie nie klei. To co widywales na budowach to "cuda wianki".

 

Ty lepiej przeczytaj uważnie. "Cuda wianki" to znają fachowcy od biurek. Sprawdziłem takich mądrali na swoich instalacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...